linda6207
25.06.09,10:09
Ahojte, mna by zaujímalo ako postupovať v takom prípade, ak mám zamestnanca, ktorý končí svoj pracovný pomer a nastúpil ku nám hneď po skončení VŠ. Započítam mu len odpracovanú dobu u nás alebo mu mám aj nejako započítať štúdium?
Ďakujem
veronikasad
25.06.09,08:11
Ahojte, mna by zaujímalo ako postupovať v takom prípade, ak mám zamestnanca, ktorý končí svoj pracovný pomer a nastúpil ku nám hneď po skončení VŠ. Započítam mu len odpracovanú dobu u nás alebo mu mám aj nejako započítať štúdium?
Ďakujem
Mal už u Vás nárok na dlhšiu dovolenku ?
Môžeš mu vydať potvrdenie o dobe zamestnania u vás, alebo mu urobíš komplet zápočet s dobou štúdia od 18 roku veku.
zanetka68
25.06.09,08:24
Zákonník práce § 103:

(5)
Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas
a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia,
f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.
(6) Čas trvania pracovného pomeru v cudzine, prípadne iné započítateľné obdobia strávené v cudzine sa započítavajú do času rozhodujúceho pre dĺžku dovolenky za rovnakých podmienok, ako keby zamestnanec pracoval na území Slovenskej republiky.
(7) Obdobia uvedené v odsekoch 1 až 6 sa nezapočítavajú, ak spadajú do času trvania pracovného pomeru; ak sa kryjú navzájom, započítavajú sa len raz.