ablag
24.06.09,18:28
Môže mi, prosím, niekto poradiť ako to je, keď mám živnosť, na podporu ktorej som dostala z ÚP príspevok a v tejto sa mi nedarí, resp. príjmy sú veľmi nízke. Mám síce príjmy z práce v Rakúsku (živnosť) a neviem, či tieto môžem (mám) zaradiť do účtovníctva, resp. čerpať náklady.
Stačí keď platím odvody?
Ďakujem.
grammatika
25.06.09,05:50
Ak si dostal príspevok na SZČ, tak ho musíš do 2 rokoch použiť na výdavky, ktoré si uviedol v projekte.
UPSVaR to i kontroluje.
nana134
25.06.09,14:40
ahoj,zial ja Ti neporadim,som zaciatocnik.chcem sa opytat,ze ak si ziadala o prispevok na podnikanie,ako dlho si cakala na tento prispevok?Ja by som si chcela zalozit zivnost a poziadat o prispevok,ale neviem ci to ma zmysel,kedze som citala rozne prispevky,ze sa caka hrozne dlho.Dakujem za odpoved.
ablag
25.06.09,19:05
Musela som absolvovať kurz podnikateľa cez ÚP, urobiť podnik. zámer, prešla komisiou a do 30 dní mi prišli peniaze na účet.
kaldesM1
01.07.09,12:29
3 mes.byt evid. na urade prace a potom za cca 3mes.po absolvovani kurzov a testov sa ich snad dockas...
canbo
06.07.09,14:35
Príspevok s úradu práce je zároveň príspevkom ESF , a jedna s podmienok je zákaz práce v štátoch EU na danú živnosť . Prácu v zahraničí je potrebné ohlásiť na SP a vrátiť dotáciu.