pepee
26.06.09,14:08
Ahojte, po stiahnutí novej verzie (myslim, ze Explorer 8) sa mi zdá, že mi pomalšie pracuje počítat, môžete mi poradiť, ako sa vrátiť k predošlej verzii Explorera?
Ďakujem. :)
Chobot
26.06.09,12:17
Ahojte, po stiahnutí novej verzie (myslim, ze Explorer 8) sa mi zdá, že mi pomalšie pracuje počítat, môžete mi poradiť, ako sa vrátiť k predošlej verzii Explorera?
Ďakujem. :)

Odinštaluj nainštalovanú verziu a musíš si nájsť inštalačku na predchádzajúcu verziu a z nej nanovo nainštalovať V. 7.

Inštalačky máš napr. tu:

http://www.microsoft.com/slovakia/windows/products/winfamily/ie/default.mspx

http://www.maaan.info/internet-explorer-7-sk-cz-aj-na-nelegalne-win-t7237.mn

http://andy735.webovastranka.sk/file/1234/2803
domenico.office
26.06.09,12:17
Nechaj to tak, moja rada znie, poobzeraj sa po alternatívnych, oveľa lepších, užívateľsky priateľskejších, určite rýchlejších a spoľahlivejších prehliadačoch, ako sú napr. Mozilla, Opera....
sondaw
26.06.09,12:43
Třeba i Safari, sice anglicky, ale velice intuitivní a myslím, že co do rychlosti nemá konkurenci
mato1219
26.06.09,13:57
Mozila je 100x lepšia ako explorer
pistik71
27.06.09,11:28
Ahojte, po stiahnutí novej verzie (myslim, ze Explorer 8) sa mi zdá, že mi pomalšie pracuje počítat, môžete mi poradiť, ako sa vrátiť k predošlej verzii Explorera?
Ďakujem. :)

To je mozne, avsak vramci IE8 su aj nove zabezpecenia, takze ja by som ho asi neodinstalovaval. Navyse aj ke to len vo faze ze "sa mi zda", tak to asi nejako vyrazne nespomaluje. Radsej by som do PC doplnil pamat - ta by sa hodila tak ci tak a je lacna. Som skor za bezpecnost.
Stevo5
27.06.09,15:44
Ahojte, po stiahnutí novej verzie (myslim, ze Explorer 8) sa mi zdá, že mi pomalšie pracuje počítat, môžete mi poradiť, ako sa vrátiť k predošlej verzii Explorera?
Ďakujem. :)

Myslím že to spomalenie nebude tým že si len nainštaloval IE8. Ja ho mám v PC, slovenský, už sa aj na IE8 stiahli nejaké updaty a žiadne spomalenie počítača som nespozoroval. Nie že by som ho používal ako primárny prehliadač, ale je v PC. Primárnu mám Operu. Nie je problém ak mám spustené naraz tri prehliadače (len som skúšal) IE8, Opera, Firefox. Všetko naraz pracuje a systém je v pohode, žiadne spomalenie.
Skôr si myslím že by si si mal dať do poriadku systém, registre, povoliť všetky update Windows, dôsledne skontrolovať PC na Spyware.
sondaw
27.06.09,15:56
Souhlasím se stevem, mám momentálně spuštěný IE8, Firefox a Safari na Vistě Home Premium 64bit a žádné zpomalení není.
Zkontrolovala bych PC pomocí třeba Spybot Destroy nebo Spyware Terminator, udělala bych sken s MalwareBytes Antimalware, antivirem a vyčistila PC CCleanerem nebo AdvancedSystem Care

Spybot Destroy
http://www.slunecnice.cz/sw/spybot/

nebo Spyware Terminator
http://www.spywareterminator.com/cs/Default.aspx

MalwareBytes
http://www.slunecnice.cz/sw/malwarebytes-anti-malware/

CCleaner
http://www.slunecnice.cz/sw/ccleaner/
nebo
AdvancedSystem Care
http://www.slunecnice.cz/sw/advanced-windowscare/

Také by neškodilo defragmentovat, třeba s Defragglerem
http://www.slunecnice.cz/sw/defraggler/

