skoda2
24.06.09,16:34
Dobry den,mam problem a potrebujem surne radu,kedze treba podat do konca juna 09 rocne zuctovanie do ZP-je jeho sucastou aj vypis z Dp za min.rok.Je mozne sa nejakym sposobom dopatrat dodatocne k DP za 2008-kedze poslednu stranu nemam/strata pri stahovani/ .DP mi robil ekonom-v priebehu min.roka som bola 10mesiacov SZCO+2x TPP+dohoda o vykonani prace+UP-poradTe mi prosim..dakujem
veronikasad
24.06.09,14:38
Dobry den,mam problem a potrebujem surne radu,kedze treba podat do konca juna 09 rocne zuctovanie do ZP-je jeho sucastou aj vypis z Dp za min.rok.Je mozne sa nejakym sposobom dopatrat dodatocne k DP za 2008-kedze poslednu stranu nemam/strata pri stahovani/ .DP mi robil ekonom-v priebehu min.roka som bola 10mesiacov SZCO+2x TPP+dohoda o vykonani prace+UP-poradTe mi prosim..dakujem
Kopiu DP ti vystavia na DU - poplatok za jednu stranu 1,5€ - dá sa dohodnúť so správkyňou dane, že si prinesieš čisté tlačivo a opíšeš si údaje z toho, čo si odovzdal.
K RZZP potrebuješ ešte DOklad o výške príjmu a zaplatených preddavkoch od zamestnávateľov, nedá sa použiť potvrdenie, ktoré si prikladal k DP.
Lianka
24.06.09,14:42
Doklad o prijme od zamestnavatelov si mal ziadat este v maji. Ak si tak neurobil, urob co najskor, tlacivo "ziadost" najdes na www.rzzp.sk.

Odporucam do 30.6.2009 podat RZZP z udajov, ktore mas k dispozicii a po 1.7.2009 podat dodatocne RZZP aj so zohladnenim prijmov zo zamestnania (v pripade, ak by si tieto doklady do 30.6.2009 nemal).
skoda2
24.06.09,14:42
Vyborne dakujem,pretoze telefonicky sa mi neda s DU spojit-nestiham..Dakujem a pekny vecer
veronikasad
24.06.09,14:45
Vyborne dakujem,pretoze telefonicky sa mi neda s DU spojit-nestiham..Dakujem a pekny vecer
telefonicky ti nikto žiadne udaje z DP neposkytne.
skoda2
24.06.09,14:52
nie tak som to myslela:-) ale spojit sa s DU hodinu pred koncom ich prac.doby
veronikasad
24.06.09,14:54
nie tak som to myslela:-) ale spojit sa s DU hodinu pred koncom ich prac.doby
Na našom DU by si najbližšie pochodila až v pondelok - stránkové dni sú len v pondelok a stredu.
babi2
25.06.09,06:06
Dobry den,mam problem a potrebujem surne radu,kedze treba podat do konca juna 09 rocne zuctovanie do ZP-je jeho sucastou aj vypis z Dp za min.rok.Je mozne sa nejakym sposobom dopatrat dodatocne k DP za 2008-kedze poslednu stranu nemam/strata pri stahovani/ .DP mi robil ekonom-v priebehu min.roka som bola 10mesiacov SZCO+2x TPP+dohoda o vykonani prace+UP-poradTe mi prosim..dakujem

Toto som našla na TRENDE a podľa tohto nie je povinné prikladať daňové priznanie

Prílohy k formulárom
Pri podávaní tlačiva ročného zúčtovania odporúčajú zdravotné poisťovne k nemu priložiť aj potvrdenia a doklady, ktoré potvrdzujú status poistenca v priebehu roka, ako aj výšku jeho príjmov. Súčasťou ročného zúčtovania by mali byť tieto prílohy:

* Potvrdenie o príjmoch a zaplatených preddavkoch na zdravotné poistenie za r. 2008 (ak si zúčtovanie typu A, S s prílohou SA a X s prílohou XA robí zamestnanec sám)
* Daňové priznanie za rok 2008 (nie je povinné)
* Doklad zo Sociálnej poisťovne o účasti na nemocenskom poistení a poberaní dávok nemocenského poistenia, o priznaní starobného alebo invalidného dôchodku, príp. doklad potvrdzujúci zmenenú pracovnú schopnosť
* Doklad z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR o poberaní rodičovského príspevku, príp. doklad potvrdzujúci zmenenú pracovnú schopnosť
* Potvrdenie o návšteve školy
* Doklady súvisiace so začiatkom, s prerušením a ukončením podnikateľskej činnosti
* Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov za rok 2008
* Odpis z ročného zúčtovania (predkladajú osoby, ktoré sa stali poistencami zdravotnej poisťovne od 1. januára 2009).

PRAMEŇ: Dôvera zdravotná poisťovňa, a.s.

Podnikatelia a živnostníci, ktorí sa považujú za samostne zárobkovo činné osoby nemusia ale k ročnému zúčtovaniu prikladať originál daňového priznania. Údaje z neho priamo vypisujú do formulára a tie si môže zdravotná poisťovňa spätne overiť u správcu dane.

Ak predkladá ročné zúčtovanie zamestnanec sám za seba, poisťovne nevyžadujú, aby predkladal napríklad žiadosť o vykonanie zúčtovania alebo doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné za rok 2008, pretože ročné zúčtovanie typu A, S s prílohou SA a X s prílohou XA robí zamestnávateľ.
veronikasad
25.06.09,06:12
babi2, neriešime povinnosť prikladať DP k RZZP, ale odkial vziať podklady k vyplneniu RZZP, ak kopiu DP doma nemá ...
skoda2
25.06.09,17:12
dakujem Vam za pomoc..