mechanis
25.06.09,14:32
Cafte,

mam taky problem zo SP. V roku 2008 som si podal prihlasku ako Dobrovolne poistena osoba. Platil som 2 mesiace a potom mi vznikla povinost platit povinne. V July 2008 som sa odhlasil z DPO a prihlasil sa na povinnu. Kedze som este nemal VS platil som uz povinne na VS dobrovolneho. Nasledne mi dosiel novy VS 3xxxxxxx na povinne a to platim doteraz. Lenze dnes mi dosli nedoplatky za DOP asi za rok. Napriek tomu ze som podal odhlasenie na registracnom formulary FO........

Nechapem to akoze ma neodhlasili ?? Ako moze byt niekdo povinne a zaroven dobrovolne poisteny ? Vsetko som to posielal cez postu takze nemam potvrdenia s podatelne. Co radite ako postupovat ?

Da sa ta odhlaska poslat znovu s datumom dozadu ?
veronikasad
25.06.09,12:37
Cafte,

mam taky problem zo SP. V roku 2008 som si podal prihlasku ako Dobrovolne poistena osoba. Platil som 2 mesiace a potom mi vznikla povinost platit povinne. V July 2008 som sa odhlasil z DPO a prihlasil sa na povinnu. Kedze som este nemal VS platil som uz povinne na VS dobrovolneho. Nasledne mi dosiel novy VS 3xxxxxxx na povinne a to platim doteraz. Lenze dnes mi dosli nedoplatky za DOP asi za rok. Napriek tomu ze som podal odhlasenie na registracnom formulary FO........

Nechapem to akoze ma neodhlasili ?? Ako moze byt niekdo povinne a zaroven dobrovolne poisteny ? Vsetko som to posielal cez postu takze nemam potvrdenia s podatelne. Co radite ako postupovat ?

Da sa ta odhlaska poslat znovu s datumom dozadu ?
Ak máš potvrdenú kopiu reg.listu - odhlášku z dobr.poistenia k 30.6.2008 a prihlášku SZČO od 1.7.2008 - požiadaj SP o preúčtovanie pltieb. Ak si však odhlášku DPO nepodal - bohužial, poistenie trva a ako SZČO máš nedoplatok. Odhláška DPO sa nedá urobiť spätne.
mechanis
25.06.09,12:52
Ak máš potvrdenú kopiu reg.listu - odhlášku z dobr.poistenia k 30.6.2008 a prihlášku SZČO od 1.7.2008 - požiadaj SP o preúčtovanie pltieb. Ak si však odhlášku DPO nepodal - bohužial, poistenie trva a ako SZČO máš nedoplatok. Odhláška DPO sa nedá urobiť spätne.

odhlasku z DPO som podal 30.6.2008 ale iba postou nemam potvrdenie...
prihlasku povinne poisteneho som podal 1.7.2008 tiez tak isto ale na to prisla odpoved s novym VS... takze teraz mam podat odhlasku DPO znova a odkedy bude platit ?.... kedsy skoncia tie platby za DPO ?
ten nedoplatok mozem platit postupne ?
veronikasad
25.06.09,12:55
odhlasku z DPO som podal 30.6.2008 ale iba postou nemam potvrdenie...
prihlasku povinne poisteneho som podal 1.7.2008 tiez tak isto ale na to prisla odpoved s novym VS... takze teraz mam podat odhlasku DPO znova a odkedy bude platit ?.... kedsy skoncia tie platby za DPO ?
ten nedoplatok mozem platit postupne ?
Ak odhlášku DPO na SP neevidujú a ty to nevieš preukázať, ako by si ju nepodal. Nemáš ju ani prefotenú ?
Ak ju znovu podáš teraz, odhlásenie je až ododňa doručenia odhlášky, nedá sa to urobiť spätne.
mechanis
25.06.09,13:24
Ak odhlášku DPO na SP neevidujú a ty to nevieš preukázať, ako by si ju nepodal. Nemáš ju ani prefotenú ?
Ak ju znovu podáš teraz, odhlásenie je až ododňa doručenia odhlášky, nedá sa to urobiť spätne.

