Marmont
28.07.05,14:04
Slovenská firma registrovaná na Slovensku prevádza práce v Českej republike pre firmu registrovanú v ČR.Materiáll na inštaláciu si dovážame zo Slovenska. Ako máme tieto práce fakturovať z hľadiska DPH a aké doklady máme vystaviť pre colný a daňový úrad /intrastat, súhrnný výkaz/. Čo všetko je potrebné z našaej strany urobiť
Pavla P
28.07.05,14:27
Slovenská firma registrovaná na Slovensku prevádza práce v Českej republike pre firmu registrovanú v ČR.Materiáll na inštaláciu si dovážame zo Slovenska. Ako máme tieto práce fakturovať z hľadiska DPH a aké doklady máme vystaviť pre colný a daňový úrad /intrastat, súhrnný výkaz/. Čo všetko je potrebné z našaej strany urobiť
OK, skusim ja, popripade ma opravia. Predpokladam, ze ta ceska firma je platcom DPH.
Fakturu vystavis bez DPH, pretoze miestom zd. obchodu je Ceska republika.
Na fa. uvedies odvolavku na zakon o DPH § 15 odst. 7) Samozrejme toto plati len v tom pripade, ak je to sluzba, ktora sa nachadza v zakone o DPH §15 odst. 8)

Intrastat sa ta tyka, len ak si prekrocil minimalne hranice, suhrnny vykaz budes podavat. Myslim. Toto som este nerobila.
porfin
28.07.05,16:09
Inak ak si chceš MARMONT prečítať niečo o Intrastate skús mrknúť stánku
http://www.statistics.sk/webdata/slov/intras/informacie/informacie05.htm
Pavla P
29.07.05,05:47
TO PORFIN:
No z otázky jasne nevyplýva, čo v tej Českej republike vlastne robia.
Robia tam ako uviedol - práce a na tieto práce (predpokladám, že inštalačné) si nosia inštalačný materiál zo Slovenska.
Preto si nemyslím, že je to dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou.

Rozdiel medzi dodaním tovaru a medzi dodaním služby asi rozoberať nemusím.

Marmont by to mal upresniť a napísať, čo v tej Českej republike vlastne robia.
Siris
29.07.05,06:50
Ak ide o služby poskytnutú inému platiteľovi služieb v členskom štáte EU myslím, že v tomto prípade ide o §8 ods4 písm b zákona 222/2004 Zb, to znamená, že slovenský platiteľ vystaví faktúru bez DPH. Toto plnenie sa nebude uvádzať ani v súhrnom výkaze, nakoľko v súhr. sa uvádzajú len dodávky tovaru. To isté platí aj pre Intrastat. To znamená, že Vašou povinnosťou bude len uviesť v riadku 08 daňového priznania DPH sumu fakturácie.
pyton
29.07.05,07:07
Siris, §8 ods4 písm b zákona o DPH hovorí o zásielkovom predaji tovaru...