monika2209
26.06.09,15:27
Ahoj poradaci, mám taký problémik, s ktorého ma bolí hlava čo špekulujem nad jeho riešením...poradte ak viete...:confused:

No, problem je nasledovný...mame nájomný byt(mestký), v ktorom bývame uz takmer 2 roky. Dostali sme dobru ponuku na prácu, no suvisí to stým že by sme istý čas nebývali ,,vo svojom,, kedze nejde o niaky ten týžden, rada by som dala byt do podnájmu na dobu pokial by sme vnom neboli.Len neviem či je to mozné, či on nemozme niako príst.Nemám teda namysli nezodpovedného najomcu, ale bytové druzstvo-mesto.Byt by som si chcela samozrejme podrzat pokial by sa dalo...vie mi niekto poradit, či je to mozné?teda nieje to protizakonné?----lebo nikto nevie akých,,skvelých,,susedov má...pokial nenastane problém...:cool:Velmi dakujem za kazdučkú dobru radu...:mee:
slavo11
26.06.09,13:53
Pozri si nájomnu zmluvu istý čas som býval tiež v nájomnom byte a ja som tam mal zakomponované zákaz prenájmu tretej osobe.
ivka70
26.06.09,15:51
mozes ho prenajat iba so suhlasom majitela/teda mesta - co asi evokuje u neho situaciu, ze ho nepotrebujes

asi nema zmysle to riskovat
Mária27
26.06.09,16:48
Či už ide o bytové družstvo alebo mesto, obaja môžu povoliť dočasne podnájom na určitú dobu, musíš sa u nich informovať. Tvoje dôvody sú logické, nebude to prvý prípad.