chorvo
26.06.09,11:07
Zdravim,
chcem na balkonove dvere zvonku namontovat dvierka so sietkou proti hmyzu. Jedna sa mi o to, ci mozem panty (3 ks po 2 sruby) navrtat do ramu plastovych balkonovych dveri. V podstate ani ina moznost nie je, len nemam dobry pocit z vrtania do toho plastoveho ramu.
Mozem nieco poskodit?

Vdaka za odpovede.

B.
220870
26.06.09,09:32
Ak je sieť vyrobená a na vaše dvere tak nič nepoškodíte.Väčšinou sa používajú samorezné skrutky takže netreba predvŕtavať.Treba si to najskôr poriadne rozmerať v tomto prípade platí 3-krát meraj a raz rež( povedal súdruh Klemet Gotwald ,výnimočne mal pravdu).
ROBIN111
26.06.09,18:00
Doporučil by som tie skrutky použiť nerezové.
Milan.Žiška
27.06.09,11:47
Vrtať môžeš ale netreba zbytočne dlhé skrutky. Stačia už 15-20mm. VELKÝ pozor na presnosť, a počítaj že a sieťky časom trochu vyvesia - treba si nechať malú rezervu.:)

Veľa zdaru pri meraní.:D:D:D
chorvo
30.06.09,05:52
Dakujem za odpovede.
Co ale znamena ze sa sietky casom "vyvesia"? Ako mam tento fakt premietnut do upevnenia pantov?
kyblik
30.06.09,15:38
Je to jednoduche, sietka s ramom ma urcitu vahu a plast zmenou pocasia pracuje. Milan asi myslel, ze ak to navrtas hlboko, prip. hrubou samorezkou sietka sa Ti po case moze uvolnit a vacsiu dieru nezmensis, kym malu rozsiris...