Tohocasu
26.06.09,15:24
Zdravím, neviem či som to dal do správnej sekcie, ale potreboval by som pomôcť. V júli mám promócie po dokončení magisterského štúdia a tu nastáva problém:
Kedy prestávam byť študentom? pretože podľa mojich informácií sa musím do siedmich dní registrovať na sociálnom úrade, pretože inak mi hrozia problémy.... ďalej by som sa chcel spýtať kam všade sa musím ísť ohlásiť?
pokiaľ viem, tak: sociálny, zdravotná poisťovňa, úrad práce.
Ďakujem všetkým za odpoveď!:)
Xanti
26.06.09,13:35
Zdravím, neviem či som to dal do správnej sekcie, ale potreboval by som pomôcť. V júli mám promócie po dokončení magisterského štúdia a tu nastáva problém:
Kedy prestávam byť študentom? pretože podľa mojich informácií sa musím do siedmich dní registrovať na sociálnom úrade, pretože inak mi hrozia problémy.... ďalej by som sa chcel spýtať kam všade sa musím ísť ohlásiť?
pokiaľ viem, tak: sociálny, zdravotná poisťovňa, úrad práce.
Ďakujem všetkým za odpoveď!:) Študentom prestávaš byť dňom štátnic. Čiže rozhodne nečakaj až na promocie. Aj ked max. Ti dá zdravotná poisťovňa doplatiť nedoplatok na poistení, ked sa neskoro zaregistruješ na UP.
Prvá tvoja cesta je na UP, potom na ZP... a na SP nejdeš, lebo tam by si šiel jedine ak by si žiadal o podporu v nezamestnanosti, na ktorú nemáš nárok. ;)
ivka70
26.06.09,15:54
Urad prace nie je povinny. bud urad prace alebo zdravotna poistovna.
Pokial sa neregistrujes na urade prace
lebo ak sa registrujes, plati za teba ZP stat

a odhlasenie rodinnych pridavkov (UPSVaR) a danoveho bonusu (zamestnavatel rodica)