businessman
25.06.09,14:34
Dobry den,

chcem sa spytat na odborny nazor. Sef nam pocas pracovnej doby berie mobilne telefony. Pracujem na call centre jednej nemenovanej firmy. Je to normalne? Ma na to vobec pravo? Sedime s nim v jednej kancelarii a mobilne telefony su v jeho zasuvke v stole.

Dakujem za odpovede vopred
gabiga
25.06.09,12:36
pokial su to vase sukromne telefony, urcite nema na to pravo, ved nie ste v skole.
mzdarka renca
25.06.09,12:39
Súhlasím s gabiga, len ak chce od vás zamestnávateľ pracovný výkon, tak by ste v pracovnej dobe nemali mobilné telefóny používať, nakoľko vás platí zamestnávateľ za prácu a nie za súkromné telefonáty.
gabiga
25.06.09,12:59
keby sme sli do krajnosti, mal by mat vypracovany vnutorny predpis schvaleny zastupcami zamestnancov (zatial som sa s tym nestretla) a mozno by som to klasifikovala ako porusovanie mojich prav a obmedzovanie slobody
businessman
25.06.09,13:01
hm, a co mam teda spravit. ako mu to povedat, aby z toho nevyvodil dosledky?
gabiga
25.06.09,13:02
akych dosledkov sa bojis? to ze mu nedas telefon nie je ani porusenie pracovnej discipliny, ani dovod na vypoved.
veronikasad
25.06.09,13:04
hm, a co mam teda spravit. ako mu to povedat, aby z toho nevyvodil dosledky?
dohodnúť sa so šéfom na kompromise - súkromný mobilný telefon budeš používať iba v nevyhnutných prípadoch a túto zásadu budeš rešpektovať
businessman
25.06.09,13:04
a co ak mi bude robit kvoli tomu neprijemnosti? ako ked som si chcel zobrat priepustku k lekarovi na 2 hodiny, nebudem ani citovat, co som si vsetko vypocul.
businessman
25.06.09,13:06
dohodnúť sa so šéfom na kompromise - súkromný mobilný telefon budeš používať iba v nevyhnutných prípadoch a túto zásadu budeš rešpektovať
toto je asi najschodnejsia cesta, no uz sme nieco podobne skusali. nic. potom bolo obdobie, kedy sme mobily nosili dokonca k ekonomke, ktora ma kancelariu asi 50metrov od nasej a boli zavrete v skrini. to je uz nonsens :confused:
veronikasad
25.06.09,13:06
a co ak mi bude robit kvoli tomu neprijemnosti? ako ked som si chcel zobrat priepustku k lekarovi na 2 hodiny, nebudem ani citovat, co som si vsetko vypocul.
Ako súvisí MT s priepustkou na lekárske vyšetrenie ?
Ak máš inú možnosť, nájdi si nového šéfa
businessman
25.06.09,13:08
Ako súvisí MT s priepustkou na lekárske vyšetrenie ?
Ak máš inú možnosť, nájdi si nového šéfa
no nesuvisi, tam je suvis s povahou (naladovostou) sefa. samozrejme, ze budem hladat noveho, ale zatial.... ono tato praca je celkom ok, len tie praktiky uz zo zasady su nejake cudne a nemuseli by byt, nie?
veronikasad
25.06.09,13:10
no nesuvisi, tam je suvis s povahou (naladovostou) sefa. samozrejme, ze budem hladat noveho, ale zatial.... ono tato praca je celkom ok, len tie praktiky uz zo zasady su nejake cudne a nemuseli by byt, nie?
daj sa na podnikanie a budeš šéfom sám sebe ...

mimotemy zažila som podobné praktiky a už by som sa nezamestnala. 6. rok robím na živnosť
businessman
25.06.09,13:11
daj sa na podnikanie a budeš šéfom sám sebe ...
haha, a ty si myslis, ze som nad tym neuvazoval. uz asi 3 roky nad tym tak s prestavkami premyslam. no stale sa k tomu neviem dopracovat. chyba vstupny kapital
veronikasad
25.06.09,13:13
haha, a ty si myslis, ze som nad tym neuvazoval. uz asi 3 roky nad tym tak s prestavkami premyslam. no stale sa k tomu neviem dopracovat. chyba vstupny kapital
nemusíš hneď začínať vo veľkom, taká dotácia z úradu práce nie je pre začiatok na zahodenie
Stefan2005
25.06.09,13:13
....nie je ani porusenie pracovnej discipliny, ani dovod na vypoved.

