esperance
27.06.09,20:11
Ahojte,
uvazujem nad dovolenkou, konkretne Turecko.
Cestovky ponukaju rozne moznosti, bola by som rada, keby sa niekto podelil so svojou skusenostou - dovolenka v Turecku.
Dakujem
ludmilla
27.06.09,19:29
Turecko môžem len odporúčať, hotely sú na veľmi dobrej úrovni. My sme trávili dovolenku v Turecku 2x raz v Alanyi a raz v stredisku Side a vždy sme boli veľmi spokojní. Neviem, čo ťa konkrétne zaujíma.
tetrisss
28.06.09,08:14
Turecko je uzasne svojou starostlivostou o zakaznika, ja som bola asi pred piatimi rokmi v Antalii v Magic life, taku dovolenku uz asi nezazijem, bolo to cez Gulet touristic, tie sluzby- spickove, v objekte co len chces no a ta neuveritelna slusnost. Daju sa podniknut zajazdy, napr.na Pamukale, je tam navsteva vyrobne kobercov. More ciste, strava bohata. perfektne, dobry vyber.
ludmilla
28.06.09,08:41
Z tých fakultatývnych výletov odporúčam určite využiť rafting na divokej rieke Köprüçay v národnom parku Körprülü Canyon
DanielaSL
28.06.09,08:45
Ja som bola dvakrát v Side...vyberám si ho kvôli tomu, že cesta z letiska nie je taká dlhá ako do Alanye. Raz sme boli v apartmánoch a raz v hoteli. Obidve dovolenky boli úžasné. Krásne more, vynikajúca starostlivosť a veľmi chutná strava..... Odporúčam aj nejaký výlet a na začiatku pobytu nechať si urobiť špeciálnu masáž...ak bude ponúkaná hotelom..... očistí kožu a pripraví ju na slnenie.;):). Keby som chcela niekde tento rok vycestovať, asi by som volila zase Turecko .
stonka
28.06.09,09:26
V Turecku som bola niekolko krat. Slovenske cestovky zvacsa ponukaju Antalyu, Alanyu, Side. V Antalyi je letisko a nadherne stare mesto. Side je prekrasne, pokojnejsie, romanticke mestecko, v Alanyi je rusny nocny zivot. V Turecku su nadherne udrziavane plaze (ta najkrajsia podla mna je Kleopatrina v Alanyi), vysoko kvalifikovany a recovo zdatny personal, vyborna kuchyna. Tato cast Turecka je tiez bohata na hist. pamiatky z rimskych, antickych cias a stredoveku (divadlo Aspendos, Apollonov chram v Side, rimske kupele....). Rafting a kupele Hamam su super, odporucam tiez. Takisto vylet na Pamukkale, kde mozes vidiet zazrak prirody a nad nim rimsky Hierapolis.

Vybrala si si velmi dobre. Turecko je nadherna krajina.
esperance
28.06.09,10:14
Dakujem za informacie, tesim sa, ze su na Turecko same pozitiva a ze som si spravne vybrala ...
Este by ma zaujimalo, aku cestovku by ste odporucili. Pocula som, ze sa viac oplati objednat si dovolenku cez inu krajinu, napr. Rakusko, vraj lepsie sluzby a dokonca lacnejsie ako u nas. Co vy na to?
DanielaSL
28.06.09,15:47
Dakujem za informacie, tesim sa, ze su na Turecko same pozitiva a ze som si spravne vybrala ...
Este by ma zaujimalo, aku cestovku by ste odporucili. Pocula som, ze sa viac oplati objednat si dovolenku cez inu krajinu, napr. Rakusko, vraj lepsie sluzby a dokonca lacnejsie ako u nas. Co vy na to?

