ing_monkey
26.06.09,15:18
Aby som vysvetlil moj pripad: V minulom roku som presiahol obrat na registraciu DPH. Na DPH som sa ale nezaregistroval, uctovnicka mi povedala ze za to zaplatim pokutu len 60 EUR. Danove priznanie som podal v marci, ale zatial na to asi neprisli - ziadny pozdrav z danoveho. Kedze to uz bude coskoro a platenie DPH by malo pre mna likvidacne dosledky, chcem zivnost zrusit a zalozit s.r.o. Problem je ale, ze nechcem zbytocne putat pozornost danoveho, aby mi neprisli na danovu kontrolu. V skratke, danove podvody som nerobil, ale uctovnictvo to je jeden velky hnoj, jednoducho viem ze to nieje v poriadku. Niekolko nenahlasenych podnikatelskych uctov, niekolko tisic prijatych platieb mesacne - vypisov z bank mam asi 50 kg, ani som obalky neotvaral.
Ak zrusim zivnost, je velka sanca ze pride danova kontrola ? Ak pride a zisti nezrovnalosti (100% istota), aku pokutu za bordel v uctovnictve mozem dostat ? Myslim, ze niektore veci jednoducho uz nepojdu opravit alebo to bude nerealne, v tom obrovskom mnozstve platieb su rozne z chybnymi variabilnymi symbolmi a podobne. Jednoducho to neslo vykazovat vsetko zvlast, tak som urobil select z databazy o vsetkych transakciach, a vysledky som dal uctovnicke. Platby su aj zahranicne, na ktore sa viazu ine predpisy a neviem si ani predstavit ako to chcu kontrolovat.
Je lepsie v tomto pripade jednoducho pozastavit zivnost na 5 rokov a potom ju zrusit ? Nejaky znamy mi totiz hovoril, ze pri zruseni zivnosti zvyknu chodit.
Paula
26.06.09,13:50
Aby som vysvetlil moj pripad: V minulom roku som presiahol obrat na registraciu DPH. Na DPH som sa ale nezaregistroval, uctovnicka mi povedala ze za to zaplatim pokutu len 60 EUR. Danove priznanie som podal v marci, ale zatial na to asi neprisli - ziadny pozdrav z danoveho. Kedze to uz bude coskoro a platenie DPH by malo pre mna likvidacne dosledky, chcem zivnost zrusit a zalozit s.r.o. Problem je ale, ze nechcem zbytocne putat pozornost danoveho, aby mi neprisli na danovu kontrolu. V skratke, danove podvody som nerobil, ale uctovnictvo to je jeden velky hnoj, jednoducho viem ze to nieje v poriadku. Niekolko nenahlasenych podnikatelskych uctov, niekolko tisic prijatych platieb mesacne - vypisov z bank mam asi 50 kg, ani som obalky neotvaral.
Ak zrusim zivnost, je velka sanca ze pride danova kontrola ? Ak pride a zisti nezrovnalosti (100% istota), aku pokutu za bordel v uctovnictve mozem dostat ? Myslim, ze niektore veci jednoducho uz nepojdu opravit alebo to bude nerealne, v tom obrovskom mnozstve platieb su rozne z chybnymi variabilnymi symbolmi a podobne. Jednoducho to neslo vykazovat vsetko zvlast, tak som urobil select z databazy o vsetkych transakciach, a vysledky som dal uctovnicke. Platby su aj zahranicne, na ktore sa viazu ine predpisy a neviem si ani predstavit ako to chcu kontrolovat.
Je lepsie v tomto pripade jednoducho pozastavit zivnost na 5 rokov a potom ju zrusit ? Nejaky znamy mi totiz hovoril, ze pri zruseni zivnosti zvyknu chodit.


Vzorový príklad ľahostajného, nezodpovedného prístupu k podnikaniu . Ver, že ani netuším, čo sa tu dá poradiť okrem toho, že ten hnoj, ako si sám povedal, je potrebné najprv poriadne upratať a až potom zvažovať, či živnosť prerušiť, zrušiť.....
hanelie
26.06.09,13:50
neviem si ani predstavit ako to chcu kontrolovat.
oni si vedia nielen predstaviť ale aj zrealizovať


