elmajka
26.06.09,08:18
Prosím,prosím poraďte mi niekto, som nováčik, potrebujem sa uistiť či som správne pochopila a vyplnila niektoré údaje v RZZP. Mám klienta, ktorý je zamestnanec aj SZČO po celý rok 2008, t.j. tlačivo S,SA,SB. Príjem SZČO bol prevažne z nájmov, takže vyšiel vymer.základ 0. Neviem či som správne urobila, ak som vyplnila oddiel II v liste SB každý mesiac dni a minim.základ,t.j. dalo mi 366 dní a min.základ 97,000,- z čoho sa mi vypočítalo 14% poistné. Ďakujem
tacasina
26.06.09,06:27
Prosím,prosím poraďte mi niekto, som nováčik, potrebujem sa uistiť či som správne pochopila a vyplnila niektoré údaje v RZZP. Mám klienta, ktorý je zamestnanec aj SZČO po celý rok 2008, t.j. tlačivo S,SA,SB. Príjem SZČO bol prevažne z nájmov, takže vyšiel vymer.základ 0. Neviem či som správne urobila, ak som vyplnila oddiel II v liste SB každý mesiac dni a minim.základ,t.j. dalo mi 366 dní a min.základ 97,000,- z čoho sa mi vypočítalo 14% poistné. Ďakujem

Ak je SZČO zároveň aj zamestnancom tak sa v oddiely II. na liste SD nevyplňujú ani dni, ani min. vymeriavací základ.
elmajka
26.06.09,06:36
ale ja som vyplnila list SB /nie SD/ urobola som to nesprávne? Ak by som v liste SB oddiel II nevyplnila, z čoho mi vypočíta poistné? Asi tomu moc nerozumiem. Prosím pomôž. Ďakujem
veronikasad
26.06.09,06:38
ale ja som vyplnila list SB /nie SD/ urobola som to nesprávne? Ak by som v liste SB oddiel II nevyplnila, z čoho mi vypočíta poistné? Asi tomu moc nerozumiem. Prosím pomôž. Ďakujem
Z vymer. základu zo živnosti. Ak bol 0, neplatí žiadne poistenie /uvádza sa však nie 0 ale výška straty/
Pri súbehu zamestnania a podnikania nemusí SZČO platiť odvody z minima.
alušik
26.06.09,06:41
Ten oddiel II. by sa vypĺňal, ale ak je súbeh zamestnania a SZČO počas celého roka, tak aj v dňoch a aj vo vymeriavacom základe SZČO bude 0. Treba poriadne prečítať text nad tabuľkou - "Dni obdobia, kedy poistenec NEBOL zamestnancom... a také dni vlastne nie sú.;)
elmajka
26.06.09,06:47
Pomohli ste , ďakujem.
tacasina
26.06.09,07:01
Ak je SZČO zároveň aj zamestnancom tak sa v oddiely II. na liste SD nevyplňujú ani dni, ani min. vymeriavací základ.

Prepáč, malo byť SB...urobila som preklep
elmajka
26.06.09,07:52
Takže ak som správne pochopila, nebude platiť ani preddavky na riadok B46 oddiel IV tlačiva SB bude 0. Správne? Ďakujem