Habbs
27.06.09,19:41
Dobry deň.
Potreboval by som zalozit jedno plastove okno do komory a teraz neviem ci sa plastove okno montuje v celku aj s kridlom (sklom),alebo sa da rozobrat a nasadit najprv iba rám a krídlo nahodit potom.Potreboval by som navod ako dať krídlo dole z rámu.
Ďakujem za odpovede
Habbs
30.06.09,11:56
Uz je rozobrany a ram aj zalozeny:)
Lenka1979
30.06.09,12:39
Uz je rozobrany a ram aj zalozeny:)

áno, najprv sa založí rám a potom sa dávajú krídla-samozrejme zasklené:)
Habbs
30.06.09,15:35
Tak by to malo byť aj podľa mna,tiež veľa ľudi hovorí,že ked im niekto montoval tak vcelku,čo už nechápem podľa toho koľko vážia.
Lenka1979
01.07.09,07:42
Tak by to malo byť aj podľa mna,tiež veľa ľudi hovorí,že ked im niekto montoval tak vcelku,čo už nechápem podľa toho koľko vážia.

Zvláštna montáž vcelku :eek:, to som ešte nevidela. Jedine že tie okná sú z takých tenkých profilov, že sú ľahúčke a dá sa s nimi manipulovať. Jednoznačne krídla dole , najprv namontovať rámy a tak domontovať krídla.
Lotarka
08.07.09,11:15
Chcela by som vedieť, ako je najlepšie postupovať, ak pri montáži okien ostane veľká škára?
Stačí iba vyplenenie purpenou alebo to treba vyplnim nejakými časťami muriva a potom vypeniť, alebo som už videla, že to vyplnili polystyrénom a potom vypenili. Ako je to po tepelno-izolačnej stránke najlepšie?
atlasub
14.12.11,18:39
Zdravým,na túto otázku nie je jednoznačná odpoved,zavisý od viacerých faktorov,či velká škára vznikla zlým zameraním okien alebo ste mali tkzv.kastlíkové okná, alebo panelakový typ kde je vonkajší rozmer stavebného otvoru o cca 10-15 cm menší,samozrejme treba zapenit,a ukotvyť , a obmurovat alebo spalety spravit s polystirénom...sadrokartón...atd