Aprilia
25.06.09,09:18
Na jednom počítači máme cez t-com mail.Natiahla som kábel do druhého počítača a ako to mám spraviť,aby som aj z druhého počítača mohla čítať a posielať poštu?Prosím o nejaký postup.Ďakujem
Chobot
25.06.09,08:32
Na jednom počítači máme cez t-com mail.Natiahla som kábel do druhého počítača a ako to mám spraviť,aby som aj z druhého počítača mohla čítať a posielať poštu?Prosím o nejaký postup.Ďakujem

"Natiahla som kábel do druhého počítača... " :confused::confused: mohla by si byť trošku konkrétnejšia? Aký kábel si natiahla do druhého kompu? Zosieťovala si ich? Alebo si pripojila aj ten druhý komp na net?
bobino38
25.06.09,08:46
...no ak ti funguje net cez ten kábel, tak treba len vytvoriť účet v patričnom mailovom klientovi ( Microsoft outlook, Mozilla Thundrebird alebo iné...)
Aprilia
25.06.09,09:06
Pre oba počítače mám jeden ruter.V druhom počítači internet funguje,len mail nie.Vytvorila som taký istý účet ako v tom prvom,ale nenatiahne mi žiadne pošty z prvého počítača.Neviem či sa to dá,alebo mám na druhý vymyslieť nejaký iný účet?Som laik.Dík
Blankake
25.06.09,09:09
Pre oba počítače mám jeden ruter.V druhom počítači internet funguje,len mail nie.Vytvorila som taký istý účet ako v tom prvom,ale nenatiahne mi žiadne pošty z prvého počítača.Neviem či sa to dá,alebo mám na druhý vymyslieť nejaký iný účet?Som laik.Dík
Keby si si v prvom počítači poštu nestiahla (nezapla) a skúsiš stiahnuť v tom druhom - tak Ti ju do toho druhého počítača stiahne?
mpca
25.06.09,09:19
na oboch pocitacoch teda mailovych klientov treba zapnut moznost ponechavat kopie na serveri potom nebude problem z prijmanim posty,,, avsak po case sa moze stat ze na serveri bude preplnena schranka a nebudete moct prijat ziany mail...
takze bude treba raz za cas ist cez webove rozhranie tcomu premazat stare emaliy v schranke..
Stefan2005
25.06.09,09:24
... ovšem v zadaní je, že nevie ani posielať poštu - na to ponechávanie kópie na serveri nemá vplyv... Treba skontrovať nastavenia účtu (účtov)....
Charon
26.06.09,04:20
Ak máš router, tak sa pripni naň a nie na druhé PC.
Ak potrebuješ stiahnuť veci z druhého PC, tak musíš vytvoriť lokálnu sieť. Sú na to rôzne programy, a/alebo musíš zdielať disk v prvom počítači. Ako to spraviť záleží od toho, aký druh operačného systému používaš (a verziu - edíciu)
Aprilia
26.06.09,08:25
Ďakujem za pomoc,ale to je veľa technic.údajov.Vyriešila som to tak,že sme objednali technika.Ďakujem
pistik71
27.06.09,11:25
Ďakujem za pomoc,ale to je veľa technic.údajov.Vyriešila som to tak,že sme objednali technika.Ďakujem

Nuz, mohla si pockat, mala by si to zadara a nieco by si sa naucila. Ak na tom druhom PC ide internet a mas nastavene mail konto v nejakom e-mail klientovi (akom?), tak ak ti nejde odosielanie, zaskrtni si v nastaveni mail konta "server odosielanej posty vyzaduje overenie" a dalej "rovnake ako pre server odosielanej posty". (presny popis ked napises akeho mail klienta/program pouzivas).

Inac, tie iste maily, tak ako pises mozes mat na 2 PC len dovtedy, kym sa ti nezaplni objemovy limit na schranke u T-Com (asi 200MB?). Takze potom bud ich pravidelne mazat na serveri cez web mail (v pocitaci ti ale zostanu), alebo zriadit druhe konto, alebo to tahat len do jedneho pocitaca a do druheho to synchronizovat specializovanym programom. Prvy a druhy sposob ti vsak neriesi odoslanu postu, ta ti zostane len na tom pocitaci, odkial ju posielas.
Stevo5
27.06.09,16:06
Súhlasím s príspevkom #10, len by som doplnil že je jedno či si poštu zo servera sťahuje do 1 alebo do viacerých počítačov, ten limit (200MB) je rovnaký a na serveri je každý mail len raz.

Inak problém s objemom dát uloženým na poštovom serveri sa dá ľahko obísť ak si zriadi konto na gmail SK, tam je limit dát cez 7 GB a to bežný užívaťeľ nezaplní.