31Jankal
26.06.09,09:04
Dobrý den, vo firme v kt. som nastúpila robiť nerobili zatiaľ skladovú evidenciu. Chcela by som ju začať robiť, ale neviem ako. Vyrábame topanky nakupujeme na ne materiál. Chcela by som viesť skladovú evidenciu na materiál a to tak,že príde fa zaúčtujem a potom sa to prenesie do skladu a hned všetko do výroby. Takže v sklade nič nezostane. Poradí mi niekto. Dakujem
hanelie
26.06.09,07:20
v čom konkrétne chceš poradiť?

príjem na sklad - príjemka
výdaj zo skladu - výdajka

máš SW - JÚ + sklad? /MRP
hanelie
26.06.09,07:22
to nevadí, že neostane na sklade nič - ale údaje o tomto materiáli tam zostávajú - dodávateľ / odberateľ , nákupná cena, predajná cena ai.
31Jankal
26.06.09,07:23
čo je to to sw?
ja som chcela nahodiť fa, potom tam nejako kliknúť aby sa to prehodilo do skladu a znovu kliknuť že to odišlo zo skladu do výroby. Asi si to predstavujem moc jednoducho. Ale neviem vôbec ako na to
hanelie
26.06.09,07:32
SW´= software

nemôžeš kombinovať prijatú faktúru - príjem do skladu ihneď s výdajom

prijatá fa /dodávateľ /- príjem na sklad
vydaná fa /odberateľ/- výdaj zo skladu

prípadne ak materiál nefakturuješ odberateľovi ,ale do výroby urobí sa len výdajka,
31Jankal
26.06.09,08:24
dakujem ale neviem kde mám klikať atd. Potrebujem to lopatisticky lebo ja som antitalent na počítač.
lenkak
26.06.09,08:28
hanelie
26.06.09,08:31
otvoríš si faktúry / prijaté
vyplníš kolonky -
na pravej strane máš kolonku sklad , klikneš tam dostaneš sa do skladu / pohyb - príjem , klikneš v ľavom okienku / pre pridanie položky /- otvorí sa ti sekcia skladové karty ak ešte nemáš žiadnu - vytvoríš si ju ako ťa to bude navigovať - názov položky, skladová cena - atď
31Jankal
26.06.09,08:49
lenkak, ja som už predtým dala do vyhladavača mrp sklad a nič mi nevyhodilo tak preto som založila túto novú temu.
Je to tam dosť komplikované a neviem či to zvládnem kopu súm ked mi máme dodav. zo zahraničia tak tam sa cena mení od kurzu. Ked mi príde fa tak sa ozvem, vyskúšam to tam ponahadzovať. Dakujem za všetkým za pomoc
Tamila
26.06.09,09:49
Pozri príspevok č.8 od hanelie - píše to správne - MRP WIN, len by som ešte dodala, keď vytvoríš skladovú kartu, dáš zobrať do príjemky, keď takto nahodíš všetky položky faktúry, zavrieš príjemku stlačením OK, vytlačíš si ju (ja ich pripínam k fa) a dáš vpravo hore "Zobrať" a tým sa ti to prenesie do faktúry.
Výdajky robím podľa potreby tak, že otvorím sklad, vyberiem Pohyby, dám pridať výdaj a ďalej je to ako pri príjemke.
iwka5555
10.12.09,14:48
Poradí mi niekto,chcem nahadzovat tovar podla faktúry na sklad a pri zadávaní karty neviem kde sa zadáva predajná cena .Dakujem
lenkak
10.12.09,19:43
na danej karte treba ísť na kolonku predajné ceny, a tam si nastaviť cenu.
iwka5555
11.12.09,14:38
nemusím do marže zadávať percentá navýšenia? stačí ak tam dám do ceny 1 s DPH len predajnú cenu,lebo je tam niekoľko koloniek a prepočet ceny som si nastavila na pevnú čiastku.
lenkak
11.12.09,16:40
záleží len od Teba ako si to nastavíš. Pokiaľ je pevná čiastka , tak ok.
iwka5555
16.12.09,14:56
ešte mám ďalšiu otázku kartu mi vypisuje na všetky sklady aj ked mám nastavené v sklade_zápis karty na aktuálny sklad.Ddá sa s tým niečo robiť?