anawinka
25.06.09,13:42
Dobry den, potrebujem poradit. Mam program MRP. potrebujem vystavit zalohovu platbu na firmu do ceskej republiky na celkovu sumu 8 000 000czk. ma byt vystavena k dnesnemu datumu so splatnostou 30 dni. ked ju vystavim, tak mi v MRP napise sumu v eurach a s prepoctom kurzu v sk, je to zle? neda sa niekde nastavit prepocet, aby mi celkovu sumu preratalo v czk a kurz?dnesny ci vcerajsi?

uplne som z toho vedla, dakujem za pomoc.
ondrejvla
25.06.09,15:19
Dobry den, potrebujem poradit. Mam program MRP. potrebujem vystavit zalohovu platbu na firmu do ceskej republiky na celkovu sumu 8 000 000czk. ma byt vystavena k dnesnemu datumu so splatnostou 30 dni. ked ju vystavim, tak mi v MRP napise sumu v eurach a s prepoctom kurzu v sk, je to zle? neda sa niekde nastavit prepocet, aby mi celkovu sumu preratalo v czk a kurz?dnesny ci vcerajsi?

uplne som z toho vedla, dakujem za pomoc.

Pri vystavovaní fa dáš kurz € voči CZK s dátumom zdaniteľného plnenia, fa budeš mať v CZK, ale si musíš otvoriť dokument zahraničná faktúra - teda aspoň v DOS je to tak, vtedy sa ti ukáže okno pre kurz, kde ho zadáš nie ako píšeš, dnešný alebo včerajší, ale podľa toho, kedy máš dátum zdanit.plnenia, dáš daň.skupinu podľa toho, čo Ti ponúkne, ak dáš F2, ale ako je to vo WIN, to môžu napísať tí, ktorí v ňom robia. V DOS je to DS "J".
DanielaSL
25.06.09,16:11
Ak si to dobre pamätám tak vo win.MRP ako zadávaš údaje faktúry , tak v spodnej rade kde sú položky faktúry , je tlačítko zahraničná mena. Tu si nastavíš kurz 1/ mena -CZK a pod tým by malo byť = v EUR a zadáš do prázdneho okienka kurz podľa aktuálneho kurzového lístku.
Tamila
25.06.09,16:20
V MRP WIN je to tak ako píše DanielaSĽ. Kurz sa v novších verziách píše xx CZK za 1 EUR. Najskôr sa zadá kurz a potom sa píšu položky faktúry. A ešte vo výstupoch pri vytlačení faktúry treba vybrať faktúru v zahraničnej mene.