... toto by som netvrdil, pokiaľ nepoznám ich vnútorné predpisy (napr. pracovný poriadok). Známy pracuje na ostrovoch, a počas výkona práce tiež nesmú mať pri sebe mobilné telefóny, vlastné peniaze, a pod. a nesťažuje sa (je síce pravda, že mu ich šéf nezabavuje, ale aj oni dodržiavajú príkazy - napr. chodia do práce bez nich, resp. si ich uzatvárajú do svojich skriniek).
businessman
25.06.09,13:14
nemusíš hneď začínať vo veľkom, taká dotácia z úradu práce nie je pre začiatok na zahodenie
raz sa zapletiem s uradom a uz sa ich nezbavim. pocul som rozne historky ohladom tych dotacii. no ak by mi to niekto vysvetlil a ukazal kladny priklad, tak by som mozno zacal uvazovat. nemas nejaky link alebo... ?
businessman
25.06.09,13:16
... toto by som netvrdil, pokiaľ nepoznám ich vnútorné predpisy (napr. pracovný poriadok). Známy pracuje na ostrovoch, a počas výkona práce tiež nesmú mať pri sebe mobilné telefóny, vlastné peniaze, a pod. a nesťažuje sa (je síce pravda, že mu ich šéf nezabavuje, ale aj oni dodržiavajú príkazy - napr. chodia do práce bez nich, resp. si ich uzatvárajú do svojich skriniek).
v zmluve nic take namame. mame tam akurat tolko, ze nemozme pouzivat firemnu techniku na sukromne ucely. :mad:
veronikasad
25.06.09,13:18
raz sa zapletiem s uradom a uz sa ich nezbavim. pocul som rozne historky ohladom tych dotacii. no ak by mi to niekto vysvetlil a ukazal kladny priklad, tak by som mozno zacal uvazovat. nemas nejaky link alebo... ?
Nestačí ti moja skúsenosť ? Účtovníctvo na živnosť robím 6. rok a fakt sa to nedá porovnať. Som pánom svojho času, zodpovedná za svoju prácu a "nálady šéfa ma už nevytočia ...
V čom chceš podnikať ?
veronikasad
25.06.09,13:21
v zmluve nic take namame. mame tam akurat tolko, ze nemozme pouzivat firemnu techniku na sukromne ucely. :mad:
skús sa na chvíľu vžiť do pozície šéfa a tvojho šéfa si predstav ako teba -svojho zamestnanca. Ako by si si správal ako šéf ?
Stefan2005
25.06.09,13:22
pod pojmom call-centrum si predstavujem služby svojim zákazníkom po telefóne - teda ak napr. telefonujem zo svojho MT súkromne, viem zároveň telefonovať aj so svojim zákazníkom? Podľa mňa aj iné profesie u nás (napr. šofér autobusu) majú zákaz používania MT pri výkone svojej práce, ale ani taký chirurg si neberie svoj MT na sálu :).
businessman
25.06.09,13:23
Nestačí ti moja skúsenosť ? Účtovníctvo na živnosť robím 6. rok a fakt sa to nedá porovnať. Som pánom svojho času, zodpovedná za svoju prácu a "nálady šéfa ma už nevytočia ...
V čom chceš podnikať ?
moja vizia je, mala kancelaria, notas, stolicka, stol, nejake kvety - vstupna investicia. vsetko z toho mam (len office nie - nie je problem). internet a ideme na to. nejaka sprostredkovatelska cinnost, predaj nejakych databaz, pripadne nejaky eshop (ja viem, ze to nie je originalne, no to je ekonomicky najprijatelnejsie v sucasnosti). vyuzil by som aj svoju pocitacovu zdatnost:rolleyes: presnejsie som sa zatial nezamyslal, nakolko som sa k tomu nedokazal zatial odhodlat
businessman
25.06.09,13:25
pod pojmom call-centrum si predstavujem služby svojim zákazníkom po telefóne - teda ak napr. telefonujem zo svojho MT súkromne, viem zároveň telefonovať aj so svojim zákazníkom? Podľa mňa aj iné profesie u nás (napr. šofér autobusu) majú zákaz používania MT pri výkone svojej práce, ale ani taký chirurg si neberie svoj MT na sálu :).
my nie sme klasicke call centrum, ja volam len vtedy, ked ja chcem. pokial si splnim povinnosti stanovene v zmluve, tak nemaju preco zakazovat mobily. nie?
Paula
25.06.09,13:27
presnejsie som sa zatial nezamyslal, nakolko som sa k tomu nedokazal zatial odhodlat


Tak vyčkaj, kým bude aj príkaz vypisovať priepustku na záchodík :)
veronikasad
25.06.09,13:30
moja vizia je, mala kancelaria, notas, stolicka, stol, nejake kvety - vstupna investicia. vsetko z toho mam (len office nie - nie je problem). internet a ideme na to. nejaka sprostredkovatelska cinnost, predaj nejakych databaz, pripadne nejaky eshop (ja viem, ze to nie je originalne, no to je ekonomicky najprijatelnejsie v sucasnosti). vyuzil by som aj svoju pocitacovu zdatnost:rolleyes: presnejsie som sa zatial nezamyslal, nakolko som sa k tomu nedokazal zatial odhodlat
Ak vydržíš 4-5 mesiacov na úrade práce /o dotáciu môžeš požiadať po 3 mesiacoch evidencie/ prvotné náklady, vrátane nájmu ti pokryje dotácia. Ostatné je už len o tvojej šikovnosti ...
businessman
25.06.09,13:32
Tak vyčkaj, kým bude aj príkaz vypisovať priepustku na záchodík :)
co nebolo moze coskoro byt :D som sa celkom pobavil .... no idem od vas deti, z domu este nepisem, dakujem za rady vsetkym
Kazu
25.06.09,13:36
my nie sme klasicke call centrum, ja volam len vtedy, ked ja chcem. pokial si splnim povinnosti stanovene v zmluve, tak nemaju preco zakazovat mobily. nie?

Zaujímavý názor. :rolleyes:
businessman
25.06.09,16:00
Zaujímavý názor. :rolleyes:
ironia? :confused:
Kazu
25.06.09,16:24
ironia? :confused:

Hej :D Vieš, ja som zamestnávateľ :D
ANNA
25.06.09,16:29
mimotemy A čo ak budeš mať druhý súkromný telefón? A jemu budeš dávať ten čo doteraz (aj keď bez kreditu) :) Nie je to síce riešenie problému ale aspoň šéfa ogabeš
Monika Kováčová
25.06.09,16:33
ja by som bola nadšená, keby nemusím mať v práci MT.mm