mam iba PDF dokument, ktory som si vtedy tlacil podpisal a poslal postou..... to ci ju oni neeviduju to neviem ale kedze poslali tie nedoplatky za DPO tak asi nie......... nechapem clovek tam posle odhlasku a oni si ju zasantrocia a teraz mam platit za cely rok kvoli ich bordelu.........
veronikasad
25.06.09,13:33
mam iba PDF dokument, ktory som si vtedy tlacil podpisal a poslal postou..... to ci ju oni neeviduju to neviem ale kedze poslali tie nedoplatky za DPO tak asi nie......... nechapem clovek tam posle odhlasku a oni si ju zasantrocia a teraz mam platit za cely rok kvoli ich bordelu.........
nie si prvý ani posledný komu sa to stalo. Preto RL treba posielať doporučene alebo pri osobnej návšteve dať si potvrdiť kopiu.
Janurka
25.06.09,13:45
Za pokus by stálo ísť tam osobne aj s tým vytlačeným dokumentom, / aj keď to nie je dôkaz/ a poprosiť, nech prezrú došlú poštu za obdobie, v ktorom si odhlášku podal. Z vlastnej skúsenosti viem, že žiadali aj to, čo doručené bolo.
andreaS
25.06.09,13:50
mechanis: posielal si to obycajne? Lebo ak doporucene, tak dokazom je podaci listok a datum na nom.
mechanis
25.06.09,14:32
mechanis: posielal si to obycajne? Lebo ak doporucene, tak dokazom je podaci listok a datum na nom.

ale v tom liste mohlo byt cokolvek to nedozauje ze tam to odhlasenie v skutocnosti bolo ? co povies ?
andreaS
25.06.09,14:35
ako to beriem, ale kam by sme sa potom dostali?

Ak mas toto potvrdenie /podaci listok s datumom poslania/ tak naklusaj do SP aj s kopiou odhlasky... funguje to tak normalne...

vacsinou vsetko posielam postou doporucene a to si mozem podla teba asi rovno hodit, lebo to bolo zbytocne? Beru to ako doklad o podani, tak sa nemusim nicoho bat. Keby mali vsade poriadne podatelne a nemuseli by sme stat s dokladmi LEN na odovzdanie a orazenie kopie v jednej rade spolu s tymi, co maju milion otazok, tak by som aj ja chodila vsade osobne...
veronikasad
25.06.09,16:41
ale v tom liste mohlo byt cokolvek to nedozauje ze tam to odhlasenie v skutocnosti bolo ? co povies ?
mohlo, ale nejaký list od teba by bol v SP zaevidovaný.
Veľmi ma svrbia prsty, že si žiadnu odhlášku neposlal, "nejako" mi nesedia tie dátumy, jeden deň posielať odhlášku a na druhý deň prihlášku ...
mechanis
25.06.09,18:04
mohlo, ale nejaký list od teba by bol v SP zaevidovaný.
Veľmi ma svrbia prsty, že si žiadnu odhlášku neposlal, "nejako" mi nesedia tie dátumy, jeden deň posielať odhlášku a na druhý deň prihlášku ...
nechapem ako to myslis s tymi datumami ? 30.6. koncim ako DOP a 1.7 zacinam ako povinna...... pozeral som si dokumenty a mam tu odhlasku v pdf takze som ju tlacil a posielal bolo to minuly rok takze na 100 perc tam isla... okrem toho sa posielal este aj vypis s DP....

nemas nahodou nejaku prakticku skusenost s takymto problemom ?
marjankaj
25.06.09,18:12
nechapem ako to myslis s tymi datumami ? 30.6. koncim ako DOP a 1.7 zacinam ako povinna...... pozeral som si dokumenty a mam tu odhlasku v pdf takze som ju tlacil a posielal bolo to minuly rok takze na 100 perc tam isla... okrem toho sa posielal este aj vypis s DP....

nemas nahodou nejaku prakticku skusenost s takymto problemom ?