Všechny programy jsou free
pepee
28.06.09,12:29
Dakujem za vsetky rady..
nakoniec som sa odhodlala a pustila sa do postupu podla sondaw :)
pouzila som spybot, malwarebytes a ccleaner.
nasli sa dvaja trojani a zmazali vsetky cookies..

co urobi ten defraggler? analyza ukazala "36% fragmentovano",
znamena to vela alebo malo? :) co s tym dalej?

este jeden problem mam casto v poslednej dobe.. pocitac mi prestane reagovat a ked chcem zatvarat okna, tak to ide az po opakovanych pokusoch.. cez okno "program neodpoveda" musim vsetko ukoncit tiez opakovane.. kde moze byt chyba a ako ju napravit?

vsetky dobre rady ma potesia :)
Stanislav 1975
28.06.09,12:31
Mozila je 100x lepšia ako explorer
Súhlas, ja osobne tiež "šlapem" už iba cez mozillu...:)
Stevo5
28.06.09,13:33
Dakujem za vsetky rady..
nakoniec som sa odhodlala a pustila sa do postupu podla sondaw :)
pouzila som spybot, malwarebytes a ccleaner.
nasli sa dvaja trojani a zmazali vsetky cookies..

co urobi ten defraggler? analyza ukazala "36% fragmentovano",
znamena to vela alebo malo? :) co s tym dalej?

este jeden problem mam casto v poslednej dobe.. pocitac mi prestane reagovat a ked chcem zatvarat okna, tak to ide az po opakovanych pokusoch.. cez okno "program neodpoveda" musim vsetko ukoncit tiez opakovane.. kde moze byt chyba a ako ju napravit?

vsetky dobre rady ma potesia :)

Defraggler ti poukladá súbory na disku tak (spojí ich), aby ich harddisk rýchlejšie načítal, nemusel "skákať" na načítanie každého súboru na niekoľko miest. 36% je hodne, doporučujem to spustiť. Nič nemaže, nemení, len ukladá. Neskôr by si mala defraggler spustiť ak fragmentácia (rozkúskovanie) súborov bude väčšia ako 5 - 10%.

Čo sa týka toho že počítač prestane reagovať, myslím že niektoré programy sú poškodené, alebo sú niektoré v konflikte. Nepíšeš o aké programy sa jedná, ale ak je to možné, tak si dôležité veci z nich zazálohuj a program/y odinštaluj a nainštaluj nanovo.
pepee
28.06.09,13:41
Ahoj a dakujem, za expresnu odpoved.. tak teda skusim spustit ten defraggler, ked hovoris, ze mi nic nevymaze :)

pocitac mi prestava reagovat pri exploreri alebo hocicom, najnovsie aj pri pokuse o zatvorenie defraggleru.. :(
Flinstone
29.06.09,04:19
co urobi ten defraggler? analyza ukazala "36% fragmentovano",
znamena to vela alebo malo? :) co s tym dalej?

Disk je zrejme značne fragmentovaný... určite nezaškodí nechať bežať nejaký defragmentovací program... Mne sa osvedčil Diskeeper
http://www.diskeeper.com/
30 dňová verzia je zdarma a za ten čas stihne dať všetko doporiadku. Jeho výhodou je, že môžeš s pc normálne pracovať aj počas defragmentácie na pozadí.
sthruska
29.06.09,05:32
Mňa napadlo, či nemáš preplnený disk. Najprv použi nejaký nástroj na odstránenie dočasných súborov. Odporúčam CCleaner - má aj slovenčinu. Potom defragmentuj.
sondaw
29.06.09,07:45
Zdravím, myslím, že málo čtete co napsala v předchozích reakcích, že počítač již vyčistila, napsala co jí programy našly i to, že bude defragmentovat.
Ano, Diskeeper je dobrý program, také ho znám, ale stejnou službu jí udělá i freewarový Defraggler nebo OODefrag, které umožní také současně při defragmentaci na PC pracovat. Jen si myslím, že právě tohle pro ni nebude až tak důležité, protože s počítačem nemůže řádně pracovat ani v době, kdy nedefragmentuje, PC přestává reagovat a defragmentace přece jen práci na počítači ještě trochu zpomalí - v jejím případě asi znemožní vůbec.
michalos
29.06.09,09:30
IE 8 odisntalujes nasledujuco: Klik na Start/Ovladaci panel/Pridat alebo odobrat programy/Hore v pravo zaskrknes "Ukazat sucasti Windows" a najdes IE8 a das odinstalovat. Potom ti netreba nic stahovat, lebo ak mas XP vrati sa ti prehliadac na IE6...
pepee
29.06.09,16:13
Ahoj.. no vystihla si to.. vcera som skoro cely den cistila a defragmentovala :)
nakoniec po defragment. ukazalo, ze fragment. je 20% (predtym 36%), stevo5 spominal, ze by to malo byt do 10%.. tak neviem..

