Stanislav 1975
26.06.09,07:32
* 29.08.1958

+ 25.06.2009



RIP :mee::mee::mee:


http://www.youtube.com/watch?v=Q0D3fr_6rLk
Tweety
26.06.09,05:36
* 29.08.1958

+ 26.06.2009



RIP :mee::mee::mee:


http://www.youtube.com/watch?v=Q0D3fr_6rLk
Odišiel príliš skoro.:mee: Svet šokoval aj svojou predčasnou smrťou.
Danielle369
26.06.09,05:41
škoda ho..česť jeho pamiatke
Zita5
26.06.09,05:44
Tweety
26.06.09,05:47
Zita5
26.06.09,05:59
Bol našim idolom a najmä idolom môjho syna , ktorý keď mal 6 rokov , tak ho napodobňoval v tanci .
Na tú dobu máme krásne spomienky celá rodina . Veľká škoda ho je , i napriek tomu všetkému , čo o ňom popísal bulvár .
hanelie
26.06.09,06:00
táto patrila medzi moje obľúbené

http://www.youtube.com/watch?v=f8muMo0fw_M
mpca
26.06.09,06:02
* 29.08.1958

+ 26.06.2009



RIP :mee::mee::mee:

Nieze by som bol detajlista ale zomrel este vcera 25.06.2009.

Aj ked som nikdy nebol jeho fanusikom, cest jeho pamiatke,,, Urcite bol a bude ikonou popu... a to aky bol oblubeny same zaseba hovoria predane platne... tusim hovorili nieco okolo tristvte miliardy....
Stanislav 1975
26.06.09,06:08
Nieze by som bol detajlista ale zomrel este vcera 25.06.2009.

Aj ked som nikdy nebol jeho fanusikom, cest jeho pamiatke,,, Urcite bol a bude ikonou popu... a to aky bol oblubeny same zaseba hovoria predane platne... tusim hovorili nieco okolo tristvte miliardy....
Áno máš pravdu, nezvládol som prepočet času z amerického na náš-už je to opravené-i keď vlastne je to jedno,hmhm
astra
26.06.09,06:09
na jeho hudbe sme vyrastali, s jeho pesničkami, tancom a klipmi je navždy spojené dospievanie dnešných 40-nikov... Dnes asi vytiahnem jeho PL platne a budem spomínať...
babijanka
26.06.09,06:14
* 29.08.1958

+ 25.06.2009



RIP :mee::mee::mee:


http://www.youtube.com/watch?v=Q0D3fr_6rLk
Je ho veľká škoda, bol to dobrý spevák - tanečník, ľuďom na celom svete priniesol veľa radosti. Budeme na neho spomínať a zároveň je mementom pre všetkých tých čo majú tmavú pleť, aby s tým zbytočne neexperimentovali, sú krásny taký aký sú:)
Stanislav 1975
26.06.09,06:14
Inak, zarobil kopu peňazí v živote,ale pravé zarábanie na jeho mene sa začne až teraz-teraz sa začnú vydávať všelijaké nevydané albumy a pod.

Podľa mňa robil chybu s tými všelijakými plastickými operáciami a rúškami proti bacilom a pod.-ale to už je jedno, každý máme svoje "muchy".
Gabi03
26.06.09,06:17
pasuliatko
26.06.09,06:35
je to smutné. nebola som jeho extrémny fanúšik nikdy. dožil sa fajn veku a nik sa nemôže čudovať,že zomrel keď bral lieky a posilňujúce prostriedky. on si svoje odžil tak česť jeho pamiatke.
babijanka
26.06.09,06:44
* 29.08.1958

+ 25.06.2009



RIP :mee::mee::mee:


http://www.youtube.com/watch?v=Q0D3fr_6rLk
Ešte dovetok, práve teraz som si všimla, že má presne taký dátum narodenia ako moja dcéra, len o pár rokov skôr:)
Barbara
26.06.09,06:47
Kvietocek
26.06.09,06:54
Jeho organizmus nevydrzal tolko zmien kolko Michael chcel zial. Teraz ostane uz len v nasich spomienkach. Bol to velmi dobry spevak - kral pop music.
SMatilda
26.06.09,07:03
je to smutné. nebola som jeho extrémny fanúšik nikdy. dožil sa fajn veku a nik sa nemôže čudovať,že zomrel keď bral lieky a posilňujúce prostriedky. on si svoje odžil tak česť jeho pamiatke.

fajn veku-on si svoje odžil- toto mi pripomenulo ako som sa -násťročná čudovala čo toľko ľudia ľutujú umretého muža nepamatám presne asi 32 ročného podľa mňa mal /vtedy/ už dosť a dnes keď mám -siat sa mi nezdá moc ani tento môj vek. ;)
stonka
26.06.09,07:12
Odisiel skoro:mee:, ale zanechal nam svoje genialne piesne:o.
Ja som jeho fanusik bola a vzdy zostanem.
Cest jeho pamiatke.
Slayer666
26.06.09,07:45
Requiescat in pace!

Nebol iba velmi dobry spevak, ale je jeden z mala, ktori dokazovali, ze aj pop moze byt kvalitny.
pasuliatko
26.06.09,07:56
fajn veku-on si svoje odžil- toto mi pripomenulo ako som sa -násťročná čudovala čo toľko ľudia ľutujú umretého muža nepamatám presne asi 32 ročného podľa mňa mal /vtedy/ už dosť a dnes keď mám -siat sa mi nezdá moc ani tento môj vek. ;)

ale ja som to myslela tak,že si zažil slávu a všetko okolo toho. mohol požiť dlhšie ale nepodarilo sa.
Gabi03
26.06.09,09:04
Moje dve z obľúbených
http://www.youtube.com/watch?v=S5upJ1I_jDY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=tyBs6-cmFvQ&feature=related

A ešte jednu nemôžem vynechať. :o

http://www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ


PS: Ozaj, spomenul sa on v téme o naj spevákoch? :rolleyes:
Kvietocek
26.06.09,11:28
na jeho hudbe sme vyrastali, s jeho pesničkami, tancom a klipmi je navždy spojené dospievanie dnešných 40-nikov... Dnes asi vytiahnem jeho PL platne a budem spomínať...

Nie len 40-tnici ale aj mladsie rocniky okolo 30-tky ktori maju radi 80-roky nezabudnu na Michaela pretoze jeho pesnicky su vecne.
andreaS
26.06.09,11:46
akurat mam zapnute VH1 a pustaju jeho songy...

hrali aj moj oblubeny "remember the time" a este s manzelom mame velmi radi "smooth criminal"

mala som rada jeho hudbu, ale skor tie 80. a tak polovica 90.tych rokov... neskor uz to nebolo na moju notu...
Slayer666
26.06.09,11:52
Nie len 40-tnici ale aj mladsie rocniky okolo 30-tky ktori maju radi 80-roky nezabudnu na Michaela pretoze jeho pesnicky su vecne.

