karča
29.07.05,08:09
Prajem pekný deň. Chcem poprosiť o radu, ako urobiť faktúru pri nasledovnom prípade. Som plátca DPH, ako autodopravca vykonám prepravnú službu pre českú fir.platcu DPH v Čechách z BA do Prahy. Pre tú istú fir. z Prahy do BA. A ako to bude v prípade prepravy tovaru pre tú istú českú fir. v rámci slovenska. Podľa mojích informácií by faktúra mala byť bez DPH.Nemalo by to vôbec vstupiť do evidencie DPH. Mám pravdu?
Ďakujem
Adula
29.07.05,06:22
Je to bez DPH, keďže prepravu si objednáva firma pod svojím IČ DPH.
Siris
29.07.05,07:37
Pri posudzovaní DPH je rozhodujúce či je objednávateľom firma, ktorá má pridelené IČDPH a v ktorom štáte. To zanmená, že faktúra bude vystavená bez DPH a do evidencie bude vstupovať ako vývoz služieb bez vplyvu na intrastat.
Mily
02.08.05,17:55
Služba sa netýka Intrastatu.
ondrejvla
02.08.05,18:03
Služba sa netýka Intrastatu.Áno služba sa netýka Intrastatu, to napísal aj Juraj, že nemá vplyv. Je to vývoz služieb do EÚ, ale nemáš pravdu, že ti to nevstupuje do DPH, nevstupuje to len pre výpočet DPH, zadáš daň.skupinu pre EÚ, ale vo výkaze DPH sa ti to musí objaviť.
Jajina
03.08.05,07:56
V ktorom riadku priznania sa objaví podľa Vás fakturovaná suma za služby - dopravu pre zahraničného odberateľa, ktorý si službu zdaní vo svojom štáte? Do riadku 9 uvádzam len fakturované služby za dopravu mimo EÚ.
Zuzka
03.08.05,13:54
Prajem pekný deň. Chcem poprosiť o radu, ako urobiť faktúru pri nasledovnom prípade. Som plátca DPH, ako autodopravca vykonám prepravnú službu pre českú fir.platcu DPH v Čechách z BA do Prahy. Pre tú istú fir. z Prahy do BA. A ako to bude v prípade prepravy tovaru pre tú istú českú fir. v rámci slovenska. Podľa mojích informácií by faktúra mala byť bez DPH.Nemalo by to vôbec vstupiť do evidencie DPH. Mám pravdu?
Ďakujem

Áno, do daň. priznania to neuvádzaš.