Saara
25.06.09,17:55
Ahojte. Zaujima ma, ci zakaz vjazdu s dodatkovou tabulou okrem dopravnej obsluhy plati aj pre obyvatelov, ktori prechadzaju touto cestou k svojmu domu, kde maju trvaly pobyt. Je spravne, ak statni policajti pri tejto znacke vyberaju pokuty? Mestski to totiz nerobia a ak sa vodic preukaze obcianskym preukazom s trvalym pobytom na tejto ulici, nepokutuju ho. Pristup k domom je aj z inej ulice.
V pripade, ze policajti podla vas vybrali pokuty neopravnene, co s tym robit? Kde sa stazovat?
Dakujem.
kaco11
26.06.09,11:55
V zmysle zakona je to v poriadku. V podstate odpoved mas v prispevku. Pokial je pristup k domom aj z inej ulice tak preco jazdia ludia cez zakaz? Provokacia? To ze to mestsky nepokutuju je ich problem ale zakonne je to ok. Ale ak mas pocit ze nie tak sa mozes stazovat na inspekcii MV SR ,ale neuspejes.
hanelie
26.06.09,12:34
Dopravnú obsluhu definuje vyhláška MV SR č. 225/2004 Z. z. nasledovne:

(12) Dodatková tabuľka s nápisom Len dopravná obsluha obmedzuje platnosť značky, pod ktorou je umiestnená, na vozidlá zabezpečujúce zásobovanie alebo opravárenské, údržbárske, komunálne a podobné služby, na vozidlá s označením č. O 1 alebo č. O 3, na vozidlá taxislužby a na vozidlá, ktorých vodiči, prípadne prevádzkovatelia majú v miestach za značkou bydlisko, sídlo alebo garáž; pre tieto vozidlá neplatí značka, pod ktorou je umiestnená dodatková tabuľka s nápisom Okrem dopravnej obsluhy.

Z vyššie uvedeného je zrejmé, že tam bývajúci a tam pracujúci, respektíve ich vozidlá, majú rovnaké oprávnenie. Legálnym riešením nie je vyfučanie pneumatík, ale zakúpenie si vyhradeného parkovacieho miesta.
hanelie
26.06.09,12:37
ktori prechadzaju touto cestou k svojmu domu,
ak k svojmu bydlisku touto ulicou len prechádzaš príslušník PZ je oprávnený ťa pokutovať
Saara
26.06.09,13:18
hanelie, podla citacie zo zakona by tato znacka nemala platit pre vodicov s trvalym pobytom... ale v druhom prispevku hovoris nieco ine, som z toho zmatena.
Nejde o mna, ale moja kamaratka sa tam pustila do debaty s policajtmi, ked pokutovali jej cudzojazycnu susedu, s ktorou sa policajti nevedeli dohovorit. Ona mi tvrdila, ze na toto policajti nemali pravo.
hanelie
26.06.09,13:57
príspevky si neodporujú:

ak tou ulicou len prechádza /š/ na inú ulicu , nemáš tam trvalý pobyt alebo prevádzakareň zákaz vjazdu sa na teba / iných /vzťahuje - čiže môžeš dostať pokutu

zákaz vjazdu / to je tá značka, ktorá hovorí o zákaze z obidvoch strán ulice / čiže to bydlisko , či prevádzkareň je v tomto ohraničenom priestore - ak sa pod ňou nachádza dodatková tabuľa okrem dopravnej obsluhy - vtedy sa nepokutuje:)