sisley
26.06.09,09:18
Zdravim poradaci!

Cely rok 2008 som bol zamestnancom, ale zaroven som bol od 1.1.2008 SZCO.

Vo vypise z DP typ B, ak to spravne chapem, su iba udaje tykajuce sa SZCO. Podavam teda tento vypis, alebo nejaky iny vypis, pripadne ine tlacivo, kedze v tomto nie su nikde zohladnene platby na ZP odvedene zamestnavatelom?

Dakujem.
veronikasad
26.06.09,07:37
Zdravim poradaci!

Cely rok 2008 som bol zamestnancom, ale zaroven som bol od 1.1.2008 SZCO.

Vo vypise z DP typ B, ak to spravne chapem, su iba udaje tykajuce sa SZCO. Podavam teda tento vypis, alebo nejaky iny vypis, pripadne ine tlacivo, kedze v tomto nie su nikde zohladnene platby na ZP odvedene zamestnavatelom?

Dakujem.
Pýtaš sa na výpis z DP, ktorý odovzdáva živnostník do sociálnej poisťovne alebo ročné zúčtovanie zdr. poistenia ?
sisley
26.06.09,08:00
Vypis z DP.

Pardon, dostalo sa mi tam slovko "ZP". Samozrejme tym boli myslene odvody do socialnej poistovne uhradene zamestnavatelom.
hanelie
26.06.09,08:28
odvody zamestnávateľa nemajú nič spoločné s výpisom z DP

výpis z DP sa do SP podáva pre výpočet odvodov za SZČO



DÚ - daňové priznanie
ZP - RZZP
SP - výpis z DP
sisley
26.06.09,08:31
OK, dakujem.

A v riadku 12 - Vyska prispevkov zaplatenych na DDS, ZP alebo ucelove sporenie... Tam sa udava tiez maximalne 12000, tak ako v DP? alebo ak bolo zaplatene viac, je mozne uviest tam viac?
Anja111
26.06.09,08:32
OK, dakujem.

A v riadku 12 - Vyska prispevkov zaplatenych na DDS, ZP alebo ucelove sporenie... Tam sa udava tiez maximalne 12000, tak ako v DP? alebo ak bolo zaplatene viac, je mozne uviest tam viac?
Max. 12000 Sk.
Vlasta Č.
30.06.09,07:56
Prosím o radu, mám takúto vec:

celý rok 2008 zamestnanec + od 1.6.2008 SZČO, pričom zo živnosti nemal žiadne príjmy ani výdavky.
Bolo mu povedané, že má podať DP typ A, čo aj urobil.

Ako vyplniť výpis z DP pre SP?
Vlasta Č.
30.06.09,08:05
Prosím o radu, mám takúto vec:

celý rok 2008 zamestnanec + od 1.6.2008 SZČO, pričom zo živnosti nemal žiadne príjmy ani výdavky.
Bolo mu povedané, že má podať DP typ A, čo aj urobil.

Ako vyplniť výpis z DP pre SP?
Posúvam.
babi2
30.06.09,08:41
Do výpisu z DP sa uvádzajú len príjmy podľa §6 a on mal tieto príjmy 0 tak uvedieš do riadku 02 výpisu stl.1 a 2 nulu a r.10 tiež 0
hanelie
30.06.09,08:41
zákon o sociálnom poistení predpisuje povinnosť podať výpis z DP - iný zákon / o dani z prijmu / určuje výšku prijmu , od ktorej sa odvíja povinnosť podať DP,

vytvára sa tak priestor pre dve riešenia , ak prijmy nepresiahnu určujúci limit pre podanie DP

1. podanie nulového DP + výpis s nulovými hodnotami
2. čestné prehlásenie o tom, že SZČO nedosiahol limit + prehlásenie do SP, že subjekt nepodával DP z dôvodu.........

alebo..............
Dorjan
03.07.09,20:44
Dobrý večer. Chcela by som sa spýtať, či je možné ešte podať DP za rok 2008, alebo dodatočné? Poraďte mi prosím Vás. Jedná sa mi o to, že celý rok 2008 som bola zamestnaná u jedného zamestnávateľa a tam mi bolo urobené aj DP . U jednej firmy som ešte zač. roka urobila prácu na dohodu , ktorá mi za to zaplatila 18.000,- Sk . Ja som z nich odviedla zrážkovú daň aj poistné, ale zabudla som to zahrnúť do DP. Je to možné ešte nejako opraviť ? Nerada by som bola, keby som mala mať z toho nejaké problémy. Bola to len jednorázová odmena.
Andyke
03.07.09,21:05
Z 18.000,-Sk dohody Ti nemohli vykonať zrážkovú daň, ale preddavkovú. Tento príjem tiež mal vstúpiť do ročného zúčtovania dane zo záv. činnosti.
Podaj dodatočné DP za rok 2008, vyžiadaj od zamestnávateľa
potvrdenie o výsledku vykonanie roč.zúčtovania.
Tlačivo tu : ( je to 2. strana, čo Ti vypíše zamestnávateľ)
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/zuctovanie2008.pdf
Dorjan
04.07.09,07:13
Ďakujem veľmi pekne. Áno je to preddavková daň nie zrážková. Tlačivo som si vytlačila a to už mám na DÚ doniesť len toto vypísané tlačivo ? nič iné už nebudem k tomu potrebovať ? Ďakujem
veronikasad
04.07.09,08:22
Ďakujem veľmi pekne. Áno je to preddavková daň nie zrážková. Tlačivo som si vytlačila a to už mám na DÚ doniesť len toto vypísané tlačivo ? nič iné už nebudem k tomu potrebovať ? Ďakujem
K DP prikladáš potvrdenie o zdanitelnej mzde, ktoré si dostala od zamestnávateľa, kde si pracovala na dohodu + Kopiu ročného zúčtovania dane od tvojho "hlavného" zamestnávateľa.