AnnaShirley
26.06.09,14:07
Ahoj, všetci.
Mám jednu otázku ohľadne cestovania, ktorú neviem, či mi niekto bude vedieť odpovedať. Ideme o týždeň do Chorvatska a chceli by sme okrem syna zobrat aj jeho kamarata. Viem, že formuláre zo súhlasom rodiča už nie su povinné, ale toto je trošku zložitejší prípad. Dotyčný má síce pas aj slovenské občianstvo, ale národnosti je bieloruskej. Tak mám obavy, či by sme nemali na niektorých hraniciach problémy. Vie mi niekto poradiť? Prosím, prosím - je to súrne.
alla66
27.06.09,20:11
ivka70
28.06.09,15:23
Ak ma slovensky pas, nebudete mat problemy.
Ako sa kto dozvie, ci je chlapec bieloruskej narodnosti? /my sme napr. hranice prechadzal iv noci a vsetky deti v aute driemali, nikto s nimi nekonverzoval :)/
Chorvatsko zrusilo aj to nezmyselne potvrdenie, notarom overene, ktore museli mat aj vlastni stari rodicia, ked dieta slo do chorvatska bez rodicov.
AnnaShirley
02.07.09,09:51
No, ma to v pase: miesto narodenia:Minsk/BLR. Ale snad nebude problem. Moc dakujem za odpovede.
elaurie
02.07.09,13:05
Ahoj, všetci.
Mám jednu otázku ohľadne cestovania, ktorú neviem, či mi niekto bude vedieť odpovedať. Ideme o týždeň do Chorvatska a chceli by sme okrem syna zobrat aj jeho kamarata. Viem, že formuláre zo súhlasom rodiča už nie su povinné, ale toto je trošku zložitejší prípad. Dotyčný má síce pas aj slovenské občianstvo, ale národnosti je bieloruskej. Tak mám obavy, či by sme nemali na niektorých hraniciach problémy. Vie mi niekto poradiť? Prosím, prosím - je to súrne.

To akú má chlapec národnosť, alebo kde sa narodil, vôbec nie je podstatné, relevantné je to, aké má občianstvo. Niektoré štáty pojem "národnosť" ani nemajú, respektíve tento pojem v niektorých štátoch znamená to, čo u nás "občianstvo". Mimochodom, na Slovensku má každý národnosť takú akú chce, ako to sám cíti...
silviaz
05.07.09,09:43
mozem potvrdit.

Brala som do chorvatska bratove deti a kamaratku najstarsej netere. obcianstvo slovenske doklady slovenske miesto narodenia syria.
Co sa tyka kontrol keby sme neboli dali pasy za deti asi by si ani nikto nevsimol kolko ich vezieme.
Ked su doklady v poriadku nemali by ste mat ziadne problemy.


peknu dovolenku :rolleyes: