doktor T
25.06.09,09:37
Som začiatočník a pokúšam sa robit webové stránky.Pri pokuse dat na stránku nejaký obrázok sa mi v náhlade zobrazí iba krížik s popisom.Už som skúšal s tiahnút z internetu nejaký vzorový html aj css aby som si bol istý,že je to napísané správne a robí to isté.Nedá sa mi urobit ani zagulatené rohy a pod.Prosím,poradte mi.Dakujem.
mpca
25.06.09,07:42
co tak dat link na stranku?? pripadne zdrojovy kod ako mas vlozeny obrazok?
doktor T
25.06.09,08:37
zdrojový kod mam napísany takto:
alt="stroj" /> Tento stroj mam uložený v dokumentoch obrázky,ma okolo 5 kb.
mpca
25.06.09,08:53
ehm,, jednoduchsie by bolo al by ste dali odkaz na stranku,, to by bolo rychlejsie riesenie...

Doplnim: tak velmi dolezite je to v akom adresari mate obrazok na webhostingu a nie v pocitaci...

take nepisane pravidlo pri tvorbe web stranok je ze v nazvoch suborov sa nepouzivaju medzery, diakritika a pisu sa len malymi prismenami...
viktorviktor
25.06.09,08:54
skontroluj si akými písmenami máš napísané prípony tých obrázkov čo sa ti nezobrazujú, musia byť rovnaké, buď malé alebo veľké
doktor T
25.06.09,09:27
Zatial nemam ziadnu stranku na nete.A forma pripon,medzery a ostatne veci su v poriadku.Je zaujimave,ze ked som stiahol zo stranky-interval.cz nejaky zdrojovy kod aj css napr. urobit odstavec zo zagulatenymi rohami,mne to zobrazilo z normalnymi,teda pravouhle.A tam si myslím,ze forma je urcite napisana spravne,lebo niektore ine veci napr.tvorba 3d menu mi ide tak ako ma.
domenico.office
25.06.09,11:06
zdrojový kod mam napísany takto:
alt="stroj" /> Tento stroj mam uložený v dokumentoch obrázky,ma okolo 5 kb.

Podľa chabého zadania otázky si možeme domyslieť, že cesta je zadaná zle. Kvôli lepšej prehľadnosti, webov mám uctihodný počet, si to robím tak, že mám vytvorený konkrétny adresár na danú stránku, pre všetky obrázky mám vytvorený podadresár images.

Potom časť kódu vyzerá takto ...="images/stroj.gif" alt="stroj"/>

Ak dám do images obrázok a kód napíšem takto, nie je možné aby ho nezobrazilo.
doktor T
25.06.09,11:26
mohol by si mi vysvetlit,ako je potom mozne,ze ked si stiahnem z intervalu.cz zdrojovy kod aj css na na zagulatene rohy mne ich da pravouhle?Dakujem.
domenico.office
25.06.09,11:33
Ak chceš, pošli mi ten zdroják do mailu, adresu najdeš v profile... pozriem sa na to.
dolfort
25.06.09,12:06
Som začiatočník a pokúšam sa robit webové stránky.Pri pokuse dat na stránku nejaký obrázok sa mi v náhlade zobrazí iba krížik s popisom.Už som skúšal s tiahnút z internetu nejaký vzorový html aj css aby som si bol istý,že je to napísané správne a robí to isté.Nedá sa mi urobit ani zagulatené rohy a pod.Prosím,poradte mi.Dakujem.

Ak môžem poradiť, najprv sa nauč spoľahlivo písať základný kód, keď je reč o obrázkoch tak obrázky, t.j. vedieť si správne napísať cestu k obrázku, vedieť kde ho na serveri mám, vedieť rozlíšiť relatívny odkaz od absolútneho, vedieť kedy a na čo použiť _self a _blank, vedieť si správne nastaviť rozmer a kedy je vhodnejší aký formát obrázka či jpeg, gifko alebo png; možno bude pre teba dobré sa tiež naučiť obsluhovať nejaký poriadny CMS (na výber je mnoho). A až potom rieš "zaguľatené" rohy a podobné efekty, to je všetko nadstavba na funkčný kód, ako začiatočníka ťa to len zdrží a popletie.
Na webe je množstvo návodov a tutorialov, keď vieš aspoň trochu po anglicky tak nemáš problém.
doktor T
25.06.09,12:49
To je vsetko pekne,len ja sa ucim s knihy,nemam sa koho opytat,preto som tu. A anglicky viem len zaklady.Zagulatene rohy riesim len preto,aby som zistil,ci mi ten efekt urobi.Cestu k obrazku mam napisanu urcite spravne,ja uz fakt neviem,ako to mam napisat.
viktorviktor
25.06.09,17:08
tak to sem hod čo ti nezobrazuje, aj to čo máš vonku, alebo to pošli domenico.office ako písal
doktor T
26.06.09,04:27
vcera som poslal zdrojak domenicovi,zatial sa mi neozval...Ocenim si každu pomoc.
domenico.office
26.06.09,05:11
Písal som ti mail a žiadal ťa o link, kde sa nachádza zdroják, poslal si mi iba časti kódov.
doktor T
26.06.09,09:14
Skuste este niekto tento zdrojak.Ma ho aj domenico.
" target="_blank" title="http://www.cpress.cz">">http://www.cpress.cz">
Computer Press

Mne sa to logo nezobrazi.Dakujem.
domenico.office
26.06.09,10:17
Takže začnem, ako sú guľaté rohy vytvorené v príklade. Prehliadač načíta rámec o rozmeroch daných v stylopise a do každého rohu ( na vrch rámca) načíta krúžok, ktorý prekryje rohy štvoruhoľníka, tým vznikne rámec so zaoblenými rohmi. Pozor, ten modrý krúžok je na bielom štvorcovom pozadí. Pozadie obrázka splynie s okolitým prostredím stránky a zdanie je, že tie rohy sú zaoblené. To znamená, ak mám pozadie stránky čierne, vytvorím si modrý krúžok na čiernom pozadí a znovu vidím zaoblené rohy rámca.... Keby som pustil uzdu fantázie, rohy rámca by mohli mať rôzne tvary, alebo patvary, len ich správne zladiť s okolitím pozadím. Tvoj problém spočíva v tom, že podľa všetkého takýto obrázok nemáš, alebo ak ho máš, zadávaš do stylopisu zlú cestu. Je to v podstate jednoduché, aj keď podobné rámce robím úplne inak.

Ukážka: tu (http://www.domenicosro.sk/priklad/priklad.html)
mpca
26.06.09,11:00
doktort ak chces aby sme ti pomohli zbal cely adresar kde mas tu stranku dno ZIPka a daj ho tu ako prilohu,,,, ok???
domenico.office
26.06.09,11:06
Predpokladám, že i v druhom prípade robíš chybu v tom, že cesta zadaná v zdrojáku nenachácha samotný obrázok a nezobrazí ti ho. Tot vsjo, nie je tam žiadny zádrheľ.