Tak, že či si to posielal v jednej obálke alebo v troch.
veronikasad
25.06.09,18:19
nechapem ako to myslis s tymi datumami ? 30.6. koncim ako DOP a 1.7 zacinam ako povinna...... pozeral som si dokumenty a mam tu odhlasku v pdf takze som ju tlacil a posielal bolo to minuly rok takze na 100 perc tam isla... okrem toho sa posielal este aj vypis s DP....

nemas nahodou nejaku prakticku skusenost s takymto problemom ?
nie nemám, som dostatočne poučená o "bordeli" v SP a všetky doklady nosím osobne a dávam si potvrdiť kopiu ... Zatial sa mi to vyplatila, párkrát som už u klientov tú kopiu použila
mechanis
25.06.09,18:26
Tak, že či si to posielal v jednej obálke alebo v troch.


v jednej vsetko datumi boli predsa na tych registracnych listoch Fo...
zaujimave je ale ze ten RLFO na povinne zaregistrovali lebo na neho odpisali a vystavili mi VS 3xxxx...sice neskoro ale vystavili... maju tam bordel vsak si odomna pytali druhykrat ZL ktory som im tiez uz raz poslal.........

len dufam ze to odhlasenie niekam nezasantrocili lebo potom neviem....
marjankaj
25.06.09,18:30
v jednej vsetko datumi boli predsa na tych registracnych listoch Fo...
zaujimave je ale ze ten RLFO na povinne zaregistrovali lebo na neho odpisali a vystavili mi VS 3xxxx...sice neskoro ale vystavili... maju tam bordel vsak si odomna pytali druhykrat ZL ktory som im tiez uz raz poslal.........

len dufam ze to odhlasenie niekam nezasantrocili lebo potom neviem....

V takom prípade je dobré priložť sprievodný list a napísať čo všetko posielaš.
mechanis
25.06.09,18:33
V takom prípade je dobré priložť sprievodný list a napísať čo všetko posielaš.

to by slo ale pripadalo mi to troska divne posielam tlaciva ktore oni poznaju a pisat im ze obalka obsahuje to a to ma vobec nenapadlo.....
mechanis
25.06.09,18:34
nechapem ako to myslis s tymi datumami ? 30.6. koncim ako DOP a 1.7 zacinam ako povinna...... pozeral som si dokumenty a mam tu odhlasku v pdf takze som ju tlacil a posielal bolo to minuly rok takze na 100 perc tam isla... okrem toho sa posielal este aj vypis s DP....

nemas nahodou nejaku prakticku skusenost s takymto problemom ?
nie nemám, som dostatočne poučená o "bordeli" v SP a všetky doklady nosím osobne a dávam si potvrdiť kopiu ... Zatial sa mi to vyplatila, párkrát som už u klientov tú kopiu použila

vidim ze budem za chvilu aj ja pouceny ale za peknu sumicku....
mechanis
25.06.09,18:36
V takom prípade je dobré priložť sprievodný list a napísať čo všetko posielaš.


inak este ma napada ako je mozne ze moze byt osoba poistena dobrovolne a zaroven aj povinne ? nieje to nahlavu ?
veronikasad
25.06.09,18:38
inak este ma napada ako je mozne ze moze byt osoba poistena dobrovolne a zaroven aj povinne ? nieje to nahlavu ?
nie je to nahlavu, zákon to umožňuje ...
marjankaj
25.06.09,18:38
to by slo ale pripadalo mi to troska divne posielam tlaciva ktore oni poznaju a pisat im ze obalka obsahuje to a to ma vobec nenapadlo.....

A teraz ako budeš dokazovať, čo si poslal?
andreaS
25.06.09,18:39
skus ist zatym aj tak... dones tam kopiu toho co si posielal plus ten podaci listok... a stoj si za svojim... maximalne nepochodis...

ano je to mozne byt aj dobrovolne... sam si tak pripavis lepsiu PN ci lepsi dochodok, u zien lepsiu matersku... je to legalne...
Paula
25.06.09,18:42
to by slo ale pripadalo mi to troska divne posielam tlaciva ktore oni poznaju a pisat im ze obalka obsahuje to a to ma vobec nenapadlo.....


