jana3121966
25.06.09,09:58
musim si zakupit registracku ked mam len opravu odevov,nestacia mi pokladnicne prijmove doklady?

Ako nakladat s peniazmi ktore som dostala z uradu prace na podnikanienie mozem z nich kupit veci na firmu ako dokladovat nakup?
veronikasad
25.06.09,08:27
musim si zakupit registracku ked mam len opravu odevov,nestacia mi pokladnicne prijmove doklady?

Ako nakladat s peniazmi ktore som dostala z uradu prace na podnikanienie mozem z nich kupit veci na firmu ako dokladovat nakup?
Oprava odevov nepatrí medzi služby, pri ktorých je povinnosť vedenia tržby reg.pokladňou. Zákazníkovi vydávaš Zákazkový list a tržbu za opravu eviduješ na príjmovom pokladničnom doklade.

Dotáciu z úradu práce musíš do 2 rokov použiť na nákup zariadenia, príp. nájomného a odvodov, ktoré si uviedla v podnikatelskom zámere
jana3121966
25.06.09,09:17
pokial nieco z tychto veci kupimakym sposobom to dokladovat?dakujem,dakujem,dakujem
evina
25.06.09,09:20
pokial nieco z tychto veci kupimakym sposobom to dokladovat?dakujem,dakujem,dakujem

Predsa, ak niečo kúpiš dostaneš faktúru, bloček z ERP, zmluvu, PPD a pod.
jana3121966
25.06.09,10:08
takze stacia blocky potvrdenky o zakupeni...mna strasili ze vsetko co kupim musim platit bankovym prevodom z uctu kde mam peniaze z uradu prace ...a to je podla mna hlupost kupim nieco zaplatim peniazmi a stiahnem si to z uctu kde mam peniaze z uradu prace tak je to asi spravne...dakujem velmi pekne za odpovede a rady som rada ze sa mozem s takymi vecami obratit na odbornikov prave tu
veronikasad
25.06.09,10:10
takze stacia blocky potvrdenky o zakupeni...mna strasili ze vsetko co kupim musim platit bankovym prevodom z uctu kde mam peniaze z uradu prace ...a to je podla mna hlupost kupim nieco zaplatim peniazmi a stiahnem si to z uctu kde mam peniaze z uradu prace tak je to asi spravne...dakujem velmi pekne za odpovede a rady som rada ze sa mozem s takymi vecami obratit na odbornikov prave tu
Môžeš nakupovať aj v hotovosti, peniaze vybrieš z účtu, vložíš do pokladne a zaúčtuješ ako výdaj z pokladne.
jana3121966
25.06.09,11:34
vlozim do pokladne a zauctujem ako vydaj z pokladne...a ked pokladnu nemusim mat ako to zdokladujem?
Paula
25.06.09,11:37
vlozim do pokladne a zauctujem ako vydaj z pokladne...a ked pokladnu nemusim mat ako to zdokladujem?


Nemusíš, ale niekam asi eviduješ príjmy a výdavky, či nie?
veronikasad
25.06.09,11:54
vlozim do pokladne a zauctujem ako vydaj z pokladne...a ked pokladnu nemusim mat ako to zdokladujem?
nemýliš si registračnú pokladňu s pokladňou v účtovníctve ?
Všetky príjmy z podnikania prijímaš do "pokladne"
jana3121966
25.06.09,12:41
takze to je vlastne nejaka kniha kde si vsetko evidujem?
jana3121966
25.06.09,13:27
asi ano
veronikasad
25.06.09,13:31
asi ano
potvrdili sme ti to súhlasmi pod príspevkom.
jana3121966
25.06.09,13:58
dakujem-kupim si zakazkove listy pokladnicne doklady a este mi prezradte odborny nazov tej knihy co si do nej budem vsetko zapisovat prijmy aj vydaje trzby fakt sa vola pokladna?
veronikasad
25.06.09,14:00
dakujem-kupim si zakazkove listy pokladnicne doklady a este mi prezradte odborny nazov tej knihy co si do nej budem vsetko zapisovat prijmy aj vydaje trzby fakt sa vola pokladna?
Pokladničná kniha. Nekupuj Knihu registračnej pokladnice !!!!

Pre začiatok ti postačia aj tie v exceli, uvedené v prílohe týchto príspevkov.

http://www.porada.sk/t52464-pokladnicna-kniha-v-exceli.html?highlight=pokladni%E8n%E1+kniha+exceli
Pokladničná kniha slúži len pre evidenciu príjmov v hotovosti.
Účtovníctvo musíš viesť v peňažnom denníku - ale to radšej zver nejakej účtovníčke
jana3121966
25.06.09,16:48
Dakujem uz som to nasla prestudujem si aj viac o zivnostniceni velmi ste mi pomohli kupim si vsetko co potrebujem este raz vdaka
jana3121966
29.07.09,11:39
poradte mi prosim vas mam pred sebou fakturu aj s prijmovym pokladnicnym blokom mam tam 2 polozky ktore som si kupila z prispevku z uradu prace 490 eur a 85 eur spolu 575 eur a na konci faktury je celkom s dph 684.25 eur kolko si mam odpocitat z prostriedkov z uctu sumu bez dph alebo s dph niesom platca dph dakujem