Tinusha
24.06.09,18:39
Dobry den, s organizacnych dovodov, (rusi sa prevadzka v danom meste) by sme potrebovali ukoncit so zamestnancom PP. Jeho zmluva je na dobu urcitu, do 31.8.2009. PP by sme potrebovali skoncit k 31.7.09. Ak ukoncime PP dohodou, bude mat zamestnanec narok na 2 mesacne odstupne alebo len na odstupne do ukoncenia platnosti pracovnej zmluvy (teda jednomesacne)? Velmi pekne dakujem, Tina
Tweety
24.06.09,18:43
Dobry den, s organizacnych dovodov, (rusi sa prevadzka v danom meste) by sme potrebovali ukoncit so zamestnancom PP. Jeho zmluva je na dobu urcitu, do 31.8.2009. PP by sme potrebovali skoncit k 31.7.09. Ak ukoncime PP dohodou, bude mat zamestnanec narok na 2 mesacne odstupne alebo len na odstupne do ukoncenia platnosti pracovnej zmluvy (teda jednomesacne)? Velmi pekne dakujem, Tina
Pri skončení PP dohodou nie je nárok na dostupné. Ale ak mu dáte výpoveď z organiz. dôvodov a dohodnete sa na skoršom skončení PP, vznikne mu nárok na odstupné.
Tinusha
24.06.09,18:53
Ja som bola v tom, ze ked sa pracovny pomer ukonci dohodou a uvedu sa v nej organizacne dovody, tak ma zamestnanec narok na odstupne. Keby sme mu dali vypoved z organizacnych dovodov, mal by narok na dvojmesacnu vypovednu dobu aj na dvojmesacne odstupne, ci nie? Ja by som potrebovala vediet, ci ked skoncime pracovny pomer dohodou a uvedieme organizacne dovody, ci bude mat narok na plne dvojmesacne odstupne, aj ked by jeho pracovny pomer za normalnych okolnosti skoncil uz o mesiac. Vdaka za pomoc, Tina
Tweety
24.06.09,19:00
Ja som bola v tom, ze ked sa pracovny pomer ukonci dohodou a uvedu sa v nej organizacne dovody, tak ma zamestnanec narok na odstupne. Keby sme mu dali vypoved z organizacnych dovodov, mal by narok na dvojmesacnu vypovednu dobu aj na dvojmesacne odstupne, ci nie? Ja by som potrebovala vediet, ci ked skoncime pracovny pomer dohodou a uvedieme organizacne dovody, ci bude mat narok na plne dvojmesacne odstupne, aj ked by jeho pracovny pomer za normalnych okolnosti skoncil uz o mesiac. Vdaka za pomoc, Tina
§ 76
Odstupné a odchodné

(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.

Takže ak skončíte PP dohodou z organiz. dôvodov nárok na odstupné vznikne, už som to uviedla vyššie.
Tinusha
24.06.09,19:05
Dakujem velmi pekne, myslela som si. Len som dufala, ze pri pracovnej zmluve na dobu urictu existuje vynimka. Lebo, ked by pracovny pomer aj tak skoncil o mesiac, zda sa mi nelogicke vyplacat 2 mesacne odstupne... Este raz vdaka za potvrdenie. Tina