Ak zrusim zivnost, je velka sanca ze pride danova kontrola
daňová kontrola môže prísť kedykoľvek - archivovať daňové doklady je povinné po dobu 10 rokov
hanelie
26.06.09,13:52
ale vždy máš po ruke dve riešenia:
1. nechať to upratať skúsenej účtovníčke
2. tŕpnuť či príde daňová kontrola a uvalí pokutu za ten "mrník" čo máš v účte


vypisov z bank mam asi 50 kg, ani som obalky neotvaral.
uff, :eek:
Paula
26.06.09,13:58
Inak, podľa profilu si podnikateľ-konateľ. Ten mrník máš v s.r.o. alebo v živnosti?
ing_monkey
26.06.09,14:35
Inak, podľa profilu si podnikateľ-konateľ. Ten mrník máš v s.r.o. alebo v živnosti?

mrnik ? toto slovo som teda este nepocul. Niesom konatel s.r.o., toto sa tyka zivnosti.


Vzorový príklad ľahostajného, nezodpovedného prístupu k podnikaniu . Ver, že ani netuším, čo sa tu dá poradiť okrem toho, že ten hnoj, ako si sám povedal, je potrebné najprv poriadne upratať a až potom zvažovať, či živnosť prerušiť, zrušiť.....
:) skor k uctovnictvu, nie k podnikaniu.. To nerad pocujem, ale bude na tom nieco pravdy.. Uctovnictvo mam spracovane, ale nechcel som samostatne vykazovat kazdu platbu, lebo uctovnicka za to chcela 20 Sk na jednu uctovnu polozku. To by som viac na uctovnictve zaplatil ako na daniach... Preto niesu ani obalky pootvarane. Bolo by to sice pekne, ale nakladne. Boli tam navyse platby zo sluzieb CardPay, pri ktorych ani neboli variabilne symboly. To naozaj netusim ako toto uctuju ini...
No... a na upratovanie pred zrusenim zivnosti nemam moc casu, kedze to nejako vybavit do konca juna, aby som sa nemusel registrovat na socialke. Myslim ze uctovnictvo sa da upratat aj po tom ked mi nahlasia danovu kontrolu, nie ?

Celkovo, aku pokutu by som mohol dostat ak by neprisli na danovy podvod, ale na tento 'mrnik' lebo je mozne, ze upratanie toho bordelu by bolo drahsie ako pokuta z danoveho :)
Xanti
26.06.09,14:39
:) skor k uctovnictvu, nie k podnikaniu.. To nerad pocujem, ale bude na tom nieco pravdy.. Uctovnictvo mam spracovane, ale nechcel som samostatne vykazovat kazdu platbu, lebo uctovnicka za to chcela 20 Sk na jednu uctovnu polozku. To by som viac na uctovnictve zaplatil ako na daniach... Preto niesu ani obalky pootvarane. Bolo by to sice pekne, ale nakladne. Boli tam navyse platby zo sluzieb CardPay, pri ktorych ani neboli variabilne symboly. To naozaj netusim ako toto uctuju ini... Teda ako vieš, že tvoje DP bolo urobené správne? Ved predsa ak robíš normálne učto, tak aj položky ako vedenie účtu v banke treba účtovať. A neverím, že by si robil len paušal kde stačí sledovať príjmy a odvody. :eek: Len aby si na pokute nezaplatil viac ako by si bol dal účtovníčke za kvalitné spracovanie účta. :(
ing_monkey
26.06.09,14:46
oni si vedia nielen predstaviť ale aj zrealizovať
daňová kontrola môže prísť kedykoľvek - archivovať daňové doklady je povinné po dobu 10 rokov

Takze po 10 rokov ? to aby som si na tie obalky prenajal cely sklad :) Ja som to vyriesil tak, ze som urobil offshore v krajine, kde uctovnictvo robit netreba. Ale po zruseni zivnosti asi budem potrebovat aj srocku.
hanelie
26.06.09,14:53
offshore
rozumiem dobre:

firmu si založil v niektorom z daňových rajoch ?
ing_monkey
26.06.09,14:56
Teda ako vieš, že tvoje DP bolo urobené správne? Ved predsa ak robíš normálne učto, tak aj položky ako vedenie účtu v banke treba účtovať. A neverím, že by si robil len paušal kde stačí sledovať príjmy a odvody. :eek: Len aby si na pokute nezaplatil viac ako by si bol dal účtovníčke za kvalitné spracovanie účta. :(
No nerobil som pausalne vydavky... danove priznanie bolo teda v podstate urobene len priblizne, lebo polozky z uctu sa naozaj nespracovavali. Kolko by mohlo stat spracovanie takych 10000 poloziek na ucte ? da sa to urobit nejako automatizovane? lebo platit za kazdu polozku 20 Sk sa mi zda dobry nezmysel.. hlavne pri malych platbach. Ak mi to niekto vsetko zauctuje v cene do 700 EUR, tak sa na to dam. Ozaj, da sa podat dodatocne danove priznanie este aj teraz ? Alebo ako dorovnat vzniknute rozdiely pri dodatocnom zauctovani kazdej polozky zvlast ? Moc vela otazok davam, ze ? :(
ing_monkey
26.06.09,14:59
rozumiem dobre:

firmu si založil v niektorom z daňových rajoch ?

hej, presne tak... ale tym sa problemy este nekoncia. Okrem uctovnictva potrebujem aj poriadne dobreho danoveho poradcu, lebo zatial som mal stastie na uctovnicky, ktore s podobnymi vecami vobec nemaju skusenosti...
Xanti
26.06.09,15:01
No nerobil som pausalne vydavky... danove priznanie bolo teda v podstate urobene len priblizne, lebo polozky z uctu sa naozaj nespracovavali. Kolko by mohlo stat spracovanie takych 10000 poloziek na ucte ? da sa to urobit nejako automatizovane? lebo platit za kazdu polozku 20 Sk sa mi zda dobry nezmysel.. hlavne pri malych platbach. Ak mi to niekto vsetko zauctuje v cene do 700 EUR, tak sa na to dam. Ozaj, da sa podat dodatocne danove priznanie este aj teraz ? Alebo ako dorovnat vzniknute rozdiely pri dodatocnom zauctovani kazdej polozky zvlast ? Moc vela otazok davam, ze ? :( Panebože, a to ty chceš skončiť v base????? Za daňové podvody???? Ludkovia čítate? Vraj približné účtovníctvo urobené ...:eek:
Dá sa podať dodatočné teda skôr opravné daňové priznanie. Ale od toho DP sa bude odvíjať všetko. Aj odvody do SP, aj odvody do ZP. Všetko budeš musieť opravovať. No možno sa niekto nájde s kým sa dohodneš na urobení učta. Držím palec. Skús byť milý na babenky čo sú tu. :D možno ukecáš. ;)
ing_monkey
26.06.09,15:22
Skús byť milý na babenky čo sú tu. :D možno ukecáš. ;)
koho mas namysli ? mas nejaky tip ? moc sa tu nevyznam ale rad by som to vyriesil nejako akceptovatelne s pohladu danoveho... Myslim ze s pomocou vypoctovej techniky (ak sa nebude rucne pisat a preberat kazdy prevod zvlast) je to na menej ako tyzden roboty. Povedal by som ze tak 2 dni, ale nechcem byt prilisny optimista... Ide o predaj sluzieb na internete (ziadny tovar, takmer ziadne faktury), preto by to malo ist automatizovat.
Paula
26.06.09,18:14
Ak mi to niekto vsetko zauctuje v cene do 700 EUR, tak sa na to dam.


A k ho neodradí už Tvoj prvý príspevok ;). Moja duša by nemala svedomie ani za tisíce.
A že za menej ako týždeň? Za dva dni? :eek:
Muška
26.06.09,18:31
to aby som si na tie obalky prenajal cely sklad


Kolko by mohlo stat spracovanie takych 10000 poloziek na ucte ?

...čo by na tom účtovníčka až dva dni robila?? :eek:
Paula
26.06.09,18:35
...čo by na tom účtovníčka až dva dni robila?? :eek:



Muška, už utieram ...........:D
bv_alexandra
26.06.09,18:49
Ja by som ti v každom prípade radila čo najskôr upratať /dať do poriadku/ tvoje účtovníctvo.
To že si presiahol obrat na DPH a neprihlásil si sa za platiteľa, tak to je dôvod na daňovú kontrolu.
Mala som taký prípad. A danový úrad urobil komplexnú kontrolu celého účtovníctva, a potom samozrejme pokuta.
Upozornujem tiež že ak maš vpláne že daš účto do poriadku až ked sa ti DU nahlási na kontrolu, tak to hned hod za hlavu.
Odo dna ako sa ti nahlásia, už nemôžeš podať žiadne dodatočné DP.
To že výpisy sú účtované podľa "vešteckého" zmyslu, každopádne má dopad na daň z príjmu.
Odporúčam ti nájsť si čim skôr ochotnú pani, ktorá by sa do toho dala.
Nie vždy sa musí platiť za položky, všetko je to na dohode. Ja osobne napr. položkový systém neuznávam.
Ale počítaj s tým že ak sa aj niekto na to dá, /záleží v akom stave to skutočne je/, určite to nebude otázka týždna.
Treba si uvedomiť dôsledky, ktoré z toho môžu byť a začať konať. ;):)
Janurka
26.06.09,19:01
Myslím, že daňového poradcu až tak nepotrebuješ. Čo sa týka pokút za vedenie účtovníctva pozri zák. o účtovn. § 38. Ale najskôr by som účtovníctvo dala do poriadku. Nepíšeš od kedy podnikáš, len že od minulého roka si presiahol obrat na registráciu DPH. Ďalšie sankcie. Odvody, prípadne preddavky na daň, ďalšie sankcie. Skôr by som sa poobzerala po právnikovi, lebo ak máš nejaký majetok, tak neviem, neviem...
marjankaj
26.06.09,19:19
koho mas namysli ? mas nejaky tip ? moc sa tu nevyznam ale rad by som to vyriesil nejako akceptovatelne s pohladu danoveho... Myslim ze s pomocou vypoctovej techniky (ak sa nebude rucne pisat a preberat kazdy prevod zvlast) je to na menej ako tyzden roboty. Povedal by som ze tak 2 dni, ale nechcem byt prilisny optimista... Ide o predaj sluzieb na internete (ziadny tovar, takmer ziadne faktury), preto by to malo ist automatizovat.

Keď je to robota na dva dni, prečo chceš za to dať 700 €. Urob si to sám. V ŠEVTe si kúp peňažný denník, knihu pohľadávok a záväzkov, príp ešte iné. Ušetríš aj na PC a na programe.
Dobroslava
26.06.09,19:57
Uff, tak to teda bolo čítanie!!!Tak to teda chcelo aj poriadnu dávku odvahy dať tento príspevok na Poradu, nie? Prepáč otázku, ale doteraz si netušil, že s podnikaním úzko súvisí aj "poriadne" vedenie účtovníctva? Prepáč, ale pripomínaš mi postavičku M. Kordiaka z jedného nemenovaného stupídneho seriálu na jednej nemenovanej televíznej stanici ...
Janurka
26.06.09,20:26
Uff, tak to teda bolo čítanie!!!Tak to teda chcelo aj poriadnu dávku odvahy dať tento príspevok na Poradu, nie? Prepáč otázku, ale doteraz si netušil, že s podnikaním úzko súvisí aj "poriadne" vedenie účtovníctva? Prepáč, ale pripomínaš mi postavičku M. Kordiaka z jedného nemenovaného stupídneho seriálu na jednej nemenovanej televíznej stanici ...
Zadávateľ otázky poprosil o pomoc. Tak by sme sa mali zdržať komentárov, pretože to mu nepomôže. A okrem toho každý môže urobiť chybu, ide o to, či ju chce odstrániť. Tak by iste radšej privítal konkrétne návrhy. O tom Porada je, alebo by mala byť.
ALDA
27.06.09,08:09
Zadávateľ otázky poprosil o pomoc. Tak by sme sa mali zdržať komentárov, pretože to mu nepomôže. A okrem toho každý môže urobiť chybu, ide o to, či ju chce odstrániť. Tak by iste radšej privítal konkrétne návrhy. O tom Porada je, alebo by mala byť.

Ano máš pravdu, ale ja zo zadania témy a reakcie zadávateľa mám veľmi nepríjemný pocit a to pocit výsmechu našej účtovníckej práce. Veď takto nemôže rozmýšľať normálny podnikateľ. Tie reakcie ako 700 €, dva dni práce a pod. veď to nesvedčí o serióznosti.

Ale predsa napíšem aj radu: Ak si nájdete účtovníčku, ktorá dá ten hnoj, ako ho nazývate sám do poriadku, pripravte si okrem zaplatenia za jej službu, ktorá iste nebude malá aj riadnu sumu € na vyplatenie DU, SP, ZP.