Ak posielam doklad na úrady, hoci len jeden kus, vždy so sprievodným listom.
(Sociálke ovšem neverím, tam len osobne oštemplíkovať prevzatie.)
mechanis
25.06.09,18:44
A teraz ako budeš dokazovať, čo si poslal?

na tym prave dumam.......
mechanis
25.06.09,18:45
Ak posielam doklad na úrady, hoci len jeden kus, vždy so sprievodným listom.
(Sociálke ovšem neverím, tam len osobne oštemplíkovať prevzatie.)

ja uz si budem robit aj video :-¤
veronikasad
25.06.09,18:45
Ja som dnes vypisovlala RL FO.
1. odhláška z DPO s dátumom zániku 30.6.2009, aj s IC
2. prihláška SZCO dátum vzniku 1.7.2009, bez IC a VZ PvN 295,50€
Je to správne?
Jozka nie je to spravne. PvN nie je u SZĆO povinne, neuvádza sa v prihlaške SZĆO
mechanis
25.06.09,18:47
skus ist zatym aj tak... dones tam kopiu toho co si posielal plus ten podaci listok... a stoj si za svojim... maximalne nepochodis...

ano je to mozne byt aj dobrovolne... sam si tak pripavis lepsiu PN ci lepsi dochodok, u zien lepsiu matersku... je to legalne...

ked nepochodim budem musit to DOP doplatit ?
andreaS
25.06.09,18:49
plus sa nezabudni odhlasit... osobne radsej...
mechanis
25.06.09,18:51
plus sa nezabudni odhlasit... osobne radsej...
este ma napada budem si to moct dat do nakladov ? 2009 asi hej ale ten nedoplatok 2008 ?
veronikasad
25.06.09,18:52
este ma napada budem si to moct dat do nakladov ? 2009 asi hej ale ten nedoplatok 2008 ?
ano, cele zaplatene poistne
veronikasad
25.06.09,18:54
Takže tam ten VZ PvN nemám dať???? iba dátum????
jožka, na tu povinnu registráciu SZČO poistenie v nezamestnanosti nedávaš. Ak si ho chce platiť, musí to byť na RL FO DPO
mechanis
25.06.09,18:55
ano, cele zaplatene poistne


tak napisem ako som dopadol....

dik za infosky :-))
Paula
25.06.09,18:57
Ale bude to sila, ak sa náhodou začne sociálka zachraňovať aj zneužívaním "nedoporučených" záseilok :confused: . Umožnia vôbec bežnému občanovi nahliadnuť do nejakých záznamov o doručenej pošte a jej obsahu? Aby mu dokázali, že nič od neho nedostali?
mechanis
25.06.09,19:07
Ale bude to sila, ak sa náhodou začne sociálka zachraňovať aj zneužívaním "nedoporučených" záseilok :confused: . Umožnia vôbec bežnému občanovi nahliadnuť do nejakých záznamov o doručenej pošte a jej obsahu? Aby mu dokázali, že nič od neho nedostali?

presne ma to napadlo... ten zakon je postaveny tak aby ludi dostali do omylu... malo byt iba jedno poistenie lebo takto staci ked to zasatrocia a vybavco.... kolko ludi s tym chodi do podatelne ?
jozka56
25.06.09,19:11
Tj RL FO odhláška DPO, r.11 dátum zániku DP 30.06.2009 stačí?:confused:
veronikasad
25.06.09,19:12
Tj RL FO odhláška DPO, r.11 dátum zániku DP 30.06.2009 stačí?:confused:
ak si chceš ponechať aj dobrovolné nem. poistenie, ano. Ak ho chceš zrušiť, uvádzaš dátum zániku aj do kolonky NP.
mechanis
03.07.09,09:32
Cafte,

tak pisem ohladom vysledku. V prvom rade dik vsetkym za rady. Poslal som kopiu odhlasky a list, plus podaci listok a dnes mi volali ze to preuctovali a poslu mi potvrdenie ze im nic nedlzim........ vsetko je tym padom OK :---))))):D:D:D:D:D:D:D:D
andreaS
03.07.09,14:43
no vidis :) ako dobre :)