janette784
26.06.09,13:06
Ahojte,
chcela by som Vás pekne poprosit o radu......
zamestnanec má dieta, ktoré je študentom na vysokej škole a zároveň aj pracovalo na prac. pomer. Prac. pomer ale ukončil a pracuje len na dohodu o prac. činnosti. Otázka znie: má náš zamestnanec nárok na uplatnenie daňového bonusu, ak teda dieťa bude pracovať iba na dohodu a a bude navštevovt vysokú školu a nemá ešte 25 rokov?

Začínam, tak mi momože každá pomoc....dakujem a prajem pekný den
Tweety
26.06.09,11:06
Ahojte,
chcela by som Vás pekne poprosit o radu......
zamestnanec má dieta, ktoré je študentom na vysokej škole a zároveň aj pracovalo na prac. pomer. Prac. pomer ale ukončil a pracuje len na dohodu o prac. činnosti. Otázka znie: má náš zamestnanec nárok na uplatnenie daňového bonusu, ak teda dieťa bude pracovať iba na dohodu a a bude navštevovt vysokú školu a nemá ešte 25 rokov?

Začínam, tak mi momože každá pomoc....dakujem a prajem pekný den
Odpoveď je jednoduchá, nárok na DB má. To, že pracoval na PZ, a poprípade bude, a teraz už len na dohodu, nemá nijaký vplyv na nárok na DB. Nie je totiž podstatné, že má príjem. Podstatné je to, že je študentom (vyživovanou osobou) a nemá viac ako 25rokov.Samozrejme, že pri posudzovaní nároku nemôže byť externým študentom.
Ingrid G.
26.06.09,11:10
Dôležité je, či je dieťa študentom dennej formy štúdia alebo študuje externe. Ak študuje externe - nárok na DB nemá.
Ale to uz medzitým doplnila Maja.
janette784
26.06.09,11:58
Dakujem Vám kočky velmi pekne.....naozaj to poteší, ak si človek nie je istý a niekto je ochotný poradit, kto je skúsenejší.

Velmi si to cením a ešte raz dakujem prajem pekný víkend