elis33
24.06.09,19:00
Kvôli hygiene musím mať uzavretú zmluvu o dielo s práčovňou. Tak som aj spravila. Avšak teraz som dostala dobrú cenovú ponuku od druhej práčovne a preto sa chcem spýtať či môžem mať uzavreté dve (prípadne aj viac) zmlúv o dielo s práčovňami. V jednej by mi prali napr. obrusy, a v druhej kde je lepsia cena pre obliečky na periny by mi prali v tej druhej. Nie je tam nejaký právny zádrhel. Podotýkam, že v tej prvej zmluve nemám žiadnu klauzulu, že nemôžem dať prať tovar u inej firmy.
elis33
25.06.09,07:14
nikto nepomôže?
Lianka
25.06.09,07:41
Nie som pravnicka, ale nerozumiem, preco zmluva o dielo... :eek: Ale ok, ked myslis.

DIEL IX, Zmluva o dielo
Oddiel 1, Základné ustanovenia

§ 536
(1) Zmluvou o dielo sa zaväzuje zhotoviteľ vykonať určité dielo a objednávateľ sa zaväzuje zaplatiť cenu za jeho vykonanie.

(2) Dielom sa rozumie zhotovenie určitej veci, pokiaľ nespadá pod kúpnu zmluvu, montáž určitej veci, jej údržba, vykonanie dohodnutej opravy alebo úpravy určitej veci alebo hmotne zachytený výsledok inej činnosti. Dielom sa rozumie vždy zhotovenie, montáž, údržba, oprava alebo úprava stavby alebo jej časti.
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html

Pokial tomu dohodnute ustanovenia zmluvy neodporuju, nevidim dovod, preco by si nemohla spolupracovat s viacerymi dodavatelmi aj ked rovnakych sluzieb.