asma
24.06.09,16:58
prosím vás čo hradíte z tohto príspevku na škole pre takýchto žiakov - máme teraz k 30.6. vykázať čerpanie príspevku za I. polrok
Ďakujem
susann2
25.06.09,04:24
prosím vás čo hradíte z tohto príspevku na škole pre takýchto žiakov - máme teraz k 30.6. vykázať čerpanie príspevku za I. polrok
Ďakujem
Nie je ten príspevok z úradu práce soc.vecí a rod.? Lebo ten dostávajú deti začiatkom každého polroka. Tento rok sme kupovali žiakom školské potreby /zošity.../ už na ďalší školský rok /na faktúru/. S tým ďalším príspevkom mávame problémy, pretože to už žiadame od rodičov, aby predložili bločky, že si zakúpili ešte chýbajúce školské potreby alebo napr. aj teplákovú súpravu, botasky, tričko na telesnú výchovu. Čo si môžu všetko kúpiť, si usmerňuje úrad práce. Takisto musím predložiť čerpanie.
blazonko
25.06.09,04:59
Nie príspevok z úradu práce je pre žiakov v hmotnej núdzi.
Príspevok na žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia máte v normatíve bežných výdavkov. Pozri si podrobný rozpis rozpočtu prenesených kompetencií. Tam nájdeš aj výšku tohto príspevku.
Sabadka
25.06.09,05:03
prosím vás čo hradíte z tohto príspevku na škole pre takýchto žiakov - máme teraz k 30.6. vykázať čerpanie príspevku za I. polrok
Ďakujem

Výška príspevku je 90€ na rok na jedného žiaka, Pozri si EDUZBER, koľko si tam vykazovala žiakov zo SZP krát 90€ a vyjde ti ročný príspevok. Vo vyhláške 649/2008 máš presne určené na čo môžeš použiť príspevok. Mne to nevydalo ani na polročné mzdové pre asistentov. :confused:
1gabika1
25.06.09,05:30
My sme z toho platili týmto deťom koncoročný výlet, lebo inak by vôbec nešli.
blazonko
25.06.09,06:54
My sme im kúpili notebook, dataprojektor, spätný projektor a ešte nejaké voloviny k tomu.
asma
25.06.09,09:13
veď my tiež sme planovali vybaviť triedu špecialneho pedagóga ale až v druhom polroku pretože tento polrok ako vzdy sme mali vobec problem poplatit energie lebo zriadovatel nam posiela len jednu dvanastinu rozpočtu
Ivča
25.06.09,16:38
My sme to extra neviedli tieto prostriedky, do výkazu som uviedla že som ich použila na UP, vypočítala som si celú sumu : 10 x 6 mesiacov a túto sumu som dala do čerpania. Dodatočne si vytvorím nejaký účet 633009 s analytikou a tam si túto sumu preúčtujem. Netušila som pri tvorbe rozpočtu, že sa to bude extra sledovať.
Sabadka
26.06.09,07:58
My sme to extra neviedli tieto prostriedky, do výkazu som uviedla že som ich použila na UP, vypočítala som si celú sumu : 10 x 6 mesiacov a túto sumu som dala do čerpania. Dodatočne si vytvorím nejaký účet 633009 s analytikou a tam si túto sumu preúčtujem. Netušila som pri tvorbe rozpočtu, že sa to bude extra sledovať.


Prečo si to delila 10timi? Rozpočet máš na kalendárny rok a nie na školský.
To že sú prázdniny ešte neznamená že škola neexistuje, ona sa nevyparí na dva mesiaci, asistentom dávaš plat aj za júl a august:confused::confused::confused:
Ivča
26.06.09,12:22
Ja nemám asistentov, ja som to dala len na učebné pomôcky. Dala som to podľa toho, že napr. nenormatívne prostriedky na vzdel. poukazy nám nechodia v prázdninových mesiacoch, ani sa tak nenakupuje, tak som to riešila len na tých 10 mesiacov.
Sabadka
29.06.09,05:03
Ja nemám asistentov, ja som to dala len na učebné pomôcky. Dala som to podľa toho, že napr. nenormatívne prostriedky na vzdel. poukazy nám nechodia v prázdninových mesiacoch, ani sa tak nenakupuje, tak som to riešila len na tých 10 mesiacov.

Ale to sú nenormatívne a určené priamo na vzdelávacie poukazy to je niečo iné.
malalulu
29.06.09,07:17
My sme im kúpili notebook, dataprojektor, spätný projektor a ešte nejaké voloviny k tomu.

A používajú to len deti zo SZP?
blazonko
30.06.09,05:56
Tak pravítka a kružidlá dostanú priamo deti a notebook, dataprojektor a spätný projektor používajú všetci žiaci takisto ako aj ostatné pomôcky. Veď keď ich kupujem, tak nie pre každého žiaka zvlášť ale dajmetomu pre celý ročník.
AntekaK
20.05.11,10:19
My sme z toho platili týmto deťom koncoročný výlet, lebo inak by vôbec nešli.

Tiež mám trochu problém, ako tieto prostriedky použiť. Úhrada za výlet sa mi celkom pozdáva, ale ako zabezpečíte doklady? Väčšinou platia za výlet z vyzbieraných peňazí triedni učitelia a my do účtovníctva potrebujeme doklad. Chcela by som vedieť, ako to prakticky robíte. Ďakujem. :-)
1gabika1
25.05.11,05:35
Prakticky to robime tak, ze poziadame prepravcu, aby nam vystavil dve faktury za dopravu. Jednu si zaplatia ucitelky priamo z vyzbieranych penazi a druhu platim ja cez ucet a fakturu so zoznamom ziakov zo socialne znevyhodneneho prostredia si zakladam do uctovnictva. Ak idu do nejakeho muzea alebo do zamku, tak cez pokladnu zuctujem vstupenky. Pri kazdom doklade mam vzdy zoznam ziakov ktorych sa to tyka. Este by sme chceli zakupit prostriedky na pedikulozu pre tieto deti .
AntekaK
26.05.11,04:45
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, prajem pekný deň.