klaudiak
25.06.09,16:23
V čom uskladniť knihy ?
arizona
25.06.09,14:59
hlavne v suchu...;)
klaudiak
21.07.09,10:43
myslela som tým, ako veľké množstvo kníh upratať do malého priestoru
Gabi03
21.07.09,10:45
Hm, asi iba toľko, koľko sa tam zmestí... :)
jaros5
21.07.09,10:54
Hm, asi iba toľko, koľko sa tam zmestí... :)
:D:):D:):D:)
...a tie co si uz precitala treba dat naspodok a tie ktoré si este necitala - navrch;
ondrejvla
21.07.09,10:57
Ak nemáš dostatok priestoru v nábytkovej zostave, alebo skrinkách, odporúčam papierové škatule, možno ich zohnať vo väčších papiernictvách, alebo pri doplnkoch pre domácnosť. Moja priateľka si zobrala kartóny z ovocia z Kauflandu, zobrala darčekový, ale aj tapetový papier, pracne každý kartón pomocou lepiacej pásky a papier oblepila a využila na to priestor v zádverí, knihy sú až pod stropom, no nemá to chybu, je šikulka. Knihy má upratané, na čele škatule má nalepený štítok so zoznamom, čo sa tam nachádza, hľadala som u nej Decameron pre vnuka, pozrela štítky a prekladaním škatúľ o chvíľu bol nájdený. A ešte niečo, ti knihy sú nasunuté vo vreciach do odpadových košov, nepráši sa na ne a má ich aj uložené podľa druhu literatúry, no a prezradím, že v troch škatuliach má kuchárske knihy, ale varí podľa fantázie a momentálnej chuti.
arizona
21.07.09,11:05
myslela som tým, ako veľké množstvo kníh upratať do malého priestoru
nemáme vešteckú guľu, ako máme vedieť čo si myslela? :confused:
kukučka
21.07.09,11:15
ja práve riešim opačný problém, ako sa zbaviť kníh, ktoré už nebudeme čítať a zbytočne zaberajú miesto. V čechách to majú vymyslené ako kolujúce knihy, ale čítala som to dávno a teraz to neviem nájsť, poradíte?
ondrejvla
21.07.09,11:29
ja práve riešim opačný problém, ako sa zbaviť kníh, ktoré už nebudeme čítať a zbytočne zaberajú miesto. V čechách to majú vymyslené ako kolujúce knihy, ale čítala som to dávno a teraz to neviem nájsť, poradíte?

Betka, ja som sa nedokázala zbaviť ani tých už dávno a viackrát prečítaných kníh...Chcela som, ale - nešlo to... Závidím ti to odhodlanie.
DanielaSL
21.07.09,11:35
ja práve riešim opačný problém, ako sa zbaviť kníh, ktoré už nebudeme čítať a zbytočne zaberajú miesto. V čechách to majú vymyslené ako kolujúce knihy, ale čítala som to dávno a teraz to neviem nájsť, poradíte?

Bety aj ja som sa potrebovala zbaviť starých kníh....aj keď sa mi to robilo ťažko...ale vedela som, že tie knihy ma v minulosti neupútali a nikdy by som sa k nim nevrátila, tak som ich odniesla do knižnice. Vraj takýmito knihami zaplnia miesto po knihách, ktoré musia pre zničenie už vyradiť. Tak sa im v knižnici potešili , no a ja som mala spokojnú dušu, že som urobila užitočnú vec a že im je lepšie tam na polici ako zatvoreným v škatuli niekde vo vlhkej pivnici.
kukučka
21.07.09,11:42
ešte sa doplním: v prvom rade by som dobre zvážila, čo stojí za odloženie a v budúcnosti za kúpenie
mimotemy tie viackrát prečítané ostávajú, ide o tie 1x a dosť ;)
...keď ja som ešte kupovala aj tie vyradené :---

našla som to: http://www.knihotoc.cz/
jozefsk
27.08.09,12:26
-ak sú tam detské knihy ,tak školské knižnice ...sú zúfalo prázdne a neaktuálne .Tiež obecné knižnice sú dobrým riešením ,u mestských a okresných je to asi ťažšie s evidenciou prírastkov.
icemonika
27.08.09,18:13
ja práve riešim opačný problém, ako sa zbaviť kníh, ktoré už nebudeme čítať a zbytočne zaberajú miesto. V čechách to majú vymyslené ako kolujúce knihy, ale čítala som to dávno a teraz to neviem nájsť, poradíte?

Jednoznačne odporúčam antikvariát...peniažky sa zídu. Sprav zoznam kníh a v antikvariáte ti povedia, ktoré od teba vezmú...ja sa už chystám. A čo nebudú chcieť tak daruj knižnici ako tu už niekto spomínal.
mazanova
28.08.09,11:21
-ak sú tam detské knihy ,tak školské knižnice ...sú zúfalo prázdne a neaktuálne .Tiež obecné knižnice sú dobrým riešením ,u mestských a okresných je to asi ťažšie s evidenciou prírastkov.:confused:môžeš to vysvetliť?
jozefsk
29.08.09,18:06
:confused:môžeš to vysvetliť?
majú myslím problém s ich nadobúdacím titulom...ak máš inú skúsenosť ,tak sa podeľ .Menšie knižnice sú radi každej knihe,veľké už majú prísnejší režim evidencie...
icemonika
30.08.09,07:59
majú myslím problém s ich nadobúdacím titulom...ak máš inú skúsenosť ,tak sa podeľ .Menšie knižnice sú radi každej knihe,veľké už majú prísnejší režim evidencie...

U nás s tým nie je problém...knižnica vezme dar a potom z kníh ktoré nepotrebujú, respektíve z vyradených urobia burzu kníh.

...a to je okresná knižnica.
jozefsk
30.08.09,18:35
... ako vždy je to asi o ľuďoch ...