Aankaa
25.06.09,09:10
Poraďáci poraďte:
Mám v super lukratívnej oblasti budovu - v dezolátnom stave. Mám skutočne vynikajúci zámer, v oblasti cestovného ruchu na jej využitie.
Viem na 100%, že budem mať, a budem vedieť stále zabezpečiť klientelu.
Nemám ale peniaze na uskutočnenie tohto zámeru. Jedná sa o dosť vysokú sumu, takže bez cudzích peňazí sa nepohnem. V banke nemám šancu, akurát tak pár tisíc, ale to sa skutočne neoplatí ani začínať. Potrebujem čo najskôr rekonštrukciu, reklamu a fičať ihneď.
Kde hľadať, akým spôsobom, koho osloviť? Vyčerpala som všetky možnosti známych, aj známych mojich známych....
Ako sa hľadá teda investor?! Každému predsa nemôžem sypať hneď svoje plány ....
Vďaka :)
dragan.michal
25.06.09,09:53
eurofondy
Pacino
25.06.09,11:43
Pokiaľ viem tak najprv si musiš svoj zámer zaplatiť a potom Ti doplatia z eurofondov.... ale nie som si 100 % istý.
...ak mas okolo budovy aj pozemok...tak by som skúsil zobrať aspoň hypotéku...aj keď na domy v dezolátnych stavoch dajú hypotéky asi ťažko, ale na pozemok by mali dať a ešte keď to je v lukratívnej časti.
Aankaa
25.06.09,11:46
eurofondy....hmmm Presvečte ma, že sa týmto nedostanem do bludného kruhu. Mám pozemok, budovu, dobrý nápad, chuť a odvahu podniknúť to, čo mi leží v hlave už rok.
...ale nemám peniaze, pre banku nie som vhodný klient, aj keď mám čím ručiť.
Eurofondy to je totiž aj to, že musím dať urobiť komplet plány, stavebné povolenie a zaplatiť akejkoľvek agentúre aj za to, že môj projekt nebude úspešný. A keď nebude úspešný ani po druhý krát, budem v mínuse pekných pár tisíc Eur. A keď úspešná budem, musím najprv preinvestovať svoju polovicu a potom dostanem tú "bruselskú".... ja viem, nadhodnotené projekty, úspešné agentúry...ale skutočne sa jedná o projektv hrubom odhade 250 tis. eur a chcem, aby to malo rýchly spád, investovať, opraviť, prevádzkovať a splácať a nie aby mi rekonštrukcia zabrala 5 rokov zháňania financií, odborníkov....atď.
Poraďte investora, spoločníka.
Aankaa
25.06.09,11:56
Pokiaľ viem tak najprv si musiš svoj zámer zaplatiť a potom Ti doplatia z eurofondov.... ale nie som si 100 % istý.
...ak mas okolo budovy aj pozemok...tak by som skúsil zobrať aspoň hypotéku...aj keď na domy v dezolátnych stavoch dajú hypotéky asi ťažko, ale na pozemok by mali dať a ešte keď to je v lukratívnej časti.

Nedostanem hypotékou dosť vhodných prostriedkov aj keď založím svoj rodinný dom. Dostala by som sa do chaosu, ...búda neopravená, lebo stále bude nedostatok financií, svoj dom založený, stresy zo zdĺhavej rekonštrukcie, splácanie hypotéky z ničoho, lebo nebudem mať príjem, budem pracovať na svojom projekte.....
A áno, potrebuješ preinvestovať svoju polovicu financií.
marton55
25.06.09,19:11
Skús osloviť ľudí o ktorých vieš že majú peniaze napr.( podnikatelia, právnici, ......) , dohodni si s nimi stretnutie a prednes im tvoj podnikateľsky plán, ak je dobrý určite sa niekto nájde. Veľa ľudí ma opační problém, majú peniaze a nevedia do čoho ich investovať.
Dáša_
26.06.09,04:13
A nemožeš svoj zámer rozdeliť na menšie čiastky a začať s málom? A postupne sa rozširovať? Jednoduchšie by sa ti presviedčali investori. A možno by bolo aj menej treba externé zdroje a potom by si sa musela menej deliť.