PS: Držím palce, aby ste predstihli daňovú kontrolu.
Xanti
27.06.09,08:44
Ano máš pravdu, ale ja zo zadania témy a reakcie zadávateľa mám veľmi nepríjemný pocit a to pocit výsmechu našej účtovníckej práce. Veď takto nemôže rozmýšľať normálny podnikateľ. Tie reakcie ako 700 €, dva dni práce a pod. veď to nesvedčí o serióznosti Alda, nechcem aby to vyznelo ako zastávanie sa dotyčného. Mám pocit, že si uvedomuje že spravil obrovskú chybu a chce to napraviť. A tiež nemá šajnu čo obnáša práca účtovníčky preto možno tie neprimerané komentáre. Určite doteraz mal pocit, že to nie je náročné a že to k svojmu "podnikaniu" nepotrebuje.
Teraz mu babenky ukazujete, že účto patrí k podnikaniu a je veľmi dôležité. A ťažko mne je posúdiť, za koľko sa dá spracovať účto za jeden rok. Vy s tým pracujete viete, koľko účtujete svojim klientom ak majú cca 10 000 položiek za rok, skúste mu navrhnúť nejaké varianty.
Možno trošku na začiatku urobila chybu aj ním oslovená účtovníčka, ťažko posúdiť.

Ale predsa napíšem aj radu: Ak si nájdete účtovníčku, ktorá dá ten hnoj, ako ho nazývate sám do poriadku, pripravte si okrem zaplatenia za jej službu, ktorá iste nebude malá aj riadnu sumu € na vyplatenie DU, SP, ZP. s tým musím súhlasiť.
Zadávateľ si musí uvedomiť, že za prácu sa platí a ani kura zadarmo dnes nehrabe. A za opravy sa platí ešte viac, lebo treba zaplatiť aj štátu. A ten sa nenechá oklamať.

Držím palce, aby ste predstihli daňovú kontrolu. k tomuto sa pripájam, lebo tie pokuty po kontrole budú oveľa vyššie a môžu sa skončiť aj trestným oznámením. Pozor na to.
Takže milý "ing_monkey" šup sa hladať účtovníčku, čo to dá do poriadku. A kedže som Ti na začiatku dala jednu radu " byť milý na tieto babenky " a si ma neposlúchol tak to budeš mať asi ťahšie. :eek:
marjankaj
27.06.09,09:23
Zadávateľ otázky poprosil o pomoc. Tak by sme sa mali zdržať komentárov, pretože to mu nepomôže. A okrem toho každý môže urobiť chybu, ide o to, či ju chce odstrániť. Tak by iste radšej privítal konkrétne návrhy. O tom Porada je, alebo by mala byť.


Tak to som zvedavý, kto mu to urobí za 700 €.

V skratke, danove podvody som nerobil, ale uctovnictvo to je jeden velky hnoj, jednoducho viem ze to nieje v poriadku. Niekolko nenahlasenych podnikatelskych uctov, niekolko tisic prijatych platieb mesacne - vypisov z bank mam asi 50 kg, ani som obalky neotvaral.

Možno odchod do inej krajiny a zmeniť identitu a image.
Marína
27.06.09,11:18
časť citátu:


Tak to som zvedavý, kto mu to urobí za 700 €.
Nikto, možno taká účtovníčka, akú mal doteraz.
Tak, ako my mnohé činnosti nevieme oceniť a posúdiť čo obnášajú, predpokladám, že ing_monkey nevie posúdiť a ohodnotiť prácu, ktorú nevykonáva.
Zita5
27.06.09,11:40
Aby som vysvetlil moj pripad: V minulom roku som presiahol obrat na registraciu DPH. Na DPH som sa ale nezaregistroval, uctovnicka mi povedala ze za to zaplatim pokutu len 60 EUR. Danove priznanie som podal v marci, ale zatial na to asi neprisli - ziadny pozdrav z danoveho. Kedze to uz bude coskoro a platenie DPH by malo pre mna likvidacne dosledky, chcem zivnost zrusit a zalozit s.r.o. Problem je ale, ze nechcem zbytocne putat pozornost danoveho, aby mi neprisli na danovu kontrolu. V skratke, danove podvody som nerobil, ale uctovnictvo to je jeden velky hnoj, jednoducho viem ze to nieje v poriadku. Niekolko nenahlasenych podnikatelskych uctov, niekolko tisic prijatych platieb mesacne - vypisov z bank mam asi 50 kg, ani som obalky neotvaral.
Ak zrusim zivnost, je velka sanca ze pride danova kontrola ? Ak pride a zisti nezrovnalosti (100% istota), aku pokutu za bordel v uctovnictve mozem dostat ? Myslim, ze niektore veci jednoducho uz nepojdu opravit alebo to bude nerealne, v tom obrovskom mnozstve platieb su rozne z chybnymi variabilnymi symbolmi a podobne. Jednoducho to neslo vykazovat vsetko zvlast, tak som urobil select z databazy o vsetkych transakciach, a vysledky som dal uctovnicke. Platby su aj zahranicne, na ktore sa viazu ine predpisy a neviem si ani predstavit ako to chcu kontrolovat.
Je lepsie v tomto pripade jednoducho pozastavit zivnost na 5 rokov a potom ju zrusit ? Nejaky znamy mi totiz hovoril, ze pri zruseni zivnosti zvyknu chodit.

Snáď len toľko , ten Váš tzv."hnoj " ako tomu hovoríte , nesvedčí o ničom dobrom .Priam by som povedala , že vedome ste ten "hnoj "udržiavali v takom stave , v akom je .

Čo sa týka Vašej účtovníčky - ja sa čudujem , že ona mohla spracovať z Vašich podkladov účtovníctvo .
Tu vyvstáva otázka , ale ako ho spracovala ?
Neviem, čo to bolo za účtovníčku- nechcem sa nikoho dotknúť , keď jej nechýbali doklady resp.platby súvisiace s Vašim podnikaním .

Určite každá účtovníčka aj tu na porade si o tom spraví svoj názor .
Však Vy ste vedome zatajovali skutočnosti , ešte to tu aj verejne napíšete.

Ak Vám to niekto uvedie do poriadku , má môj obdiv .;)
Zuziana
27.06.09,11:48
...čo by na tom účtovníčka až dva dni robila?? :eek:

Asi to chce skartovať a dať do zberu:D
ing_monkey
27.06.09,12:31
Tak to ste ma teraz poriadne vyplasili ! Kazdopadne tych 700 EUR, to bol blby komentar, to mate pravdu, sam si to teraz uvedomujem. Pre vysvetlenie, aktivnejsie som zacal podnikat az minuly rok, takze na socialnu som sa nemusel zatial registrovat. A vyzera to tak, ze do teraz som si naozaj neuvedomoval, ake je uctovnictvo dolezite :(

V skutocnosti to chcem mat na poriadku a problemy na danovom urade nechcem, takze sa pustim do toho cim skor.

Dakujem Xanti za podporu, asi si vystihla najlepsie moju 'zufalu' situaciu.

Ja sa ozvem pani uctovnicke co mi robila uctovnictvo a spytam sa jej ci by to urobila, pokusim sa ju prehovorit, ze som bol nezodpovedny magor a chapem ak sa jej do toho nechce. Zaplatim za to cokolvek, len aby to bolo v poriadku.

Do kelu... dobre ze som sem napisal, mozno nebudem par noci kvoli tomu spat, ale mozno to vdaka Vam zachranim. Ja sem kazdopadne potom odpisem, ak Vas to zaujima.

Dakujem vsetkym za rady !
Zita5
27.06.09,13:08
Tak to ste ma teraz poriadne vyplasili ! Kazdopadne tych 700 EUR, to bol blby komentar, to mate pravdu, sam si to teraz uvedomujem. Pre vysvetlenie, aktivnejsie som zacal podnikat az minuly rok, takze na socialnu som sa nemusel zatial registrovat. A vyzera to tak, ze do teraz som si naozaj neuvedomoval, ake je uctovnictvo dolezite :(

V skutocnosti to chcem mat na poriadku a problemy na danovom urade nechcem, takze sa pustim do toho cim skor.

Dakujem Xanti za podporu, asi si vystihla najlepsie moju 'zufalu' situaciu.

Ja sa ozvem pani uctovnicke co mi robila uctovnictvo a spytam sa jej ci by to urobila, pokusim sa ju prehovorit, ze som bol nezodpovedny magor a chapem ak sa jej do toho nechce. Zaplatim za to cokolvek, len aby to bolo v poriadku.

Do kelu... dobre ze som sem napisal, mozno nebudem par noci kvoli tomu spat, ale mozno to vdaka Vam zachranim. Ja sem kazdopadne potom odpisem, ak Vas to zaujima.

Dakujem vsetkym za rady !

Vaše rozhodnutie sa mi páči , myslím že nebudem sama .Je fajn , že ste si to zobrali k srdcu a spravíte pre vec všetko , aby to bolo v poriadku .;)
BXLmiami
27.06.09,13:12
Reagujem na vetu...danové podvody som nerobil....No,týmto by som si nebola tak istá.Nerobil si uctovnictvo,zatajil si učty,neprihlásil si sa ako platca DPH...Ci to bol umysel,alebo nevedomosť,danový podvod si spravil,to je fakt a pri kontrole to takto bude klasifikované.Myslím,že by si mal zvážiť dalšie podnikanie,nemáš vôbec právne povedomie,je veľká šanca,že pri dalšom fungovaní týmto štýlom,skončíš v base.A čo sa týka učtovníčky,stačilo sa okolo seba popýtať,väčšina učtovníkov funguje za mesačný honorár.A mimochodom,dobrý danový poradca má svoju cenu a to poriadnu.Na to nezabudaj.
ing_monkey
27.06.09,15:50
Reagujem na vetu...danové podvody som nerobil....No,týmto by som si nebola tak istá.Nerobil si uctovnictvo,zatajil si učty,neprihlásil si sa ako platca DPH...Ci to bol umysel,alebo nevedomosť,danový podvod si spravil,to je fakt a pri kontrole to takto bude klasifikované.Myslím,že by si mal zvážiť dalšie podnikanie,nemáš vôbec právne povedomie,je veľká šanca,že pri dalšom fungovaní týmto štýlom,skončíš v base.A čo sa týka učtovníčky,stačilo sa okolo seba popýtať,väčšina učtovníkov funguje za mesačný honorár.A mimochodom,dobrý danový poradca má svoju cenu a to poriadnu.Na to nezabudaj.
Toto mi moc nepomoze.. Co sa tyka platcovstva DPH, poradila mi to uctovnicka, ze to bude najlepsie tak urobit. Ze jednoducho nechat to tak, potom mi daju pokutu z danoveho ze som sa neprihlasil, ale dan ze doplatit za to usle obdobie nemusim.
Z uctami to neviem ako budu klasifikovat, uvidime, kazdopadne budem mat vypisy aj s ostatnych uctov vsetko zauctovane, takze to nebude celkom zatajovanie. Myslim ze niesom jediny, kto podnikatelsky ucet zabudol nahlasit, do vezenia snad za to nezatvaraju.
Xanti
27.06.09,16:03
Do kelu... dobre ze som sem napisal, mozno nebudem par noci kvoli tomu spat, ale mozno to vdaka Vam zachranim. Ja sem kazdopadne potom odpisem, ak Vas to zaujima.
Dakujem vsetkym za rady ! No to znie lepšie. Určite daj vedieť ako si dopadol či si svoju účtovníčku presvedčil aby Ti to urobila účto tak ako majú všetci poriadny podnikatelia. A že toto bude pre teba poučením do budúcna. Je mnoho dôležitých vecí pri podnikaní, nielen zarábanie peňazí. To vieš aj štát chce to svoje, a kontroly nie sú moc príjemné. A ešte malinká rada "nenechávaj to na neskôr, porieš to čím skôr už len kvôli tomu čo ti babenky písali, že po nahlásení kontroly už opravné daňové nepodáš". Držím palec. ;)
danushka
27.06.09,17:12
No ing_monkey, podľa toho čo píšeš nevyzerá, že by sa Ti nedarilo a že by sa Ti nemalo aj naďalej dariť.
Pekne si pohľadaj novú pani účtovníčku, zaplať jej za prácu, podaj dodatočné daňové priznanie a venuj sa podnikaniu ďalej.
Vôbec to nie je zúfalé, pokiaľ sa Ti neavízoval DÚ kontrolu, ale konaj veľmi rýchlo, šikovná účtovníčka Ti dá papiere do poriadku možno do mesiaca, budeš však musieť byť poruke a vysvetľovať čo k čomu patrí.
Ako FO si napadnuteľný exekučne aj so svojou posteľou, nezabúdaj.
Jedná sa len o rok 2008? Všetko sa dá dať do poriadku, keďže Ti živnosť trvá ďalej, ani pred registráciou DPH neujdeš.

A aby si si nemyslel, že Tvoja predchádzajúca pani účtovníčka prestrelila s cenou za účtovnú položku, kuk sem http://www.porada.sk/t97566-cup-2009-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2009-a.html?highlight=cenn%EDk+%FA%E8tovn%EDckych+pr%E1 c, aby si bol v obraze.
ing_monkey
27.06.09,17:35
No ing_monkey, podľa toho čo píšeš nevyzerá, že by sa Ti nedarilo a že by sa Ti nemalo aj naďalej dariť.
Pekne si pohľadaj novú pani účtovníčku, zaplať jej za prácu, podaj dodatočné daňové priznanie a venuj sa podnikaniu ďalej.
Vôbec to nie je zúfalé, pokiaľ sa Ti neavízoval DÚ kontrolu, ale konaj veľmi rýchlo, šikovná účtovníčka Ti dá papiere do poriadku možno do mesiaca, budeš však musieť byť poruke a vysvetľovať čo k čomu patrí.
Ako FO si napadnuteľný exekučne aj so svojou posteľou, nezabúdaj.
Jedná sa len o rok 2008? Všetko sa dá dať do poriadku, keďže Ti živnosť trvá ďalej, ani pred registráciou DPH neujdeš.

A aby si si nemyslel, že Tvoja predchádzajúca pani účtovníčka prestrelila s cenou za účtovnú položku, kuk sem ___ aby si bol v obraze.

Ja som sa len zlakol, ze ma uctovnictvo vyjde na 6 000 EUR. Za pracu som ochotny aj platit a myslim ze platim dobre, ale 6 000 EUR je mesacny plat pre siestich, co je pomerne vela za jeden 'poradac pakovy' bankovych vypisov. Mam namysli ten klasicky hruby obal na doklady kde sa davaju euroobaly a predierovane papiere - vsade to pouzivaju na archivaciu. Vychadza mi to zhruba na vyse 10000 poloziek, co by bolo podla polozkovej sadzby aj viac ako 6000.
ing_monkey
27.06.09,17:37
Dnes som cele poobedie obetoval priprave dokumentov, obalky som vsetky pootvaral a usporiadal vypisy podla mesiaca. Dokopy toho je cca 2.5 kg vypisov. Jeden mesiac ma vypis do 40 stran, po 15 poloziek na strane, to je 600 poloziek za mesiac na ucte v tatrabanke. 60*10=6000 a este plus SLSP a VUB, kde toho je tiez dost, ale menej ako v TB. Takze s tymi 50 kg som to trosku prehnal :)
Xanti
27.06.09,17:42
Dnes som cele poobedie obetoval priprave dokumentov, obalky som vsetky pootvaral a usporiadal vypisy podla mesiaca. Dokopy toho je cca 2.5 kg vypisov. Jeden mesiac ma vypis do 40 stran, po 15 poloziek na strane, to je 600 poloziek za mesiac na ucte v tatrabanke. 60*10=6000 a este plus SLSP a VUB, kde toho je tiez dost, ale menej ako v TB. Takze s tymi 50 kg som to trosku prehnal :) Tak to je dobrý začiatok, že v tom začínaš robiť poriadok a ukladáš to podľa dátumov, aby si to mal čím skôr hotové. Len tak dalej. :)
JAJA11
03.07.09,07:19
Dnes som cele poobedie obetoval priprave dokumentov, obalky som vsetky pootvaral a usporiadal vypisy podla mesiaca. Dokopy toho je cca 2.5 kg vypisov. Jeden mesiac ma vypis do 40 stran, po 15 poloziek na strane, to je 600 poloziek za mesiac na ucte v tatrabanke. 60*10=6000 a este plus SLSP a VUB, kde toho je tiez dost, ale menej ako v TB. Takze s tymi 50 kg som to trosku prehnal :)

Dalo sa ušetriť na účtovníčke, ak by ste mali paušálne výdavky. Ak na výpisoch boli len príjmy z podnikania, na konci každého výpisu je kreditný obrat. Spočítať tieto sumy nie je až taký problém a určiť si výdavky vo výške 40 %. Veľmi rýchlo spracované účtovníctvo a myslím, že aj DÚ by postupoval rovnako. :rolleyes:
bv_alexandra
03.07.09,07:34
No ale v prípade ak má dostatok výdavkov, tak sa až tak ušetriť nedá, a je pre neho lepšie si dať skutočné výdavky.:);)
JAJA11
03.07.09,07:53
No ale v prípade ak má dostatok výdavkov, tak sa až tak ušetriť nedá, a je pre neho lepšie si dať skutočné výdavky.:);)

Ale to už vie lepšie len ten, koho sa to týka. :)