sondaw, vsetko som urobila hlavne podla tvojho navodu, zatial pocitat funguje :) neviem, ci rychlejsie, ale zrejme mu aj po tom cisteni vadi, ze je dost plny, volne mam necele 2 GB, tak asi postupne skusim mazat velke zbytocne veci.. pomoze to?

dakujem za rady - aj tym co sa opakovali.. aspon viem, ze nieco na tom je, ked viaceri radia rovnako :)
sondaw
29.06.09,16:30
Ahoj, podívej, co jde, tak dávám z PC na DVD nebo CD a to nemám na discích zrovna nouzi o místo. Ale jednak je lepší, když PC nemusí např. při vyhledávání procházet takovou spoustu souborů nebo programů a za druhé mám důležité věci mimo PC. Mám je tedy zálohované pro případ, že by byl problém s diskem a o data na disku jsem přišla.
Jinak se ještě podívej, jaké a kolik programů se ti spouští se systémem nebo máš spuštěno, najdeš to i přes CCleaner. Nebo přes Start>Spustit a napiš do okénka msconfig, v dalším okně si potom otevři Po spuštění. Programy, které nepotřebuješ mít spuštěné zakaž
Stevo5
30.06.09,08:44
Ahoj.. no vystihla si to.. vcera som skoro cely den cistila a defragmentovala :)
nakoniec po defragment. ukazalo, ze fragment. je 20% (predtym 36%), stevo5 spominal, ze by to malo byt do 10%.. tak neviem..

sondaw, vsetko som urobila hlavne podla tvojho navodu, zatial pocitat funguje :) neviem, ci rychlejsie, ale zrejme mu aj po tom cisteni vadi, ze je dost plny, volne mam necele 2 GB, tak asi postupne skusim mazat velke zbytocne veci.. pomoze to?

dakujem za rady - aj tym co sa opakovali.. aspon viem, ze nieco na tom je, ked viaceri radia rovnako :)
Čo sa týka fragmentácie disku, tak takto sa systém správa (fragmentované súbory zostanú aj po prevedení defragmentácie) vtedy, ak nie je dostatok miesta na disku. Systém potom nedokáže premiestniť alebo spojiť do celku (ale nedokáže to ani bežný defragm. z Windowsu) veľké systémové súbory, napr. hiberfil.sys - obsah pamäte RAM pre "uspanie" počítača. Vtedy píše že je disk stále fragmentovaný. V takom prípade nečakaj že bude fragmentácia 0%. Za 0% považuj to číslo, ktoré ti napísalo teraz (tých 20%). Je to daň za malé, alebo preplnené disky. Dá sa to odstrániť, ale nie je to nutné.

Tiež si myslím že by si mala skúsiť tak ako radila sondaw vyššie, povypínať programy ktoré sa spúšťajú hneď po štarte systému a nie sú potrebné. Ale daj pozor aby si si nevypla niečo čo potrebuješ. Takže pomaly a s prehľadom, prípadne si niekoho pozvi na to.

Škoda že si sem nenapísala o aký počítač sa jedná, myslím hardvérovú konfiguráciu - či by tvoj problém nevyriešilo dokúpenie RAM - ak je malá.
pepee
30.06.09,16:33
Ahoj stevo5, tak zase som o nieco mudrejsia..
povymazavam nejake veci a potom skusim znova defraggler.

