gabrlatko
25.06.09,08:56
Dobrý deň

- môj manžel utrpel dňa 15.06.2009 pracovný úraz - zlomeninu nohy. Chcela by som sa poradiť touto formou, či po jeho doliečení bude mať nárok na:

1. bolestné zo Soc. poisťovne, keďže išlo o pracovný úraz, ktoré si po jeho doliečení bude nárokovať žiadosťou v tejto inštitúcii,

2. úhradu úrazu v prípade, ak si platí aj sám individuálne úrazové poistenie ako súkromná osoba, ktoré si platí mesačnými platbami - ktoré si bude nárokovať v príslušnej poisťovni, kde ho má uzatvorené.

Ide mi o to, či si môže uplatniť obe tieto dávky súčasne, resp. len jednu.

Vopred ďakujem za radu a pomoc, ak niekto máte skúsenosť v danej oblasti

Gabina
karol.za
25.06.09,19:01
Dobrý deň

- môj manžel utrpel dňa 15.06.2009 pracovný úraz - zlomeninu nohy. Chcela by som sa poradiť touto formou, či po jeho doliečení bude mať nárok na:

1. bolestné zo Soc. poisťovne, keďže išlo o pracovný úraz, ktoré si po jeho doliečení bude nárokovať žiadosťou v tejto inštitúcii,

2. úhradu úrazu v prípade, ak si platí aj sám individuálne úrazové poistenie ako súkromná osoba, ktoré si platí mesačnými platbami - ktoré si bude nárokovať v príslušnej poisťovni, kde ho má uzatvorené.

Ide mi o to, či si môže uplatniť obe tieto dávky súčasne, resp. len jednu.

Vopred ďakujem za radu a pomoc, ak niekto máte skúsenosť v danej oblasti

Gabina
samozrejme že si môže uplatniť obe,vlastne má nárok-zo sociálnej z dôvodu pracovného úrazu,so svojej úrazovej -stal sa mu úraz-tu nezáleží či pracovný alebo iný.

s pozdravom karol
:):):):):)