martin martinus
26.06.09,17:54
15 mes.som pracoval v istej firme prostrednictvom anglickej pracovnej agentury.S mojou pracou boli nadmieru spokojni az pokial som pisomne svojich nadriadenych neupozornil na exemplarny pripad diskriminacie-jednalo sa o pridelovanie kontraktov zo strany firmy.Po odoslani mojho listu som bol bez vysvetlenia prepusteny.Chcem firmu zazalovat,poradite mi niekto,aky by bol najefektivnejsi postup?Mozem viest tento spor bez problemov aj zo Slovenska?Trcim totiz v UK bez prace.Mozem od firmy vymahat odskodne,prip refundaciu skody? Vsetkym ochotnym radcom vopred dakujem.
ivka70
26.06.09,16:16
Prepac, ale posudzovat sa pripad posudzuje britskymi zakonmi, tazko ti cokolvek poradi ktosi zo Slovenska.
Ak ti to stoji za to, najdi si a zaplat miesteho pravnika, ktory ti dokaze povedat, ci ma zmysel zacinat taky spor /a investovat do neho/.
ondrejvla
26.06.09,16:30
Prepac, ale posudzovat sa pripad posudzuje britskymi zakonmi, tazko ti cokolvek poradi ktosi zo Slovenska.
Ak ti to stoji za to, najdi si a zaplat miesteho pravnika, ktory ti dokaze povedat, ci ma zmysel zacinat taky spor /a investovat do neho/.

Ivka70, ale martin martinus písal, že prostrednictvom anglickej pracovnej agentury, a že Trcim totiz v UK bez prace.
Ja by som určite išla domov na Slovensko a celú kauzu riešila tu, ale myslím, že proti vetru sa nedá pľuť, lebo to budeš mať ty sám na tvári...
Túto diskrimináciu riadil niekto z vedenia firmy, v ktorej si pracoval, no ty si vypustil Gina z fľaše vo svoj neprospech...Držím ti palce, aby si svoju pravdu vyhral.
kaco11
28.06.09,09:02
Mozno existuje pravnik na slovensku znaly anglickeho prava pripadne poverit anglickeho pravnika zastupovanim. Ale aj tak by som si zistila do akej miery je sanca vyhrat
Stanislav 1975
28.06.09,09:25
15 mes.som pracoval v istej firme prostrednictvom anglickej pracovnej agentury.S mojou pracou boli nadmieru spokojni az pokial som pisomne svojich nadriadenych neupozornil na exemplarny pripad diskriminacie-jednalo sa o pridelovanie kontraktov zo strany firmy.Po odoslani mojho listu som bol bez vysvetlenia prepusteny.Chcem firmu zazalovat,poradite mi niekto,aky by bol najefektivnejsi postup?Mozem viest tento spor bez problemov aj zo Slovenska?Trcim totiz v UK bez prace.Mozem od firmy vymahat odskodne,prip refundaciu skody? Vsetkym ochotnym radcom vopred dakujem.
No neviem,ale moc veľkú šancu na úspech nemáš-mimochodom, máš trovy na právnika? Tvoj bývalý zamestnávateľ rozhodne má dobrého právnika...Ja vidím tvoje šance na bode mrazu...:mee:
Slayer666
28.06.09,09:35
V prvom rade by som navstivil nejakeho solicitora v UK a opytal sa tam - tu zo SR ti nikto neporadi. Ibaze bude to asi drahe a mozno aj zdlhave. Firma urcite ma cely zastup pravnikov, takze by som to nechal tak. No ak velmi chces obhajit svoju cest, tak to skusit mozes.
ivka70
28.06.09,18:24
Ivka70, ale martin martinus písal, že prostrednictvom anglickej pracovnej agentury, a že Trcim totiz v UK bez prace.


Prepac, bud si sedim na kabli, ale akosi nerozumiem, co si chcela touto poznamkou povedat? :)

Ja som si vsimla, ze je vo Velkej Britanii a v tom zmysle som aj odpovedala.

Uslo mi nieco?
martin martinus
29.06.09,07:08
Ludia,vdaka za zaujem o problematiku-je mi jasne,ze zo SR poradi malokto no svet je dnes maly a spolieham sa na skusenosti ludi,kt.sa vratili zo zahranicia alebo poznaju nejake podobne pripady.Zatial,vdaka a piste dalej.
sulko
29.06.09,07:27
ja som bol v zahranici, takyto problem som nemal, snad len z osobneho hladiska: furt si tam len podradny pristahovalec, cudujem sa ze si do toho vobec rypal-malo ti platili?-najlepsie je byt zalezeny ako vos pod chrastou a brat peniaze.
mal si riadnu pracovnu zmluvu?? mas podporu v ostatnych zamestnancoch/nariadenych ktori potvrdia ze si bol bezproblemovy zamestnanec??
sudne procesy su zlozite vsade nielen na slovensku, byt sam proti zamestnavatelovi a jeho zamestnancom je velke susto-urcite vsetko zapru, ty to prehras a iba prides o peniaze-z mojho pohladu-vykasli sa na to a hladaj iny job.

ak predsa, tieto stranky mas uz urcite prejdene:

http://www.communitylegaladvice.org.uk/

http://www.sfla.co.uk/employment/
bettylou
29.06.09,21:46
Ludia,vdaka za zaujem o problematiku-je mi jasne,ze zo SR poradi malokto no svet je dnes maly a spolieham sa na skusenosti ludi,kt.sa vratili zo zahranicia alebo poznaju nejake podobne pripady.Zatial,vdaka a piste dalej.
s..r na to:cool: