pizzanoel
25.06.09,10:34
Dobry den,

chcela by som sa spytat ze ked mam v pokladnicnej knihe posledný riadok

Celkom ( prenos) tak to tam mam zahrhut sumu za celý mesiac jeden alebo tam mam dat sumu celkovu od zaciatku prveho mesiaca spolu s dalšimi od kedy bola pokladna používaná?

ďakujem
Paula
25.06.09,08:42
V prenose kumuluješ mesačné obraty daného / aktuálneho kalendárneho roka.
pizzanoel
25.06.09,09:06
V prenose kumuluješ mesačné obraty daného / aktuálneho kalendárneho roka.

Takze mam to chapat ze spocitam vsetky denne obraty v tom jednom miesiaci a dole kde je ta kolonka celkom ( prenos) zapišem tu sumu ktora mi vyjde za ten jeden mesiac napr Máj ?
Paula
25.06.09,09:19
Napr. si urob čiaru za posledným obratom v januári a zapíš celkový obrat za január (pod čiaru). Tento ďalej zapíš do riadku prenos - dole na strane pre január a hore na strane pre február. Po zapísaní posledného obratu za február urob zasa čiaru a pod ňu zapíš mesačný obrat za február. Dole na strane pre február už budeš mať v prenose súčet obratov za január + február a tento prenesieš hore na stranu pre marec. Chňapeš?
pizzanoel
25.06.09,15:38
Napr. si urob čiaru za posledným obratom v januári a zapíš celkový obrat za január (pod čiaru). Tento ďalej zapíš do riadku prenos - dole na strane pre január a hore na strane pre február. Po zapísaní posledného obratu za február urob zasa čiaru a pod ňu zapíš mesačný obrat za február. Dole na strane pre február už budeš mať v prenose súčet obratov za január + február a tento prenesieš hore na stranu pre marec. Chňapeš?

Dobre ďakujem zatial dufam ze to nejako uz vyplnim...
margaretka71
01.07.09,11:50
Čo treba robiť pri chybnom vyplňovaní pokladničnej knihy? Stačí iba preškrtnúť, alebo prelepiť a napísať správnu sumu? Ide totiž skoro až o dva mesiace. Je na to háklivý daňový úrad? Nemáte niekto skúsenosť? Ďakujem
pizzanoel
01.07.09,15:05
Čo treba robiť pri chybnom vyplňovaní pokladničnej knihy? Stačí iba preškrtnúť, alebo prelepiť a napísať správnu sumu? Ide totiž skoro až o dva mesiace. Je na to háklivý daňový úrad? Nemáte niekto skúsenosť? Ďakujem

Aj mne sa to stalo, ja som to pretrela bielitkom a dole som napisala ze opravene + podpis. Neviem ako bude reagovat danovy ked to uvidia, no co uz narobim ved aj tak tam maju v tej pokladničnej knihe porobene poprilepovane uzavierky z pokladne tak si to mozu odkontrolovat....