je mi jasné, že to môže byť ťažké. Ale možno treba začať hľadať cestu ako ano.
Nie prečo nie :D
aviator
26.06.09,04:45
eurofondy....hmmm Presvečte ma, že sa týmto nedostanem do bludného kruhu. Mám pozemok, budovu, dobrý nápad, chuť a odvahu podniknúť to, čo mi leží v hlave už rok.
...ale nemám peniaze, pre banku nie som vhodný klient, aj keď mám čím ručiť.
Eurofondy to je totiž aj to, že musím dať urobiť komplet plány, stavebné povolenie a zaplatiť akejkoľvek agentúre aj za to, že môj projekt nebude úspešný. A keď nebude úspešný ani po druhý krát, budem v mínuse pekných pár tisíc Eur. A keď úspešná budem, musím najprv preinvestovať svoju polovicu a potom dostanem tú "bruselskú".... ja viem, nadhodnotené projekty, úspešné agentúry...ale skutočne sa jedná o projektv hrubom odhade 250 tis. eur a chcem, aby to malo rýchly spád, investovať, opraviť, prevádzkovať a splácať a nie aby mi rekonštrukcia zabrala 5 rokov zháňania financií, odborníkov....atď.
Poraďte investora, spoločníka.

Neviem ako v cestovnom ruchu, ale v poľnohospodárstve sa agentúre platí, len keď sú dotácie vybavené, percento z konečnej sumy.
mimotemyTie "správne" agentúry sú aj tak v OBROVSKÝCH balíkoch z peňazí, ktoré mali ísť na poľnohospodárstvo.
Aankaa
26.06.09,12:53
Neviem ako v cestovnom ruchu, ale v poľnohospodárstve sa agentúre platí, len keď sú dotácie vybavené, percento z konečnej sumy.
mimotemyTie "správne" agentúry sú aj tak v OBROVSKÝCH balíkoch z peňazí, ktoré mali ísť na poľnohospodárstvo.
Na cestovný ruch vyhradzujú menej peňazí. Kedysi to boli obrovské čiastky, ktoré vychytali majitelia luxusných hotelov a megapenziónov. Platím agentúre vopred - a aj aj náhodou nájdem takú, kde neplatím vopred, nie som si istá, či tie moje nákresy a plány, povolenia nezaplatím zbytočne, keď nemám vo výhľade istý začiatok rekonštrukcie.
Aankaa
26.06.09,12:58
A nemožeš svoj zámer rozdeliť na menšie čiastky a začať s málom? A postupne sa rozširovať? Jednoduchšie by sa ti presviedčali investori. A možno by bolo aj menej treba externé zdroje a potom by si sa musela menej deliť.

je mi jasné, že to môže byť ťažké. Ale možno treba začať hľadať cestu ako ano.
Nie prečo nie :D
Bohužiaľ, v mojom pláne sa nedá robiť na polovicu, buď celé alebo nič, všetko spolu veľmi úzko súvisí.

.... môj sused už 7 rokov svojpomocne stavia dom, nie a nie ho dokončiť, už ho to ani nebaví keďže musí opravovať to, čo urobil pred 5 rokmi.....
Skutočne som presvedčená, že to musí mať rýchly spád, aby človek nestihol zúfať nad výškou istín, úrokov, .... musí čo najskôr získavať na svojom projekte, ináč príde stagnácia, pokles výkonnosti,.......
Aankaa
01.07.09,04:44
...skutočne nikoho nič nenapadá? Budem rada za každý pokus o radu, možno z vašich vyjadrení niečo pozliepam do úspechu.
misomiso
02.07.09,19:26
No investor sa hlada z okruhu ludi, ktori ti mozu doverovat. Sama musis vediet, ci poznas solventnych ludi, ktori ta dobre poznaju a budu ti doverovat. No taki ludia obycajne maju aj nejake skusenosti s bisnisom a mozno ta schladia. Za tejto dnesnej situacie sa tazko niekto presvieca o jednoznacnej vyhodnosti toho ktoreho projektu. Ak napr. nemas predosle skusenosti z oblasti cestovneho ruchu a nejake konkretnejsie kalkulacie, ani mna by si neprevedcila. Pod Tatrami polovica dobre vybavenych a zabehnutych penzionov ziva prazdnotou.