Aj ja okolo 20tky mam rad 80te roky. Aj 70te...aj 60te, aj 50te...vlastne aj 40te aj 30te a ked tak nad tym rozmyslam, aj barok a renesanciu napr. A poznam aj inych okolo 20tky, ktori to zdielaju. Nie je to az take zle s tym svetom dnes, neboj.:D
mato1219
26.06.09,13:48
je to strata ale čo už dalo sa to čakať
pasuliatko
27.06.09,20:02
je to strata ale čo už dalo sa to čakať

hej?prečo?:confused:
buchač
27.06.09,20:11
hej?prečo?:confused:

Stačí trochu preniknúť do problematiky , média sú toho plné ...

Tým nechcem povedať , že ovplyvňujú môj názor , je potrebné riadiť sa holými faktami v jeho živote .
Veď to aj na koňa bolo veľa ....
No na druhej strane si určitý podiel svojho zdravotného stavu mohol aj sám .

No , musí sa uznať , že je to škoda , mohol ešte niečo dokázať .
Škoda len , že skonal skôr , ako mohol urobiť veľký / možno ? / comeback ..
cloe
27.06.09,20:17
Som rada, že som bola na jeho koncerte v Prahe, ďaľší žiaľ už nestihnem... Veľmi by som mu priala, aby ho to zastihlo až po tom turné, čo malo o chvíľu začať. Aspoň jeden koncert mohol ešte odspievať a cítiť tú podporu fanúšikov... No čo už, taký je život...
R.I.P.
icemonika
27.06.09,22:22
Aj ja okolo 20tky mam rad 80te roky. Aj 70te...aj 60te, aj 50te...vlastne aj 40te aj 30te a ked tak nad tym rozmyslam, aj barok a renesanciu napr. A poznam aj inych okolo 20tky, ktori to zdielaju. Nie je to az take zle s tym svetom dnes, neboj.:D

My už vieme, že máš rad všetku dobrú hudbu :D ...akurát som pozerala, že kde si...téma z oblasti hudby a žeby ťa tu nebolo, to by sa ani nepočítalo. :D :D :D
Inač tiež si myslím, že to bol skvelý spevák...jeho hlas...nenapodobiteľný!!!
A čo sa týka toho, že zomrel predčasne...už dávnejšie som zistila, že ľudia, ktorí sú obdarení nejakým talentom alebo majú niečo viac ako my ostatní, že je to na úkor ich života.
Tí najlepší umierajú mladí. :mee:
Gabi03
29.06.09,06:31
alana.j
30.06.09,15:22
Už je to niekoľko dní a ja som stále smutná. Po večeroch si na Youtube púšťam jeho piesne. A najmä Little Susie. Aj keď žil tak ako žil, keď spieval bol to kráľ.
DanielaSL
30.06.09,16:06
Či už kráľ..alebo žobrák..nikto nie je nesmrteľný...ale jeho piesne ostanú...škoda len, že viac smútime za vzdialeným kráľom..ako blízkym žobrákom.
gabriela2579
30.06.09,16:20
Vyrastala som na jeho pesničkách, niet pesničky, ktorú by som od neho nepoznala, všetky sú úžasné, bola to veľká STAR a v srdciach fanúšikov vždy aj bude.
Keď som po prvýkrát počula v rádiu infošku, že zomrel, aj slzičky mi vyšli.

Sú aj iní VEĽKÍ speváci, ale JACKO je JACKO...:mee:
alana.j
30.06.09,17:53
No neviem, či sa to dá porovnávať. S MJ som strávila roky mladosti a na hudbe som závislá. Nielen na jeho hudbe.
Zita5
07.07.09,08:00
Muška
07.07.09,17:08
Pekná rozlúčka na CNN /aj TA3/ :mee:
andreaS
07.07.09,17:10
pozerame to na BBC ... velmi dojimave...
pasuliatko
07.07.09,20:21
ja som to pozerala na STV2 a poviem vám,že som mala slzy na krajíčku a husiu kožu celú dobu ako som to pozerala...
ČESŤ KRÁĽOVI MICHAELOVI JACKSONOVI NAVŽDY!!!!!
Gabi03
08.07.09,05:51
ja som to pozerala na STV2 a poviem vám,že som mala slzy na krajíčku a husiu kožu celú dobu ako som to pozerala...
ČESŤ KRÁĽOVI MICHAELOVI JACKSONOVI NAVŽDY!!!!!

No ja som to pozerala tiež na STV2, ale najlepšie to bolo, keď obaja moderátori boli ticho.
Ako ani pri Eurovízii, tak ani teraz neprekladali, a keď hovorili, tak práve keď bola hovorená reč tiež. Nemohla som sa ani snažiť počúvať, čo tam prítomní hovoria.
Čo sa týka príhovorov, tak najľudskejšia (ak nie jediná ľudská .... - to píšem kvôli tým komentátorom) bola MJ dcéra. Vtedy vyhŕkli aj mne slzičky. :mee:

No a ešte na margo aj JOJ-ky... hádam ešte horšie. Ak by to robil iba Bruno, bolo by to snáď excelentné Ale ten druhý ... nemám slov. A oni spolu to už bola takmer katastrofa. To nemáme na Slovensku schopných ľudí?! Alebo len nemajú šancu.. :(

mimotemy Nebite ma, ... to je môj názor. :o
andreaS
08.07.09,05:56
gabi: uplny suhlas... stv2 sme prepli na chvilu a ti klabosili uplne onicom... joj zacali veselo rozpravat o jeho zivote a preklat dokopy nula bodov... zacali sme to pozerat na tom BBC kde bol aj vynikajuci zvuk a az neskor sme zistili ze ta3 preklada, tak hovorene slovo sme mali ta3 a vystupenia BBC...

mna dojala k slzam brooke shields... a na zaver paris...

celkovo uznavam ze to bola vskutku excelentna rozlucka...
Barbara
08.07.09,05:56
Na TA3 prekladali všetko
Martasch
08.07.09,06:00
No ja som to pozerala tiež na STV2, ale najlepšie to bolo, keď obaja moderátori boli ticho.
Ako ani pri Eurovízii, tak ani teraz neprekladali, a keď hovorili, tak práve keď bola hovorená reč tiež. Nemohla som sa ani snažiť počúvať, čo tam prítomní hovoria.
Čo sa týka príhovorov, tak najľudskejšia (ak nie jediná ľudská .... - to píšem kvôli tým komentátorom) bola MJ dcéra. Vtedy vyhŕkli aj mne slzičky. :mee:

No a ešte na margo aj JOJ-ky... hádam ešte horšie. Ak by to robil iba Bruno, bolo by to snáď excelentné Ale ten druhý ... nemám slov. A oni spolu to už bola takmer katastrofa. To nemáme na Slovensku schopných ľudí?! Alebo len nemajú šancu.. :(

mimotemy Nebite ma, ... to je môj názor. :o

Plne súhlasím. Navyše mi veľmi vadili prestrihy a reklamy. Biznis je biznis!
evina
08.07.09,06:00
No ja som to pozerala tiež na STV2, ale najlepšie to bolo, keď obaja moderátori boli ticho.
Ako ani pri Eurovízii, tak ani teraz neprekladali, a keď hovorili, tak práve keď bola hovorená reč tiež. Nemohla som sa ani snažiť počúvať, čo tam prítomní hovoria.
Čo sa týka príhovorov, tak najľudskejšia (ak nie jediná ľudská .... - to píšem kvôli tým komentátorom) bola MJ dcéra. Vtedy vyhŕkli aj mne slzičky. :mee:

No a ešte na margo aj JOJ-ky... hádam ešte horšie. Ak by to robil iba Bruno, bolo by to snáď excelentné Ale ten druhý ... nemám slov. A oni spolu to už bola takmer katastrofa. To nemáme na Slovensku schopných ľudí?! Alebo len nemajú šancu.. :(

mimotemy Nebite ma, ... to je môj názor. :o

Súhlasím s Tebou,. že Bruno bol excelentný a druhý to len a len kazil-normálne mi liezol na nervy....
Ja som pozerala na TA3 hovorené slovo a na BBC vystúpenia.
Slayer666
08.07.09,08:16
Len ma tak zaraza jedna vec. Predtym bol Michael tercom vseliakych posmechov a ohovarani, nikdy som nestretol nikoho, kto by ho pocuval (alebo teda, od koho by som sa dozvedel, ze ho pocuva). A teraz ked odisiel, kazdy je zrazu ten najvacsi fanusik a uz dva tyzdne ludia smutia - VSETCI. Nie je to divne?

Aj ked nie je prvy. Mnohym uz smrt pomohla. Odkedy zomrel Freddie Mercury, je vzdy na prvom mieste vo vsetkych rebrickov najlepsich rockovych spevakov, to iste plati o Hendrixovi. Svet je cudne miesto.
Nadena
08.07.09,08:21
No neviem, staršie veci od neho boli v pohode, ale ako sa začal maskovať a podrobovať operáciám...
Počula som jednu konšpiráciu:
Nie je mŕtvy, mal kopu dlhov...
andreaS
08.07.09,08:22
mne bolo vzdy luto ze ho hraju malo, samotnu hudbu nevnimam tak pozitivne ako jeho uuuzasne videoklipy... u nas isli vzdy na plne pecky ked ich hudobne stanice hrali...

nedavno hrali aj jednu menej znamu pesnicku "ghosts" a pripomenulo mi to, ze MJ natocil kratky film s nazvom ghosts... tak sme ho hned skukli cez youtube... paraaaaaadne choreografie, uzasne kostymi... zakazdym mam az zimomriavky... presnejsie to vyvolaju len dva songy... v scream ako sa stupnuje ku koncu (ako su vykriky janet vs jacko) a potom ako zacina tanecna scena v klipe remember the time...
Gabi03
08.07.09,08:28
Len ma tak zaraza jedna vec. Predtym bol Michael tercom vseliakych posmechov a ohovarani, nikdy som nestretol nikoho, kto by ho pocuval (alebo teda, od koho by som sa dozvedel, ze ho pocuva). A teraz ked odisiel, kazdy je zrazu ten najvacsi fanusik a uz dva tyzdne ludia smutia - VSETCI. Nie je to divne?

Aj ked nie je prvy. Mnohym uz smrt pomohla. Odkedy zomrel Freddie Mercury, je vzdy na prvom mieste vo vsetkych rebrickov najlepsich rockovych spevakov, to iste plati o Hendrixovi. Svet je cudne miesto.

Aj súhlasím, aj nesúhlasím. :)
Určite ho veľa ľudí počúvalo aj predtým, len si stretal asi tých nesprávnych.
A nie je fanúšik ako fanúšik. Pre niekoho bol "boh", pre niekoho "iba" muzikant.
A čo sa týka tej smrti.... podľa mňa ide o to, že je koniec tomu, aby niečo ďalšie skvelé skomponovali, napísali alebo zaspievali. Preto idú na dračku to, čo už existuje.
A samozrejme pre vyvolených je to skvelý biznis, čo je z môjho pohľadu smutné.

A ako som spomínala v predošlom príspevku. Na včerajšej rozlúčke asi bola jediná úprimná jeho dcéra (a aj obaja synovia), pretože ona nič iné nemala zo smrti svojho otca, len smútok a žiaľ nad stratou milovaného človeka - rodiny, rodiča!. (Kto je bližší ako vlastný rodič?!) Všetci ostatní z toho nejak profitovali a budú profitovať.
Zita5
08.07.09,08:32
Ja som včera si tiež nenechala újsť poslednú rozlúčku s M.J. a bolo to všetko veľmi dojímavé . :mee: A jeho dcéra určite nezanechala jedno jediné oko bez sĺz.
Som toho názoru , že mu niektorí ľudia veľmi ubližovali .
evina
08.07.09,08:48
Myslím, že bez ohľadu na to, kto bol alebo nebol jeho fanúšikom nemôže nikto povedať, že ho nikto nepočúval....

Nemyslím si, že na včerajšej rozlúčke boli úprimne smutné iba jeho deti /nič pravdivé a presné z jeho súkromného života nepoznáme/....to by som si nikdy nedovolila povedať hľadiac napríklad na jeho bratov, sestry, mysliac na jeho mamu....

Môj favorit nebol, jeho piesne počúvam rada a skoro celý čas rozlúčky som mala slzy v očiach, jednoducho ma to dojímalo a určite mal aj on tých, ktorí ho milovali...
diabol4
08.07.09,08:53
Včerajšia rozlúčka s MJ bola naozaj exelentná. Posledné slová dcéry Paris určite nenechali jedno oko suché, bolo to od nej krásne a spontánne ... Bolo vidieť, že miloval svoje deti a oni jeho. Čo všetko sa ukrývalo v jeho duši vedel len on sám. Určite ostane v srdciach a spomienkach mnohých z nás.
Gabi03
08.07.09,08:54
Myslím, že bez ohľadu na to, kto bol alebo nebol jeho fanúšikom nemôže nikto povedať, že ho nikto nepočúval....

Nemyslím si, že na včerajšej rozlúčke boli úprimne smutné iba jeho deti /nič pravdivé a presné z jeho súkromného života nepoznáme/....to by som si nikdy nedovolila povedať hľadiac napríklad na jeho bratov, sestry, mysliac na jeho mamu....

Môj favorit nebol, jeho piesne počúvam rada a skoro celý čas rozlúčky som mala slzy v očiach, jednoducho ma to dojímalo a určite mal aj on tých, ktorí ho milovali...

Môj význam úprimne smutného v tom zmysle, že nič iné z toho nemali. Nemyslím si, že bratia okrem smútku aj viac alebo menej profitovali. O jeho rodičoch sa nevyjadrujem, lebo neviem.

Ako som písala, je to môj názor. A môj názor je vytvorený na základe určitých informácií, viem, že nie kompletných.
books
08.07.09,08:58
Je to smutné keď niekto zomrie a ešte v takom veku, keď ešte mohol veľa toho pre hudbu spraviť. Treba si uctiť jeho pamiatku a nechať ho nech odpočíva v pokoji.
Mne sa tiež páčia niektoré jeho pesničky. Nikdy neposudzujem človeka podľa toho čo sa napíše alebo nahovorí. Poznám to podľa vlastnej skúsenosti a ako mi to ublížilo a nielen mne ale aj mojim deťom.
kukučka
08.07.09,12:08
Len ma tak zaraza jedna vec. Predtym bol Michael tercom vseliakych posmechov a ohovarani, nikdy som nestretol nikoho, kto by ho pocuval (alebo teda, od koho by som sa dozvedel, ze ho pocuva). A teraz ked odisiel, kazdy je zrazu ten najvacsi fanusik a uz dva tyzdne ludia smutia - VSETCI. Nie je to divne?

