Luboso
27.06.09,07:39
Dobry den chcel by som sa opytat,chcel by som zrusit urazove poistenie,ktore konci v januari buduceho roku.Viem ze vypoved sa posiela 3 mesiace pred ukoncenim poistenia.Ja by som to vsak chcel zrusit co najskor.Platim stvrtrocne.Neviem ci by sa to dalo tak, ze teraz co mi prisiel sek uz nezaplatim a potom zrejme poistovna by po nejakom case poistku zrusila.
JankaBA
27.06.09,06:07
Nezaplatením poistného sa zmluva zruší, ale píšeš že končí v januári budúceho roka, ak tam máš nejaké šetrenie je možné že ti ju nezrušia a úrazové poistenie bude pokrývať našetrená suma.
Na tvojom mieste by som si dala poistku prehodnotiť nejakému nezávislému finančnému poradcovi, aby ti prerátal čo tam všetko máš a o koľko môžeš zrušením prísť, prípadne ti môže poradiť ako poistku upraviť aby si si ju mohol platiť do konca.
Luboso
27.06.09,06:16
Nie je tam nijake setrenie je to vyhradne len urazove poistenie.Ta poistka vlastne v januari nekonci,k tomu datumu bola uzavreta ,asi pred troma rokmi,keby som chcel tak si ju platim dalej.Jedna sa mi len o to aby som ju zrusil skor ako v januari.
JankaBA
27.06.09,06:38
Ak poistné nezaplatíš začne ti od dátumu splatnosti bežať ochranná lehota 62 dní - záleží od poisťovne môže to byť aj menej, ak sa ti stane v tejto dobe úraz bude ti poisťovňa plniť, ale zo sumy na ktorú máš nárok ti odrátajú tvoju nezaplatenú platbu, po ukončení ochrannej lehoty bude poistná zmluva ukončená z dôvodu neplatenia.
Mal by si mať doma poistnú zmluvu a v nej poistné podmienky nájdi platba poistného tu by malo byť napísané koľko dní je ochranná lehota od zaplatenia prvého poistného.
wagner
27.06.09,14:42
Za tú ochrannú dobu ale budeš musieť doplatiť poistné. Daj výpoveď tak, aby im prišla do 1.7. a poistka by mala skončiť 30.9. Takže ešte jednu splátku zaplatiť musíš. Nezabúdaj, že s poisťovňou nevybabreš, dlžné poistné zaplatiť musíš, keď nezaplatíš, tak máš na krku exekúciu.