Foxymus
25.06.09,19:50
Poradte mi prosim. Mám nasledovný problém. Do tabuľky súboru word požijem údaje z tabuľky súboru excel (hromadná korešpondencia). Avšak dátumy sú napísané vo wordovej tabuľke naopak: excel 4.1.2009 - správny / word 1.4.2009 - nesprávny.
Ako mám postupovať aby to bolo správne?
Ďakujem.
ivka70
26.06.09,15:28
Myslim si, ze je zle nastaveny format pola v Exceli.


Mal by byt format, datum, a tam vybrat tvar datumu a dolu mat zvolene prostredie slovencina.

Toto mi pripomina prostredie amerike a pod, kde je ten format datumu spravny.
Foxymus
26.06.09,18:11
Formát dátumu v excely je v poriadku deň mesiac rok, aj prostredie je slovenčina. Vo worde je vsak dátum mesiac deň rok.
Je možné ho formátovať vo worde?
Andy Kralik
26.06.09,18:26
Ja by som format datumov v Exceli zmenil z "Datum" na "Text". Potom by nemal byt problem s Wordom.

Ale pozor ked stlpec preformatujes, moze sa obsah buniek zmenit. Mozno by si musel datumy zadat este raz.
PaloPa
26.06.09,19:58
Ja by som format datumov v Exceli zmenil z "Datum" na "Text". Potom by nemal byt problem s Wordom.

Ale pozor ked stlpec preformatujes, moze sa obsah buniek zmenit. Mozno by si musel datumy zadat este raz.

Chyba, ktorá sa tiahne skoro všetkými verziami Office. Tuším prvé verzie pre Win 3.11 to mali OK :-)

Jedno z riešení - predformátovať v Exceli, ako spomenul Andy.
Dá sa však i vo Worde:

Ako na to:


označiť vložené pole «Dátum»
stlačiť Shift-F9 aby sa zobrazil kód poľa, malo by tam byť niečo podobné ako {MERGEFIELD Dátum }
zmazať všetko za názvom poľa
pridať kód '\@ "dd. MM.yyyy"' k poľu
stlačiť F9, aby sa znova zobrazilo pole

Pozor: pre mesiac musia byť veľké písmená: 'M'

Výsledok: {MERGEFIELD Dátum \@ "dd.MM.yyyy"}

Palo
Foxymus
28.06.09,09:06
Ďakujem.