Aj ked nie je prvy. Mnohym uz smrt pomohla. Odkedy zomrel Freddie Mercury, je vzdy na prvom mieste vo vsetkych rebrickov najlepsich rockovych spevakov, to iste plati o Hendrixovi. Svet je cudne miesto.

no je to už pár rokov, čo som deťom kúpila album Bad, počúvali ho denne niekoľkokrát a dlho, myslím, že je to jedna z naších najobohratejších platní...potom prišli iní a iná muzika, život ide ďalej....potom sa ho snažil niekto zdiskreditovať, čo sa aj podarilo.....
jeho smrť nás veľmi zaskočila, máš pravdu, smútime, je za kým! Nech odpočíva v pokoji.
Slayer666
08.07.09,13:15
no je to už pár rokov, čo som deťom kúpila album Bad, počúvali ho denne niekoľkokrát a dlho, myslím, že je to jedna z naších najobohratejších platní...potom prišli iní a iná muzika, život ide ďalej....potom sa ho snažil niekto zdiskreditovať, čo sa aj podarilo.....
jeho smrť nás veľmi zaskočila, máš pravdu, smútime, je za kým! Nech odpočíva v pokoji.

Ludia, vazne nie je potrebne, aby mi teraz kazdy napisal, ze MJ mal rad aj predtym (ak som ta teda spravne pochopil...ak nie, tak akoby som nic teraz nepovedal). Hovoril som vseobecne o tom, ake mam z toho vsetkeho dojmy. Pocuvali ste MJ aj predtym alebo ste si ho aspon vazili? Tak potom sa vas moje slova netykaju a tym to hasne.:)
Slayer666
08.07.09,13:19
Myslím, že bez ohľadu na to, kto bol alebo nebol jeho fanúšikom nemôže nikto povedať, že ho nikto nepočúval....

Trosku sa to tu zahltilo, tak som si tvoj prispevok nevsimol. Len jednu vec sa chcem opytat, lebo neviem, ci som ta spravne pochopil. Chcela si naznacit, ze niekto tvrdi (asi ja), ze ho nikto nepocuval, alebo ze nikto nemoze o sebe povedat, ze ho nepocuval?
evina
08.07.09,13:24
Trosku sa to tu zahltilo, tak som si tvoj prispevok nevsimol. Len jednu vec sa chcem opytat, lebo neviem, ci som ta spravne pochopil. Chcela si naznacit, ze niekto tvrdi (asi ja), ze ho nikto nepocuval, alebo ze nikto nemoze o sebe povedat, ze ho nepocuval?

No z Tvojho príspevku mi vyšlo áno, že ho nikto nepočúval- tak mi to vyznelo


Len ma tak zaraza jedna vec. Predtym bol Michael tercom vseliakych posmechov a ohovarani, nikdy som nestretol nikoho, kto by ho pocuval (alebo teda, od koho by som sa dozvedel, ze ho pocuva). A teraz ked odisiel, kazdy je zrazu ten najvacsi fanusik a uz dva tyzdne ludia smutia - VSETCI. Nie je to divne?

Aj ked nie je prvy. Mnohym uz smrt pomohla. Odkedy zomrel Freddie Mercury, je vzdy na prvom mieste vo vsetkych rebrickov najlepsich rockovych spevakov, to iste plati o Hendrixovi. Svet je cudne miesto.
kukučka
08.07.09,13:34
bude to asi tým, že my sme ho zažili v časoch jeho plnej slávy :)
mimotemy asi si mladší, ako moje deti :D
Slayer666
08.07.09,14:08
Ano, som mladsi. A hovoril som o svojich rovesnikoch predovsetkym, pochopitelne. Ibaze ja som vobec nepovedal, ze ho nikto nepocuval (ako by som mohol????? predal 750 000 000 kusov...vlastne vzdy je tu ta moznost, ze platne boli pouzite na frisbee:D). Ale z mojich rovesnikov, teda ludi okolo 20ky, ho nikto nepocuval, alebo aspon o nikom neviem. A to som povedal; nie, ze ho nikto nepocuval, ale ze nikoho takeho nepoznam. To je velky rozdiel. A teraz ako tak pozeram, kazdy od hip-hoperov, cez heavymetalistov a punkacov a vratane tych, co hudbu pocuvaju ''jednym uchom'', kazdy ''R.I.P. Michael Jackson:(:(:(''.

Ja som si ho vzdy (v uvodzovkach vzdy) vazil. Povazujem ho za velmi schopneho r&b/soul/funk-oveho spevaka a tiez velmi zrucneho skladatela.

Ale zas na druhej strane, myslim si, ze sa to uz trochu prehana. Uz dva tyzdne sa o nicom inom ani nehovori. A napr. nezda sa mi, ze sa takto smutilo aj za Rayom Charlesom.
evina
08.07.09,14:56
Ano, som mladsi. A hovoril som o svojich rovesnikoch predovsetkym, pochopitelne. Ibaze ja som vobec nepovedal, ze ho nikto nepocuval (ako by som mohol????? predal 750 000 000 kusov...vlastne vzdy je tu ta moznost, ze platne boli pouzite na frisbee:D). Ale z mojich rovesnikov, teda ludi okolo 20ky, ho nikto nepocuval, alebo aspon o nikom neviem. A to som povedal; nie, ze ho nikto nepocuval, ale ze nikoho takeho nepoznam. To je velky rozdiel. A teraz ako tak pozeram, kazdy od hip-hoperov, cez heavymetalistov a punkacov a vratane tych, co hudbu pocuvaju ''jednym uchom'', kazdy ''R.I.P. Michael Jackson:(:(:(''.

Ja som si ho vzdy (v uvodzovkach vzdy) vazil. Povazujem ho za velmi schopneho r&b/soul/funk-oveho spevaka a tiez velmi zrucneho skladatela.

Ale zas na druhej strane, myslim si, ze sa to uz trochu prehana. Uz dva tyzdne sa o nicom inom ani nehovori. A napr. nezda sa mi, ze sa takto smutilo aj za Rayom Charlesom.

Nuž sila slova.....
Ale počúvali ho veru aj mladší - viď moja dcéra, Tvoja rovesníčka....
Keby ľudia nemali záujem, nehovorilo by sa .... myslím, že sa bude ešte dlho rozprávať....
mpca
08.07.09,15:07
Ak niekto natrafíte na celú verziu z bbc na stiahnute tak pošlite link,, ja som to nevidel.... THX
buchač
08.07.09,15:42
Ano, som mladsi. A hovoril som o svojich rovesnikoch predovsetkym, pochopitelne. Ibaze ja som vobec nepovedal, ze ho nikto nepocuval (ako by som mohol????? predal 750 000 000 kusov...vlastne vzdy je tu ta moznost, ze platne boli pouzite na frisbee:D). Ale z mojich rovesnikov, teda ludi okolo 20ky, ho nikto nepocuval, alebo aspon o nikom neviem. A to som povedal; nie, ze ho nikto nepocuval, ale ze nikoho takeho nepoznam. To je velky rozdiel. A teraz ako tak pozeram, kazdy od hip-hoperov, cez heavymetalistov a punkacov a vratane tych, co hudbu pocuvaju ''jednym uchom'', kazdy ''R.I.P. Michael Jackson:(:(:(''.

