mumintrol
26.06.09,20:57
Vyhral som výberové konanie na miesto riaditeľa SŠ. Doteraz som bol jedným z dvoch zástupcov. Môžem po menovaní a nástupe do funkcie vyhlásiť výberové konanie na obe miesta zástupcov? ( na neobsadené a na obsadené - osoba mi nevyhovuje ). Pracovný poriadok - platný - má ustanovené, že: Miesta zástupcov riaditeľa školy sa obsadzujú výberovým konaním.
Myslím si, že riaditeľ školy by si mal právo vybrať ľudí, s ktorými by chcel pracovať - pri dodržaní zákona. Ďakujem za radu.
mjarka
28.06.09,22:03
Zistite si, na aké obdobie Váš predchodca obsadil miesto zástupcu školy. Ak na dobu určitú, výberové konanie na obsadené miesto zástupcu by malo byť vyhlásené po skončení tejto doby. Ak na dobu neurčitú, budete sa musieť s dotyčným dohodnúť, t.j. bude musieť súhlasiť so zmenou druhu práce.
Sabadka
29.06.09,05:10
Vyhral som výberové konanie na miesto riaditeľa SŠ. Doteraz som bol jedným z dvoch zástupcov. Môžem po menovaní a nástupe do funkcie vyhlásiť výberové konanie na obe miesta zástupcov? ( na neobsadené a na obsadené - osoba mi nevyhovuje ). Pracovný poriadok - platný - má ustanovené, že: Miesta zástupcov riaditeľa školy sa obsadzujú výberovým konaním.
Myslím si, že riaditeľ školy by si mal právo vybrať ľudí, s ktorými by chcel pracovať - pri dodržaní zákona. Ďakujem za radu.

Záleží od toho čo má zástupca v menovacom dekréte. Ak je menovaný len na funkčné obdobie, tak do ukončenia jeho funkčného obdobia musí byť vykonané výberové konanie. Ak je na dobu neurčitú, tak tam máte menší problém. Musíte ho z funkcie odvolať (dôvod ako osoba mi nevyhovuje asi neobstojí).