To ale zaroven neznamena, ze ak mas skutocne chut a guraz, tak nemozes dat na frak aj zabehnutym hotelom a uspiet. Len sa taketo schopnosti vopred tazko niekomu dokazuju.

Ale kazdopadne sukromni investori su ovela schodnejsia cesta ako banky. Ja som sa z bankami celkom rozkamaratil, udrziavame uz iba platonicky vztah, sluzia mi iba na platobne operacie. Co sa tyka uverovania, zhodnocujem peniaze svojich znamych. Davam im cca 2 - 3 x viac ako mozu ziskat v banke, ale napr. dnes sa mi podarilo ziskat uver na 1 - 2 roky za 4%. Je to ale od cloveka, ktory ma pozna od mojich 16 rokov, takze presne vie, co odo mna moze cakat.
Aankaa
03.07.09,10:02
No investor sa hlada z okruhu ludi, ktori ti mozu doverovat. Sama musis vediet, ci poznas solventnych ludi, ktori ta dobre poznaju a budu ti doverovat. No taki ludia obycajne maju aj nejake skusenosti s bisnisom a mozno ta schladia. Za tejto dnesnej situacie sa tazko niekto presvieca o jednoznacnej vyhodnosti toho ktoreho projektu. Ak napr. nemas predosle skusenosti z oblasti cestovneho ruchu a nejake konkretnejsie kalkulacie, ani mna by si neprevedcila. Pod Tatrami polovica dobre vybavenych a zabehnutych penzionov ziva prazdnotou.

To ale zaroven neznamena, ze ak mas skutocne chut a guraz, tak nemozes dat na frak aj zabehnutym hotelom a uspiet. Len sa taketo schopnosti vopred tazko niekomu dokazuju.

Ale kazdopadne sukromni investori su ovela schodnejsia cesta ako banky. Ja som sa z bankami celkom rozkamaratil, udrziavame uz iba platonicky vztah, sluzia mi iba na platobne operacie. Co sa tyka uverovania, zhodnocujem peniaze svojich znamych. Davam im cca 2 - 3 x viac ako mozu ziskat v banke, ale napr. dnes sa mi podarilo ziskat uver na 1 - 2 roky za 4%. Je to ale od cloveka, ktory ma pozna od mojich 16 rokov, takze presne vie, co odo mna moze cakat.
Mám rešpekt pred tvojimi názormi misomiso, som si vedomá toho, čo si mi napísal, stále viac sa viac sa utvrdzujem v tom, že sa mám vykašľať na banky.
V skutočnosti naozaj nemám veľké skúsenosti v cestovnom ruchu, ale mám nápad, chuť a odvahu ... a môj siedmy zmysel /6 majú práčky a myčky :)/
mi hovorí, že to pôjde. V Tatrách tie penzióny a hotely...to sú ukážka majetku, preliate a ztopené peniaze.... ja chcem žiť so svojím biznisom a prenechať ho deťom. Bez dlhov :rolleyes:. A viete čo je na tom najlepšie? V okruhu 300 km nič podobné nenájdete. No nestojí to za tú odvahu?
misomiso
03.07.09,17:33
No urcite stoji, len to musis dobre zratat a presvedcit niekoho, kto ma peniaze. Takze drzim palce.
accipiter
05.07.09,03:47
Na ČT 1 bežal program Den D bol o investoroch čo chceli pomost začínajúcim podnikatelom. Oni sedeli a človek prezentoval svoj zámer, no a na záver oni sa pýtali a bud dali peniažky - išli do toho alebo nie. Každopádne davali dobré otázky a vzišli z toho nové podnety.
Čo keby si si našla niekoho a požiadala ho o láskavost , že by si vypočul Tvoj nápad, formou prezentácie a on by sa zas zahral na možného investora. a zistíš ako v skutočnosti si na tom zo svojim plánom..Alebo skús niečo takého navrhnút niekde v TV a
uvidíš..
accipiter
05.07.09,04:06
michalos
16.07.09,07:56
Dobra projektova agentura ti v pripade neprejdenia projektu peniaze vrati!!
accipiter
18.07.09,19:11
Dobra projektova agentura ti v pripade neprejdenia projektu peniaze vrati!!
1 otázka znie čo robí takáto agentúra + čo stojí ?
2 poznáš nejakú ? máš kontakt ?
dragan.michal
19.07.09,09:47
Agentur je plno. Zalezi o aky projekt ide.
Vacsinou co poznam agentury tak sa delia:
- na vypracovanie projektov na ziskanie dotacie z EU fondov
- projektove agentury
- specializovane na ziskavanie uverov z bank