Ja som si ho vzdy (v uvodzovkach vzdy) vazil. Povazujem ho za velmi schopneho r&b/soul/funk-oveho spevaka a tiez velmi zrucneho skladatela.

Ale zas na druhej strane, myslim si, ze sa to uz trochu prehana. Uz dva tyzdne sa o nicom inom ani nehovori. A napr. nezda sa mi, ze sa takto smutilo aj za Rayom Charlesom.

Veľmi ....

Bol to inak môj rovesník , takže sa dá povedať , že jeho hudba išla spolu aj so mnou ..
Dodnes si púšťam niektoré jeho skladby , tak ako mnohí iní . Proti týmto žiaden dišputát , kus roboty odviedol , dá sa dokonca povedať , že niektoré prvky boli prelomové ...
Tak isto sa nedá opomenúť na jeho charitatívnu činnosť , o ktorej nevie určite veľa jeho fanúšikov , ktorí ovládajú jeho texty odpredu aj zozadu .

No môj dojem z toho včerajšieho pohrebu , respektíve rozlúčkovej slávnosti / koncertu / bol všeliaký , len nie kladný .
Manželka síce pozerala , no ja , keď som počul v prvom rade tie múdre kydy našich moderátorov , stačilo mi .
V druhom rade sa jednalo vyslovene o typické pozlátko amerického sna v štýle a la´ Hollywood a to tiež nejak nemusím .
No a v neposlednom rade , za toto vyfasujem ;) , bol to len človek , spevák , tanečník , takých je na svete veľa .
Keby hocaký viac-menej talentovaný jedinec dostal také zázemie , ako mal on , tak isto by mohol stáť na piedestáli slávy ...
buchač
08.07.09,15:51
Ak niekto natrafíte na celú verziu z bbc na stiahnute tak pošlite link,, ja som to nevidel.... THX

Žeby , ale nie som si istý , či nie je potrebné stiahnuť si aj ich
download at BBC iPlayer)..:rolleyes:

Ja som ďalej nešiel ,nie je mi potrebný :cool:

http://www.bbc.co.uk/bbctwo/programmes/genres/music
Slayer666
08.07.09,16:00
No a v neposlednom rade , za toto vyfasujem ;) , bol to len človek , spevák , tanečník , takých je na svete veľa .
Keby hocaký viac-menej talentovaný jedinec dostal také zázemie , ako mal on , tak isto by mohol stáť na piedestáli slávy ...

V tomto ta podporim.:D Lebo naozaj, ziaden hudobny mesias to nebol, to si zas netreba nahovarat. Ale tym, ze robil taku v podstate dostupnu hudbu (prijemna, melodicka, lahko pochopitelna, ani prilis tvrda, no dost hutna a ziva atd...teda ziadny King Crimson ci Mahavishnu Orchestra), a tiez bol dost extravagantna osobnost (to si ja ale cenin ovela viac ako vsetky tie beztvare ovecky), takisto sikovny tanecnik atd - teda idealna osoba pre ten hlavny prud, mal vsetky predpoklady na to, aby sa stal oblubeny u mas a mohol navstevovat MTV a radia viac ako bar. A v takychto pripadoch, ked u mnohych ludi mozno velmi ziaril, sa mohli lahko vytvorit falosne dojmy nejakeho neprekonatelneho genia.

To sa deje u kazdeho boybandu ci popoveho spevaka, od Robbieho Williamsa a Backstreet Boys az po novsie ''fenomeny'' ako Jonas Brothers ci Tokio Hotel - oni su vraj nejaki strasne uzasni v tom, co robia. Kevin Jonas je vraj najuzasnejsi gitarista na svete napr. Robbie Williams je vraj tiez akysi maestro - tvrdia, samozrejme, fanusikovia. Ibaze, kym Robbie Williams je sice dobry spevak, no nie je ziaden genius ani zdaleka, Kevin Jonas hra na zaciatocnickej urovni v podstate. Ale sila osobnosti a naklonnost dokaze vytvorit podobne deluzie.

A tiez ma podobny ucinok nahla smrt. Vid Jimi Hendrix, Freddie Mercury. A teraz aj Michael Jackson bude mat podobny osud. Predpokladam, ze sa stane to, co s Queen. Na nich nikdy nikto si nedovolil nadavat, na nieco take sa nepamatam. Aj to raz skonci. Takze v podstate je asi rozumna predpoved, ze sa bude este dlho rozpravat.
andreaS
08.07.09,17:48
povedala by som, ze s hudbou zacal v spravnom okamihu... mne sa paci prierez celou jeho tvorbou ale stale najviac si ma ziskal videoklipmi... ked si pozriete postupne prierez videoklipov tak mal to stastie ze technika napredovala tak vyrazne, ze rozdiel medzi prvymi zo 70 rokov a poslednymi je obrovsky... a takyto skok mal zakazdym medzi jednotlivymi klipmi... a zrejme aj tam je tajomstvo uspechu, ze vzdy prisiel s niecim novym vo videoklipoch a urcil tak dalsi trend :) tot moj skromny nazor :)
Marianna01
10.07.09,12:43
...
No a v neposlednom rade , za toto vyfasujem ;) , bol to len človek , spevák , tanečník , takých je na svete veľa .
Keby hocaký viac-menej talentovaný jedinec dostal také zázemie , ako mal on , tak isto by mohol stáť na piedestáli slávy ...

nechcem, aby si fasoval :D, ja len že je toto asi dosť mylné, - nerozumiem, aké zázemie? Kde začínal, v akej dobe? Akú mal farbu pleti? Kto vydal jeho prvý album (ešte Jacksons five), veru, žiadne zázemie, dokonca ani rodinné. To, čo si vytvoril neskôr sám, že v období jeho najväčšej slávy by si bol mohol zažiadať na koncerte v zákulisí 2,5 metrovú vrstvu ružových lupienkov na záchode (samozrejme, hovorím obrazne), je už len zásluha predchádzajúcej roboty a v neposlednom rade prehnané maniere. Nuž ale, prepáčte mi za výrazy, ktoré teraz použijem, ak mi niekto ponúkne, že mi poutiera na záchode zadok, lebo som taká skvelá, že to s radosťou urobí - 98 ľudí zo 100 to berie. A ten jeden zo zvyšných dvoch nemá zadok. Asi tak.

Na margo jeho talentu - nepoznám žiadneho, opakujem žiadneho muzikanta, ktorý dosiahol toľko ocenení, predaných nosičov, vrcholov v rôznych hitparádach, dokonca aj v časoch, keď ho povláčili v médiách mal neuveriteľné množstvo fanúšikov na celom svete - a skladal by si text, hudbu, odspieval by to, zatancoval geniálne, urobil fantastický klip, do toho klipu vymyslel nejaký ten nový kus odevu, ktorý by prebral napr. taký Lagerfeld... tak pre mňa je o tomto jeho talent. Ja uznávam, že odspievať ťažkú pesničku nie je jednoduché, ale zložiť ju a otextovať je minimálne rovnako ťažké...
Slayer666
10.07.09,15:49
Aby som to upresnil.

