ma1ka
27.06.09,19:40
Dobrý deň, narodila sa mi dcérka, ktorej otec je nemec a nie je uvedený v rodnom liste.Chcela by som dať návrh na určenie otcovstva, no neviem, aký je postup. Podáva sa návrh na súde v mieste bydliska malej alebo v Nemecku? Koľko to celé môže trvať?Bolo by rýchlejšie podať návrh v Nemecku alebo na Slovensku?
Vopred ďakuujem za rady..
iriska
27.06.09,17:51
skús kontaktovať Centrum pre medzinárodno-právnu ochranu detí a mládeže. oni ovládajú postupy pri takýchto sporoch, prípadne zabezpečia preklady a pod.
elli
01.07.09,13:21
Dobrý deň, narodila sa mi dcérka, ktorej otec je nemec a nie je uvedený v rodnom liste.Chcela by som dať návrh na určenie otcovstva, no neviem, aký je postup. Podáva sa návrh na súde v mieste bydliska malej alebo v Nemecku? Koľko to celé môže trvať?Bolo by rýchlejšie podať návrh v Nemecku alebo na Slovensku?
Vopred ďakuujem za rady..

A nie je ochotny uznat otcovstvo dobrovolne? Suhlasnym vyhlasenim rodicov pred matrikou?
ma1ka
01.07.09,19:16
No ano to je ale nechce prist sem na Slovensko..a neviem ci mozamne ist aj v Nemecku na matriku ked mala ma tu trvaly pobyt...
elli
01.07.09,19:20
No ano to je ale nechce prist sem na Slovensko..a neviem ci mozamne ist aj v Nemecku na matriku ked mala ma tu trvaly pobyt...

Malo by sa to dat aj na konzulate SR v SRN, skus si to overit telefonicky alebo mailom na ministerstve zahranicnych veci.