VeronikaT
24.06.09,19:30
zaujímalo by ma, ako to v skutočnosti je s odstupným... svokra je zamestnaná v jednej firme ako kuchárka, táto firma (ZIPP)ale k 1.7.2009 končí s existenciou jedálne a zamestnancov by mala prebrať úplne nová firma (sodexho). K 1.7.2009 by mali dostať nové zmluvy už s firmou sodexho, ale táto firma im dáva úplne nevýhodné podmienky, zlú pracovnú dobu, zlý plat. Takže ona zmluvu podpísať nechce.
Má v tomto prípade nárok na odstupné, alebo nie?
Je to úplne na rozhodnutí pôvodnej firmy, keďže ona im náhradné zamestnanie zabezpečila?

dik, za každú odpoveď.
Chobot
24.06.09,19:11
zaujímalo by ma, ako to v skutočnosti je s odstupným... svokra je zamestnaná v jednej firme ako kuchárka, táto firma (ZIPP)ale k 1.7.2009 končí s existenciou jedálne a zamestnancov by mala prebrať úplne nová firma (sodexho). K 1.7.2009 by mali dostať nové zmluvy už s firmou sodexho, ale táto firma im dáva úplne nevýhodné podmienky, zlú pracovnú dobu, zlý plat. Takže ona zmluvu podpísať nechce.
Má v tomto prípade nárok na odstupné, alebo nie?
Je to úplne na rozhodnutí pôvodnej firmy, keďže ona im náhradné zamestnanie zabezpečila?

dik, za každú odpoveď.

Pôvodná firma by im v každom prípade mala dať odstupné, aj keď im zabezpečila prácu v inej firme. Jedine, že by tá nová firma (Sodexho) bola nástupníckou firmou tej pôvodnej - ZIPP, teda keby prevzala všetky záväzky a pohľadávky od pôvodnej firmy, vtedy by zamestnancom nepatrilo odstupné.
Lianka
25.06.09,10:10
zaujímalo by ma, ako to v skutočnosti je s odstupným... svokra je zamestnaná v jednej firme ako kuchárka, táto firma (ZIPP)ale k 1.7.2009 končí s existenciou jedálne a zamestnancov by mala prebrať úplne nová firma (sodexho). K 1.7.2009 by mali dostať nové zmluvy už s firmou sodexho, ale táto firma im dáva úplne nevýhodné podmienky, zlú pracovnú dobu, zlý plat. Takže ona zmluvu podpísať nechce.
Má v tomto prípade nárok na odstupné, alebo nie?
Je to úplne na rozhodnutí pôvodnej firmy, keďže ona im náhradné zamestnanie zabezpečila?

Svokra nie je povinna podpisat zmluvu s novym zamestnavatelom, pokial jej ponuknute podmienky nevyhovuju.

Povodny zamestnavatel zrejme predpokladal, ze so zamestnancami ukonci pracovny pomer dohodou (a bez odstupneho) a sucasne podpisu novu zmluvu s novou firmou. Svokra vsak nie je povinna suhlasit s ukoncenim pracovneho pomeru dohodou (a bez odstupneho), a rovnako ani nie je povinna nastupit k novemu zamestnavatelovi.

Podla mojho nazoru ide o dva nezavisle subjekty, t. j. nie o nastupnictvo.