1, Co sa tyka skladania, MJ tak vela neskladal, ako si mnohi myslia. Z prvych styroch albumov nenapisal nic. Na piatom ma dve piesne a jedno spoluautorstvo, na siestom (Thriller) ma tri a spoluautorstvo k jednej. Az na Bad napisal vacsinu piesni az na dve. Na Dangerous napisal takisto vela, ale mnohe z nich boli ciastocne otextovane inymi. Na HIStory napisal necelu polovicu, na Invincible len dve, ale na vacsine sa podielal. Ale tie veci, ktore napisal, su dobre, to sa neberie. No zas, opat vravim, ze to nebol ziaden mesias - takych skladatelov bolo mnoho.

2, Predanych nosicov bolo vela, predbehol ho iba Presley a Beatles. No ja nepoznam na Slovensku politika, ktory by mal viac preferencii, ako Fico. Znamena to, ze je to dobry politik? Mam povedat, co si o nom myslim? (urcite nie som sam!) Teda oblubenost u ludi je zle meradlo, pretoze bezny clovek sa napr. v tomto konkretnom pripade hudbe nerozumie. Podla tejto logiky by Jackson, Beatles, Iron Maiden, Black Sabbath ci Led Zeppelin boli ovela lepsi skladatelia ako Stravinskij, Mozart, Bach, Monteverdi, Rimskij-Korsakov, Copland atd.

3, Co sa spevu tyka, je vela lepsich spevakov - Kimball, Mercury, Plant, Perry a mnoho dalsich. Ale Jackson sa, samozrejme, nema za co hanbit.

4, Textom zvycajne nevenujem vela pozornosti, tak neviem. Ale mozes sa spolahnut, ze su aj lepsi.

5, Ohladom poctu fanusikov, pozrel som statistiky na last.fm. Jasne vedie (takmer trojnasobok oproti druhemu miestu). Aj ked asi som tak mal spravit pred mesiacom, lebo toto je z posledneho tyzdna a je to iste giganticky skresleny udaj. Skusim sa s tym este pohrat, mozno sa mi podari posledne obdobie izolovat a najst statistiku z maja alebo tak. V kazdom pripade aj tu plati to, co pri Ficovi. Fakt, ze ma vela fanusikov, neznamena, ze je dobry spevak alebo cokolvek. Znamena to len jedine a to, ze ma vela fanusikov.

6, Co sa oceneni tyka, to su tiez pofiderne veci. Ale dobre, pozrime sa. V Rock and Roll Hall of Fame bol 2x. Takych bolo len 15, jediny Eric Clapton bol 3x. Grammy je tiez riadna blbost, ktora je taka objektivna ako moja derava ponozka, ale ani tu nevedie - ma ich 13, vedie Georg Solti s 31 a za nim nasleduju dalsi. Samozrejme ani vrcholy v hitparadach nic neznamenaju. Iba to, ze ista skladba sa hrala najviac pre polohluche masy, z ktorych to polovica aj tak ignorovala. Bohuzial, akokolvek kruto som to podal, pravda je, ze hitparady su jedna velka blbost. Tak ako vsetky rebricky od spominanych hitparad az po rebricky v casopisoch ako Rolling Stone (z tych som mal tiez svalovku na bruchu - kto ich robi sakra?!?!?!). Aj tu ich je 13, viem minimalne o troch, ktori ho predbehli - Mariah Carey s 18, Elvis Presley 17 a Beatles 21.

7, K mode a tancu sa vyjadrovat nebudem, lebo o tom sme ja a buchac nehovorili. Ale si si ista, ze tie klipy si tocil sam a aj tie saty si navrhoval? Ja neviem, ale nezda sa mi to.

Tymto som v ziadnom pripade nechcel nijak znizovat zasluhy MJ. Iba bojovat proti ich nepodlozenemu nafukovaniu.
ski555
10.07.09,18:17
Buchač a Slayer moje sympatie,no ako zase sa mu nedá všetko uprieť,ale ľudia,napíšem to slušne tam dolu sa može chytit hocikto,len otázne,čo za to zarobí,samozrejme tiež počúvam jeho skladby,ale zase mi to pripadá prehnané,aby si niekto doslova trepal hlavu o stenu čo sa stalo a kto čím zachádza,tým aj schádza
Slayer666
10.07.09,18:22
Este raz. Nic mu neupieram, len sa snazim veci uviest na pravu mieru.:)
Stanislav 1975
10.07.09,18:37
Veľmi ....

Bol to inak môj rovesník , takže sa dá povedať , že jeho hudba išla spolu aj so mnou ..
Dodnes si púšťam niektoré jeho skladby , tak ako mnohí iní . Proti týmto žiaden dišputát , kus roboty odviedol , dá sa dokonca povedať , že niektoré prvky boli prelomové ...
Tak isto sa nedá opomenúť na jeho charitatívnu činnosť , o ktorej nevie určite veľa jeho fanúšikov , ktorí ovládajú jeho texty odpredu aj zozadu .

No môj dojem z toho včerajšieho pohrebu , respektíve rozlúčkovej slávnosti / koncertu / bol všeliaký , len nie kladný .
Manželka síce pozerala , no ja , keď som počul v prvom rade tie múdre kydy našich moderátorov , stačilo mi .
V druhom rade sa jednalo vyslovene o typické pozlátko amerického sna v štýle a la´ Hollywood a to tiež nejak nemusím .
No a v neposlednom rade , za toto vyfasujem ;) , bol to len človek , spevák , tanečník , takých je na svete veľa .
Keby hocaký viac-menej talentovaný jedinec dostal také zázemie , ako mal on , tak isto by mohol stáť na piedestáli slávy ...
Juraj a ja sa ťa opýtam na rovinu-už si videl niečo kladné a pekné od američanov??? Ja nie, okrem L.A.LAKERS tam nieje na čo pozerať...:mee:
Stanislav 1975
10.07.09,18:39
Aby som to upresnil.

1, Co sa tyka skladania, MJ tak vela neskladal, ako si mnohi myslia. Z prvych styroch albumov nenapisal nic. Na piatom ma dve piesne a jedno spoluautorstvo, na siestom (Thriller) ma tri a spoluautorstvo k jednej. Az na Bad napisal vacsinu piesni az na dve. Na Dangerous napisal takisto vela, ale mnohe z nich boli ciastocne otextovane inymi. Na HIStory napisal necelu polovicu, na Invincible len dve, ale na vacsine sa podielal. Ale tie veci, ktore napisal, su dobre, to sa neberie. No zas, opat vravim, ze to nebol ziaden mesias - takych skladatelov bolo mnoho.

2, Predanych nosicov bolo vela, predbehol ho iba Presley a Beatles. No ja nepoznam na Slovensku politika, ktory by mal viac preferencii, ako Fico. Znamena to, ze je to dobry politik? Mam povedat, co si o nom myslim? (urcite nie som sam!) Teda oblubenost u ludi je zle meradlo, pretoze bezny clovek sa napr. v tomto konkretnom pripade hudbe nerozumie. Podla tejto logiky by Jackson, Beatles, Iron Maiden, Black Sabbath ci Led Zeppelin boli ovela lepsi skladatelia ako Stravinskij, Mozart, Bach, Monteverdi, Rimskij-Korsakov, Copland atd.