Co sa tyka ceny:
- zavisi od mnozstva prace ktoru vykonaju
- zalezi od mnozstva ziskanej dotacie

Poznam jendu agenturu co robi EU fondy a:
- beru si 40 000 sk za vypracovanie projektu
. po schvaleni EU fondu si beru este 2% az 3% zo ziskanej dotacie

Nemas ale istotu ze projekt vyhra a dotaciu dostanes.

Este som sa osobne nestretol zo ziadnou agenturou, ktora vypracuje projekt a peniaze si vezme az vtedy ked dotycny projekt bude uspesny. Kazda agentura si bere peniaze vopred a nic negarantuje.
michalos
20.07.09,07:29
1 otázka znie čo robí takáto agentúra + čo stojí ?
2 poznáš nejakú ? máš kontakt ?


Mojmu otcovi robila projekt firma http://www.premier-consulting.sk/... Velmi dobry pristup a v pripade neprejdenia projektu ti peniaze vratia a tusim sa zameriavaju aj na cestovny ruch...

Su ludia, ktori robia projekty a tie projekty su zarucene (maju dobre znamosti), ze prejdu, ale takyto ludia si beru len vstupny poplatok 200 tis. Sk. cize ak chces poziadat o prispevok nejakeho pol miliona tak to sa ti asi neoplati, ale ak ziadas 4 - 5 milionov tak to uz stoji za uvazenie
linda23
20.07.09,19:19
aankaa, ak si pozrieš môj príspevok v sekcii podnikateľské nápady "správne investovanie...čo rýchlo vymyslieť", tak zistíš , že ja mám opačný problém...myslíš, že by sme sa mohli nejak dohodnúť???
Aankaa
21.07.09,08:34
Viac na :
http://www.ceskatelevize.cz/program/10207523354-22.06.2009-04:00-2.html

a...Držím palec.

Potom daj vediet.
Ďakujem aj za tento návrh, ale obávam sa, že takýto spôsob nie je vhodný pre mňa. Nie som mediálny typ;) a okrem toho takto verejne predniesť celý svoj nápad... radšej by som robila reklamu už hotovej veci.
Každopádne sa mi táto relácia zapáčila.
Aankaa
21.07.09,08:36
aankaa, ak si pozrieš môj príspevok v sekcii podnikateľské nápady "správne investovanie...čo rýchlo vymyslieť", tak zistíš , že ja mám opačný problém...myslíš, že by sme sa mohli nejak dohodnúť???
Ahoj Linda,
poteším sa, ak ma budeš kontaktovať, viac hláv - viac rozumu:). .... a možno aj peňazí ;). Poslala som si ss.
Aankaa
21.07.09,08:45
Mojmu otcovi robila projekt firma http://www.premier-consulting.sk/... Velmi dobry pristup a v pripade neprejdenia projektu ti peniaze vratia a tusim sa zameriavaju aj na cestovny ruch...

Su ludia, ktori robia projekty a tie projekty su zarucene (maju dobre znamosti), ze prejdu, ale takyto ludia si beru len vstupny poplatok 200 tis. Sk. cize ak chces poziadat o prispevok nejakeho pol miliona tak to sa ti asi neoplati, ale ak ziadas 4 - 5 milionov tak to uz stoji za uvazenie

Mám rôzne kontakty na rôzne agentúry.... bohužiaľ, aj tie seriózne nie sú až tak seriózne. V skutočnosti potrebujem naozaj milióny, ale- aj keď by som mala úspech vo fondoch, potrebujem polovicu preinvestovať svoju, potom dostanem tú "európsku".Viem ako sa robia nadhodnotené projekty, ako sa zháňajú stavebné firmy, to všetko je to najľahšie....Ide o to, ako začať s mínusom ??