sweetyaska@azet.sk
27.06.09,17:06
Dobrý den poradaci,
prosim o radu:

Rodičia si postavili garaž,ktoru si dali geodetom zamerat a zapísat do katastra,moja otazka je,že ten zapis do katastra je teda aj zapisom do Listu vlastnictva?Alebo treba ešte zvlast urobit vklad na kataser?
Ked sme sa na to pýtali pracobničok na katastri,odbili nas,že na nete si mame vyhladat na ich stranke podla čisla LV či nam tam svieti plomba.Ale nič mi tam neblika.
Poradite mi ?
Dakujem
andreaS
27.06.09,16:04
a naco ine by sa to na kataster davalo ked nie na zapis do LV :)

Na kataster donesiete potrebne dokumenty, prilozia sa kolky v potrebnej hodnote a najneskor na druhy den vyznaci kataster na dane LV plombu. To znamena, ze sa nieco s nehnutelnostami na danom LV deje.

Cez stranku katasterportal.sk sa da pozriet aj stav podania, ci sa to riesi, ci to pozastavili a to podla prideleneho cisla podania. Na internete to zvykne byt cca po tyzdni, pretoze neaktualizuju denne, ale tyzdenne.
geodet123
28.06.09,15:47
Len samotný geometrický plán nestačí. Je potrebné aj rozhodnutie o určení súpisného čísla aby kataster vedel komu stavba patrí, ak to geodeti nemajú tak vám to nemôžu zapísať.

Ak je to podané na zápis, pri parcele kde ta garáž stojí bude napísané PLOMBA O ZMENE PRÁVA K NEHNUTEĽNOSTI VYZNAČENÁ NA ZÁKLADE Z - XXXX/2009