3, Co sa spevu tyka, je vela lepsich spevakov - Kimball, Mercury, Plant, Perry a mnoho dalsich. Ale Jackson sa, samozrejme, nema za co hanbit.

4, Textom zvycajne nevenujem vela pozornosti, tak neviem. Ale mozes sa spolahnut, ze su aj lepsi.

5, Ohladom poctu fanusikov, pozrel som statistiky na last.fm. Jasne vedie (takmer trojnasobok oproti druhemu miestu). Aj ked asi som tak mal spravit pred mesiacom, lebo toto je z posledneho tyzdna a je to iste giganticky skresleny udaj. Skusim sa s tym este pohrat, mozno sa mi podari posledne obdobie izolovat a najst statistiku z maja alebo tak. V kazdom pripade aj tu plati to, co pri Ficovi. Fakt, ze ma vela fanusikov, neznamena, ze je dobry spevak alebo cokolvek. Znamena to len jedine a to, ze ma vela fanusikov.

6, Co sa oceneni tyka, to su tiez pofiderne veci. Ale dobre, pozrime sa. V Rock and Roll Hall of Fame bol 2x. Takych bolo len 15, jediny Eric Clapton bol 3x. Grammy je tiez riadna blbost, ktora je taka objektivna ako moja derava ponozka, ale ani tu nevedie - ma ich 13, vedie Georg Solti s 31 a za nim nasleduju dalsi. Samozrejme ani vrcholy v hitparadach nic neznamenaju. Iba to, ze ista skladba sa hrala najviac pre polohluche masy, z ktorych to polovica aj tak ignorovala. Bohuzial, akokolvek kruto som to podal, pravda je, ze hitparady su jedna velka blbost. Tak ako vsetky rebricky od spominanych hitparad az po rebricky v casopisoch ako Rolling Stone (z tych som mal tiez svalovku na bruchu - kto ich robi sakra?!?!?!). Aj tu ich je 13, viem minimalne o troch, ktori ho predbehli - Mariah Carey s 18, Elvis Presley 17 a Beatles 21.

7, K mode a tancu sa vyjadrovat nebudem, lebo o tom sme ja a buchac nehovorili. Ale si si ista, ze tie klipy si tocil sam a aj tie saty si navrhoval? Ja neviem, ale nezda sa mi to.

Tymto som v ziadnom pripade nechcel nijak znizovat zasluhy MJ. Iba bojovat proti ich nepodlozenemu nafukovaniu.
Ale určite bol Michael lepší ako Mirko Žbirka...:o
cloe
10.07.09,22:25
Ale určite bol Michael lepší ako Mirko Žbirka...:o

...Stanko, a asi aj lepší ako Kobe:) /myslím v tom speve/. Aj keď Kobe tiež trochu rapuje... ale vlastne afroameričan, ktorý nevie spievať je skôr výnimka.
Prepáčte, že som mimotemy , k MJ som sa už vyjadrila predtým.
Slayer666
11.07.09,07:07
Netreba hladat teraz tych, ktori boli akoze horsi. MJ bol dobry, dokonca velmi dobry v tom, co robil. No nebol najlepsi ani zdaleka. Bol to clovek, ziaden poloboh ani mesias ani nic podobne. Spomenul som si na to, ze ked sa o Ericovi Claptonovi kedysi v interview vyjadrili ako o gitarovom bohovi, odpovedal im: Hey, wait a minute, I'm human! Takisto ako Eric aj Mickey bol ''len'' talentovany ''human''.

Rozdiel medzi MJ a napr. Petrom Gabrielom alebo Jonom Andersonom a desiatkami dalsich je len v tom, ze vacsina ludi skor ''pochopi'' hudbu MJ-a ako tu od Yes ci ranych Genesis (''to je cuuudne'' ''to co jeee??'' a pod. - a to este stale nie je az taka ''cudna'' hudba). Skratka je dostupnejsi masam. A ak k tomu pridame jeho dalsie charakteristiky ako tanec, jeho klipy a jeho caste aferky v mediach (aj negativna reklama je predsa reklama), je to este plus navyse, prilaka to viac ludi. Teda je viditelnejsi. No a kedze vacsina vidi len jeho a inych, co su na vyslni a je pravda, ze z tejto skupinky MJ spolu s par dalsimi vynikal, tak jasne, ze ho nazvu kralom popu aj ked je to trochu prehnane.

Takze na zaver. MJ ma svoje zasluhy. Bol velmi dobry, no ak bol na nejakom piedestali, tak iba na piedestali slavy, nie spevu, kompozicie ani nicoho ineho. Nepripisujme mu veci, ktore nedosiahol. Ja neviem, ale mam pocit, ze tym akoby mu bolo davane najavo, ze toho nedosiahol dost a tak mu tam nieco dorobime. Ctime si ho takeho, aky bol. Nenicme jeho pamiatku.
Tweety
11.07.09,07:10
Ctime si ho takeho, aky bol. Nenicme jeho pamiatku.
:):):):)
SILVIA54
11.07.09,08:37
Je veľa pohľadov ako sa dá na danú situáciu pozerať.Samozrejme, spochybniť sa dá všetko.Ale pocity a vieru ľuďom nikto zobrať nemôže.
Ľudia ho mali radi,majú ho radi a budú ho mať radi;)
buchač
11.07.09,14:54
Juraj a ja sa ťa opýtam na rovinu-už si videl niečo kladné a pekné od američanov??? Ja nie, okrem L.A.LAKERS tam nieje na čo pozerať...:mee:

Napríklad :

http://www.ozarkguns.com/Revolvers/smith_revolver_files/162440_large.jpg

A aj takáto mi hovorí pane , vieš jak pekná je , vieš , ako ide ...? :---:D
KLADNE , nechcel by si stáť v mojom zornom uhle ....;):---:D:cool:

http://www.ruger-firearms.com/Firearms/images/Products/264T.jpg
buchač
11.07.09,15:44
Neverlanding story alebo Ako to bolo naozaj


Mala to byť megašou: špaliere smútiacich, potoky sĺz, tisícky fanúšikov ponáhľajúcich sa zo všetkých kútov sveta prežiť posledné dni s Jacksonom. Ako vyzeral v skutočnosti týždeň šialenstva okolo kráľa popu?

LOS ANGELES. Húfy hysterických fanúšikov, Hollywood Boulevard zaplnený smútiacimi, vrtuľníky vo vzduchu, kolabujúca doprava a stovky ľudí kempujúcich v kopcoch okolo ranča Neverland. Vďaka americkým médiám vyzerali udalosti po smrti Michaela Jacksona ako srdcervúca dráma.

Zblízka to bolo trochu inak.

.........

Keď sme sa spolu s fotoreportérom minulý štvrtok o jednej hodine popoludní vymotali z colných kontrol na letisku a vydali sa na prvú cestu ulicami a bulvármi Los Angeles, nevítalo nás to ochromené, smútiace mesto, ktoré sme videli v televíznom vysielaní.

