hektorzweigel
24.06.09,19:00
Mám jeden problém. Mám prevádzku v prenajatom priestore, stavba bola skolaudovaná 12/2008, ja som v nájme od 05/2009. Do priestoru mi začala pretekať kanalizačná stupačka, zničila podhľady a poškodila aj zariadenie obchodu. Stavebná firma,ktorá stavala stavbu po obhliadke objednala monitoring firmu, ja som však musel mať prevádzku päť dní zavretú, nakoľko im oprava trvala týždeň. U koho si mám nárokovať vzniknutú škodu a ušlý zisk, cca 1500€, nakoľko nemám poistený priestor a stavebná firma sa k tomu postaviila odmietavo, vymenili len podhľady a zaplatili opravu stupačky. SVB má objekt poistený, ale nechcú udalosť likvidovať cez svoju poistku pretože by prišli o bonusy. Táto stupačka vraj robila problém aj v januári, ale to boli zo tri krát len zavlhnuté po dve stropné kazety, akurát v máji to povolilo úplne a vytopilo ma to.
Ďakujem za fundovanú odpoveď
Hektor
chandler
25.06.09,15:03
stavba je v zaruke takze u dodavatela stavby. ale riesit to asi budes musiet cez majitela priestorov.
Miloš Mičega - CIMOM TN
25.06.09,16:30
len jedna poznámka :

priestor nemusíš mať poistený sám, ale vlastník môže mať poistenú celú budovu (zistiť)


CIMOM