sultanko
25.06.09,18:54
Dobrý deň, mohli by ste mi, prosím, poradiť? V jednoduchom účtovníctve v Knihe záväzkov alebo "Evidencii záväzkov - v Alfe" majú byť okrem dodávateľských faktúr zaevidované aj záväzky voči zamestnancom, ako mzdy, odvody do fondov, daň z miezd a doplnkové dôchodk. poistenie?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
veronkaj
07.07.09,09:27
áno majú
- do knihy záväzkov si nahadzujem
- došlé faktúry
- záväzky voči sociálnej a zdravotnej poisťovni na každý mesiac
- záväzky voči DU = kvartálne DPH, daň. priznanie, a daň z mot. vozidiel,
- ak máš nejakú zmluvu - leasing, pôžičku, zmluvu o postupnom vyplácaní

- na každý druh záväzku mám iný interný rad čísiel a tak ked si dám zotriediť podľa int. čísla vidím či idú chronoligicky a či som niečo v danom triedení nezabudla

napr. v dokladoch čo som prebrala po inej účtovníčke tá to vôbec nerobila.
mekelek
07.07.09,15:20
- na každý druh záväzku mám iný interný rad čísiel a tak ked si dám zotriediť podľa int. čísla vidím či idú chronoligicky a či som niečo v danom triedení nezabudla



Čísluješ tie záväzky ručne? Lebo ja som si nastavila interné číslovanie záväzkov, ale to je len jeden rad a je to neprehľadné. Dá sa niekde nastaviť viac radov, alebo sa len manuálne sa dá rozlišovať číselné rady?
Aljok
07.07.09,15:25
Pri evidovaní nového záväzku klikni na F7 pri internom čísle a tam si môžeš nastaviť rôzne číselné rady.
mekelek
07.07.09,15:53
Pri evidovaní nového záväzku klikni na F7 pri internom čísle a tam si môžeš nastaviť rôzne číselné rady.
Vďaka!
Hneď som to aj vyskúšala, a (ja ťapa) prišla som na to, že raz som už aj chcela pridať nový číselný rad (aby som vyskúšala, či by bolo evidencia prehľadnejšia), no neviem prečo som nespravila. Od vtedy som na to aj zabudla. Jednoducho som ....:---