.......

Prvýkrát sme boli svedkami toho Európanom ťažko zrozumiteľného divadla, opakujúceho sa pri všetkých „pútnických miestach" priaznivcov Michaela Jacksona. S fanúšikmi, ktorí túžia vyrozprávať svoj príbeh, a médiami, ktoré pre taký príbeh urobia čokoľvek.

................

Prázdny bulvár

Posledné lúčenie s Michaelom Jacksonom bolo bez pochýb pre šoubiznis veľkou udalosťou. Zomrel človek, ktorý na hudobnej scéne zadefinoval 80. roky a stal sa skutočne kráľom, ktorý síce nemá svoju krajinu, ale oddaných poddaných, ktorých vernosť si udržiaval výnimočnými pesničkami, klipmi, tancom, štýlom a osobnosťou.

Celý článok ...
http://kultura.sme.sk/c/4928746/neverlanding-story-alebo-ako-to-bolo-naozaj.html


Stanislav 1975 Re: Kráľ je mrtvý...
Citát:Pôvodca textu príspevku: Slayer666
Aby som to upresnil.
atď .........

Ale určite bol Michael lepší ako Mirko Žbirka...

Jednoznačne súhlasím

ALE
zároveň by som vedel tvrdo diskutovať , či bol lepší ako Peter NAGY , alebo Otto Waiter ....;):---:---:---:D:D:D:D:Dhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
Slayer666
11.07.09,15:59
Mozno hej. A dokonca verim, a nikto ma nepresvedci o opaku, ze keby makal viac, tak by sa mohol vyrovnat aj Robkovi Kazikovi a mozno by ho aj pozvali do Repete........hrat na triangel.:D:---
Stanislav 1975
12.07.09,06:33
...Stanko, a asi aj lepší ako Kobe:) /myslím v tom speve/. Aj keď Kobe tiež trochu rapuje... ale vlastne afroameričan, ktorý nevie spievať je skôr výnimka.
Prepáčte, že som mimotemy , k MJ som sa už vyjadrila predtým.

Vierka, Kobe je Kobe...Proste Kobe je BEST...
Stanislav 1975
12.07.09,06:34
Bol Michael zavraždený??? Akože niečo na tom može byť...


http://www.sme.sk/c/4929935/la-toya-jacksonova-michael-bol-zavrazdeny.html
Slayer666
12.07.09,06:54
Kobe je BEST...
...IA?
cloe
12.07.09,11:58
Vierka, Kobe je Kobe...Proste Kobe je BEST...

mimotemyNo Stanko, tiež by sa dalo polemizovať, či už dosiahol kvality MJ /rozumej Jordan/:). Aj keď u nás doma je Kobe miláčik...
Stanislav 1975
12.07.09,12:23
mimotemyNo Stanko, tiež by sa dalo polemizovať, či už dosiahol kvality MJ /rozumej Jordan/:). Aj keď u nás doma je Kobe miláčik...

Majka, o tom sa nedá polemizovať,hmhm-Kobe je určite lepší ako Jordan...:)
Marianna01
13.07.09,05:26
no, mám dojem, že sa vám úspešne podarilo opäť raz zamrníkovať tému ... :D:D:D (mimochodom, prečo stále mám podčiarknuté slovo zamrníkovať, ako nesprávne? už by si to mohlo zapamätať, že toto slovíčko je gramaticky absolútne v poriadku, no nie?)

na margo MJ a Slayerových odpovedí - ja beriem všetko, čo hovoríš, resp. píšeš, ale nikto z neho a hlavne tu nerobí poloboha, idola (tie časy sú dávno za nami, aj keď sme sedemnástky. V profile nemáš dátum narodenia, ale kdesi som čítala, že si mlad..ší ;), skrátka, my nie sme dievčatá, ktoré budú vrieskať od radosti a plakať a upadať do bezvedomia, len čo uvidia nejakého speváka). Dobre - nebudem písať za nikoho, len sama za seba - keď som mala násť, púšťala so si ešte z kaziet MJ stále dookola, podarilo sa mi zohnať platňu, kde spieval s Dianou Ross - stále je ešte na počudovanie funkčná, rovnako album Thriller - za socíku to nebolo až také jednoduché, keďže v malom meste sa dali dostať len také vychytávky, ako Sandra (modrý vinyl - mám doma :D), na počudovanie Duran Duran, občas A-HA... Keď sa mi prihodilo, že som dospela, už som si Jacksona nepúšťala dookola, samozrejme, rada som si vypočula nejaký ten albumík, rovnako ako Tebou spomínaných Sabath, Plant, Purple a pod. Rvonako, akoveľa, veľa veľmi veľa mojich viac menej vrstovníkov. Podarilo sa mi nebrať veľmi na zreteľ jeho aféry ohľadom sexuality, dlhy - nuž hold, nezvládol to chlapec, výstrednosti - asi patrili k nemu, no a vďaka tomu sa mi podarilo mať ho rada do konca ako speváka, človeka, muzikanta, tanečníka, a všetko, čo som už spomínala. Z tohto dôvodu mi je veľmi ľúto, že odišiel, a už nebudem počuť žiadnu krásnu pieseň, geniálne zaspievanú, odtancovanú, s fantastickým klipom. Takže ažiaden boh, idol, a podobné nezmysly, skrátka vynikajúci muzikant. :)
Marianna01
13.07.09,05:30
no a ešte som zabudla - za socíku sa k nám veľa klipov nedostalo. Pravdu povediac, poznala som z Triangla akurát Bad, Thriller, Billy Jean a neviem kde, ale nepredpokladám, že v Triangli som zhliadla aj Smooth Criminal.... takže nás neoslovoval tak veľmi klipmi, ale piesňami. Zháňali sme preklady textov, kde sa dalo, postery z časopisov - to bola iná doba trošíčka :)
buchač
16.07.09,05:23
Hoja , hoja , paranoja moja / moja síce nie , čo sa toho týka.../

alebo

krajina neobmedzených možností ale " obmedzených " ľudí .....:rolleyes:


Jacksonovu smrť vraj vyšetrujú ako vraždu!
http://kultura.sme.sk/c/4935302/jacksonovu-smrt-vraj-vysetruju-ako-vrazdu.html
ALDA
16.07.09,08:27
Hoja , hoja , paranoja moja / moja síce nie , čo sa toho týka.../

alebo

krajina neobmedzených možností ale " obmedzených " ľudí .....:rolleyes:


http://kultura.sme.sk/c/4935302/jacksonovu-smrt-vraj-vysetruju-ako-vrazdu.html

...už iba ako úmrtie...
Nika
16.07.09,08:34
Hoja , hoja , paranoja moja / moja síce nie , čo sa toho týka.../

alebo

krajina neobmedzených možností ale " obmedzených " ľudí .....:rolleyes:


http://kultura.sme.sk/c/4935302/jacksonovu-smrt-vraj-vysetruju-ako-vrazdu.html

... ja by som ich neodsudzovala. Chápem ich. Veľmi často sa pozostalí nedokážu vyrovnať so smrťou blízkeho a snažia sa nájsť vinníka. A aj v prípade "bežných" ľudí...