Pocitat mame asi 4 roky, windows XP, ale mam novy notebook s dobrou pamätou, takze chcem tento domaci dat ako-tak do poriadku, ale dokupovat neviem, ci sa oplati..

Skusala som aj postup podla sondaw, odskrtla som par
programov, ktore som usudila :)
Potom mi to pri starte hlasilo, ze windows nieco konfiguruje a ked chcem prestat mam zaskrtnut normalny start v karte obecne.
Musela som to urobit par krat, restartovat.. nakoniec aj vsetky zaskrtnutia programov pri starte som vratila, nech to uz prestane hlasit..

Explorer mi stale nabieha hrozne pomaly, kym nabehne stranka, neviem, ci to je tou novou verziou, ale predtym to tak netrvalo..
niekedy po par minutovom cakani ho chcem zavriet a nereaguje.
Stevo5
01.07.09,06:25
No myslím že je to už starší stroj, nové programy typu IE8 vyžadujú vyšší výkon, na slabších sa niekedy správajú divne. Ten tvoj systém je v prevádzke 4 roky, tak to gratulujem, sú borci ktorí preinštalovávajú Win 2x ročne.
Inak si myslím, že ak je systém v prevádzke 4 roky tak je hodne spomalený, bude tam hodne vecí ktoré sa nazbierali počas prevádzky a len spomaľujú systém, prípadne zaberajú miesto. Bežný užívateľ to nedokáže odstrániť. Počítaču by iste pomohlo ak by si systém nainštalovala nanovo, ale význam má len čistá nová inštalácia ktorá začína formátovaním disku C.
Neviem koľko RAM pamäte máš v PC, ale ak je menej ako 1GB, tak sa nediv že ide pomaly. Minimálne jej dokúpením by si počítaču pomohla.
Moja rada - ak sa na to cítiš - preinštalovať systém nanovo, dokúpiť RAM ak je jej málo.
sthruska
01.07.09,07:39
A spustila si niektorý z upratovacích programov? Ak nie, tak si spusť CCleaner a nezabudni dať opraviť registre - to je u Teba po 4 rokoch veľmi dôležité.
pepee
12.07.09,19:54
no vsetko som upratala, ako som uz spominala.. antimalware, ccleaner, defraggler.. uvolnila som zopar giga v pamäti..
ale stale je to pomale, hlavne pri spusteni internetu,
takze sa asi nakoniec vratim k tomu, ze chcem odinstalovat IE8 :)
co sa mysli opravenim registrov?
sondaw
12.07.09,21:12
V programu CClener je v hlavním okně možnost myslím Registr nebo Čištění registru, klepni na to a dej vyhledat problémy. Program vyhledá změny nebo problémy v registru, které může opravit.
Před opravou nabídne vytvoření zálohy, kterou udělej, otevře se okno, kde si najdeš umístění, kam budeš tyto zálohy registru (při dalším čištění) vždy ukládat.
Záloha je ve formátu registrační položky, pokud se po čištění objeví problém, můžeš z této zálohy vrátit všechny provedené změny zpátky poklepem na tuto položku a odsouhlasením zápisu do registru.
To je všechno
bobino38
13.07.09,03:43
Ja by sa skor pozrel na to , kolko programov sa ti spúšťa po spustení windows, je to vpravo dole na lište znázornené ikonkami a ďalšie spustené aplikácie uvidíš, keď dáš spustiť "msconfig" - po spustení - tam sa ti ukážu aplikácie bežiace na pozadí, všetky nepotrebné pokial sú ti známe a nepotrebuješ ich tak povypínaj.
sthruska
13.07.09,04:49
//keď dáš spustiť "msconfig" - po spustení - tam sa ti ukážu aplikácie bežiace na pozadí
To ukáže aj CCleaner
sondaw
13.07.09,06:46
Zdravím, kontrolu programů spouštěných současně se systémem jsme radili už na předchozí stránce, zkusila to, ale vrátila opět všechno zpátky, zřejmě zakázala nějakou aplikaci, která je potřeba pro konfiguraci systému a objevovala se jí chybová hláška.
Zapomněli jste přečíst i první stránku:)