fialka m
26.06.09,09:49
ahojte poradaci, mame zamestnanca, ktory stale chodi k lekarovi, a velmi casto ma PN-ku. Potvdenie od lekara priniesol aj na 3 dni po sebe. Uz sa nam to nezda, co mozeme robit v takomto pripade. Mozeme ho na PN-ke kontrolovat kazdy den? Su nejake moznosti.

Dakujem za rady
Tweety
26.06.09,07:59
ahojte poradaci, mame zamestnanca, ktory stale chodi k lekarovi, a velmi casto ma PN-ku. Potvdenie od lekara priniesol aj na 3 dni po sebe. Môžete jeho DPN overiť u lekára. Uz sa nam to nezda, co mozeme robit v takomto pripade. Mozeme ho na PN-ke kontrolovat kazdy den? Pokiaľ mu vyplácate náhradu príjmu, máte možnosť kontroly tiež. Su nejake moznosti.

Dakujem za rady
Odpovede v texte.
fialka m
26.06.09,08:17
Overit u lekara znamena co, v tomto pripade je problem, ze lekar je roddiny prislusnik tohto zamestnanca. Je moznost kontrolovat lekara?

ak pojdeme na kontrolu my, nebude doma, mozeme mu nevyplatit nahradu mzdy pri docasnej pracovnej neschopnosti?

je nejaka moznost, ze ked zamestnanec prinesie potvrdenie od lekara ze bol na celodennom vysetreni 3 dni po sebe a nam sa to nezda?
Tweety
26.06.09,08:25
Overit u lekara znamena co, v tomto pripade je problem, ze lekar je roddiny prislusnik tohto zamestnanca. Je moznost kontrolovat lekara? Nie, nepochopila si to, nemyslela som kontrolovať lekára, ale overiť si tú DPN.

ak pojdeme na kontrolu my, nebude doma, mozeme mu nevyplatit nahradu mzdy pri docasnej pracovnej neschopnosti? Áno, môžete.

je nejaka moznost, ze ked zamestnanec prinesie potvrdenie od lekara ze bol na celodennom vysetreni 3 dni po sebe a nam sa to nezda? Ak má oprávnené potvrdenie, treba ho rešpektovať.
Odpovede v texte.