amilly
24.06.09,21:54
Prosim o RADU.

Momentalne som na ,,materskej dovolenke,, s 2 malymi detmi (2r./10 mes a 1 1/2 roka). Rada by som sa v co najkratsej dobe zamestnala. O deti by sa mi pocas mojej prac. doby starala moja mama(resp. rodicia), obaja su uz na dochodku.
Zaujimalo by ma, ci existuje nejaky typ PRISPEVKU, pre takychto ,,opatrovatelov malych deti,,. Prispieva stat aj na taketo cosi???? Ak ano, kam za tym treba ist a co vsetko to obnasa????
(starsie dietatko v aug. nastupuje do skolky.)

Dakujem za kazdu odpoved.
veronikasad
25.06.09,06:10
Prosim o RADU.

Momentalne som na ,,materskej dovolenke,, s 2 malymi detmi (2r./10 mes a 1 1/2 roka). Rada by som sa v co najkratsej dobe zamestnala. O deti by sa mi pocas mojej prac. doby starala moja mama(resp. rodicia), obaja su uz na dochodku.
Zaujimalo by ma, ci existuje nejaky typ PRISPEVKU, pre takychto ,,opatrovatelov malych deti,,. Prispieva stat aj na taketo cosi???? Ak ano, kam za tym treba ist a co vsetko to obnasa????
(starsie dietatko v aug. nastupuje do skolky.)

Dakujem za kazdu odpoved.
pozri tu :

http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/8C13DFE947EEE94EC12575CA003E52E9?OpenDocument

Ak si začala rodičovský príspevok poberať pred 1.1.2009, budeš naň mať nárok aj po nástupe do zamestnania - až do dovršenia 3 rokov veku druhého dieťaťa, ak toto dieť neumiestniš v predškolskom zariadení s príspevkom štátu. Nástup do práce treba nahlásiť na UPSVaR.
ivka70
25.06.09,06:15
Taky "prispevok" neexistuje. Az taky dobry tento stat na nas nie je. :)
Ale nakolko si na RD s druhym dietatom uz od vlani, mozes sa zamestnat a budes nadalej mat narok na rodicovsky prispevok, pokial nedas aj svoje druhe dieta do statnej skolky.
Z toho mozes svojich opatrovnikov vyplacat.
amilly
25.06.09,18:39
Dakujem, nastudujem a uvidim ako dalej.