mpca
24.06.09,19:07
Chel by som poziadat vsetkych co sa venuju vytvaraniu web stranok o nejaky vzor zmluvy k vyhotoveniu web stranky.
Robim jednu stranku pre jednu spolocnost,, pre mna jo je "jednorazova" zalezitost a oni samozrejme potrebuju nejaky doklad.

Alebo mi prosim aspon poradte co by v takej zmluve nemalo chybat...

Za odpoved dakujem.
pistik71
24.06.09,19:34
Zmluva? Staci ked im fo vyfakturujes s textom napr. "vytvorenie internetovej prezentacie". Zmluvu by som riesil ak by sim robil pravidelnu spravu, alebo ak mas strach ze ti to nezaplatia :-)
mpca
25.06.09,04:13
Mno a ako nepodnikatel mozem vystavit FA? :) Mno zmluva je pre mna najlepsia... PLS HEEEELP :)
pistik71
25.06.09,05:29
Mno a ako nepodnikatel mozem vystavit FA? :) Mno zmluva je pre mna najlepsia... PLS HEEEELP :)

Tak ale to si nenapisal ze nemas zivnost. Tak potom Dohoda o vykonani prace.
mpca
25.06.09,05:51
Vedel som ze to takto dopadne :) Neda sa to riesit jednoducho kupnou zmluvou podla obcianskeho zakonnika?
Marína
25.06.09,06:17
Rieš to zmluvou o dielo. Prispôsob vlastným potrebám.
rolandik
25.06.09,06:30
Môžeš sa kľudne riadiť Autorským zákonom schvaľuje to aj Daňový úrad. Pozri aj tu:http://www.webpravnik.sk/?p=336
mpca
25.06.09,06:30
Marína ďakujem ti veľmi krásne!!!!
mlisa
25.06.09,06:34
aj ja prikladam jeden vzor
tonco.s
07.07.10,08:46
Vďaka toto som hľadal
Leniv3c
28.08.10,14:31
Chcel by som sa opytat, ci je mozne riesit tvorenie webstranok a grafiky formou Zmluvou o dielo aj ked som neplnolety ? (16rokov)

Dakujem.
clen
24.05.12,12:18
Len sa tu moc neteste, so zmluvou o wytoreni webstranky to nie je take jednoduche:), cisto pravnicky sa to vola "Zmluva o vytvoreni diela" a nemusi sa uzatvarat podla obch zakonnika (zalezi od toho, ci su zmluvne strany podnikatelia a pod.) ale vzdy sa uzatvoriu najmä podla Autorskeho zákona- §39 , pretoze webova stranka je autorske dielo- v podstate pocitacovy program (subor instrukcii v strojovom alebo zdrojovom kode...bla bla) - nemozno k nej pristupovat ako ku stavbe alebo inštalácii sprchovacieho kúta. Ale pokial viem ani autorsky zakon nevyzaduje pisomnu formu na platnost... Omnoho dolezitejsia je licencna zmluva, citujem autorsky zákon (§ 39 ods. 6): "Zmluvou o vytvorení diela ani odovzdaním veci, ktorej prostredníctvom je dielo vyjadrené, nenadobudne objednávateľ právo použiť toto dielo, ak nie je uvedené inak, len ak súčasne so zmluvou o vytvorení diela alebo po tomto momente uzatvorí s autorom licenčnú zmluvu." - Je to dost krkolomna konstrukcia, neurčitá a dá sa vyložiť všeliako... neviem ktory pako ten zakon pisal... llicencna zmluva je tu:http://vzoryatlaciva.sk/vzory/lzweb.htm
Pozor, licencná zmluva musí byť písomná!
clen
24.05.12,12:22
Zmluvy su dobra vec, znamenaju vacsiu istotu na obidvoch stranach, mozno sa vdaka nim vyhnut sporom...webove stranky sa zvyknu robit za dost velke sumy...takze zmluva sa hodí, nehovoriac o Licencnej zmluve, ktora moze zabranit tomu aby si autor webu rozbehol nejaky podobny projekt inde na webe...