Ja by som skôr povedala, aby si si vyberala veľmi dôkladne hotel. Skús hľadať recenzie a podľa toho vyberať. Hlavne si daj pozor na to, čo od tej dovolenky očakávaš...či kľudné miesto, alebo rušné...či animácie..či chodenie po uličkách mestečka, či hotel s vlastnou plážou..alebo hotel vzdialený od nej, či chceš napríklad športovať .....Pozor najmä ak hľadáš kľud, aby si si nevybrala hotel s klubovou dovolenkou, ktorý ponúka cestovka pre deti zdarma, tam by si si moc neoddýchla. Urči si nejaké kritéria , ktoré by si chcela mať pri svojej dovolenke splnené a podľa toho vyberaj. Ja už chodím pár rokov po dovolenkách pri mori..vyskúšala som Satur, Kartágo aj Koalu. Pri každom zájazde sa nájdu takí, čo sú so všetkým spokojní..a nájdu takí, čo všetko ohundrú. Nakoniec robia zájazdy do hotelov , kde je aj cudzia klientela, takže ak som nespokojná so stravou, tak tú istú stravu majú napríklad klienti z Rakúska, Ruska..alebo Francúzska. My máme známych ktorí majú dcéru vydatú v Taliansku a ona chodieva na letnú dovolenku cez slovenské cestovky..vraj je to lacnejšie. Takže jeden nikdy nevie...
Žabinka
29.06.09,06:28
Ja som bola v Turecku len raz -prvý a posledný. Bolo to na začiatku sezóny (začiatok júna), možno preto, ale bola tam neskutočná špina. V mori plávali rôzne "veci" z kanalizácie, kúpala som sa len prvý deň, čo som bola unavená z cesty, a nevnímala som okolo seba, ďalšie dni len hotelový bazén, ten sa aspoň tváril čisto. Strava- pol hotela malo črevnú chrípku, nedalo sa spoľahnúť ani na balené potraviny, napr. skoro každé balené masielko bolo plesnivé. Synovi som kontrolovala všetko, čo dal do úst. Vďaka bohu za McDonalda. Prežila som nejako tých 8 dní, keby som tam mala byť 2 týždne, tak neviem.
Pre mňa jednoznačne platí - Turecko a ani žiadna arabská krajina- nikdy viac!!!
stonka
29.06.09,10:40
Ja som bola v Turecku len raz -prvý a posledný. Bolo to na začiatku sezóny (začiatok júna), možno preto, ale bola tam neskutočná špina. V mori plávali rôzne "veci" z kanalizácie, kúpala som sa len prvý deň, čo som bola unavená z cesty, a nevnímala som okolo seba, ďalšie dni len hotelový bazén, ten sa aspoň tváril čisto. Strava- pol hotela malo črevnú chrípku, nedalo sa spoľahnúť ani na balené potraviny, napr. skoro každé balené masielko bolo plesnivé. Synovi som kontrolovala všetko, čo dal do úst. Vďaka bohu za McDonalda. Prežila som nejako tých 8 dní, keby som tam mala byť 2 týždne, tak neviem.
Pre mňa jednoznačne platí - Turecko a ani žiadna arabská krajina- nikdy viac!!!
Je mi luto, ze si mala taku skusenost. V Turecku si treba vyberat vyssiu uroven hotela, 4* a viac. Ale ja som stale byvala v 3*hoteloch a napriek tomu som nemala problemy. Izby boli skromnejsie zariadene, ale ciste. Jedlo stale super. Ale stretla som sa tam aj s hostami z 5*hoteloch, kde mali aj zdravotne problemy zo stravy:mad: Pri vybere dovolenky by som dala na skusenosti ludi, precitala si recenzie na internete, ako na katalogy v cestovkach.
Bola som v Turecku niekolko krat, raz aj v juni. V juni sa mi zda, ze je tam najkrajsie. Stredomorska flora je tam este krasne zakvitnuta a more je uz teple.
31Jankal
29.06.09,10:48
Dobrý den, ja som tiež rozhodnutá tento rok cestovať na dovolenku do Turecka. Mám malého syna 7 roč. tak tá dovolenka sa bude prispôsobovať hlavne jemu. Ideme aj so starými rodičmi. Chceli by sme rodinnú izbu kde budeme 3dospelý a jedno dieťa. Môžete mi odporučiť výhodný hotel a do ktorej oblasti s dieťaťom? A čo hovoríte na rodinnú izbu?
DanielaSL
29.06.09,11:53
Ťažko povedať , ktorý hotel - najlepšie je niečo si vyhliadnuť..dobre si preštudovať čo ponúka a ako je umiestnený a potom skúsiť nájsť recenzie naň..Ja som bola v takom, ktorý robili aj české aj slovenské cestovky - konkrétne Kartágo a keď som chcela ísť po roku tam opäť, tak už ho nerobili ani slováci, ani česi ...Je to škoda...bolo tam krásne a výborne. Skamarátili sme sa tam s českými dvomi rodinami, ktoré v tomto istom hoteli boli už 4 x a chceli prísť znova - čo teda asi o niečom svedčí....Zrejme celý hotel zobrali potom ruské cestovky. Hlavne si vyber lokalitu bližšie k letisku napr Side, lebo s dieťaťom sa trmácať z letiska ešte dobré 4 hodiny, nie je nič moc...
Jana Acsová
29.06.09,12:12
Skúsenosť ukončená predvčerom.

Veľké chvály ... ale podľa môjho názoru porovnateľnosť s inými destináciami.

Let tam hrôza. Turbulencie za jasného počasia, manévrovanie ako so stíhačkou ... jednoducho sme mali dojem "lietadloškoly", pristátie veľkým treskom a tak. Let naspäť cez búrkové mračná úplná malina oproti príletu. To bol prvý dojem.

Druhý zápcha smerom do Alanye (pristáli sme v Antalyi). Odlietali sme z BA cca o 9.15, na hotel sme sa dostali 18.00. Prišli 19 osôb. 6 izieb nebolo k dispozícii. Hostí premiestnili do iného hotela, prišli o prvý deň pobytu a mali pokazený aj druhý, lebo ich sťahovali cez obed. More VYNIKAJÚCE. Pláž vyhovujúca. Strava sa javila prvé 3-5 dní bomba, potom sa to však zúfalo opakovalo. Chýbala pestrosť. Stáli sme s taniermi nad nádobami a rozmýšľali, či si zas dáme to isté (boli sme aj s rodičmi, takže 2 generácie a zhodli sme sa v hodnotení stravy). Vynikajúce boli dezerty. Tie naozaj nemali chybu. Ale tiež podobné (rovnaké) každý deň, aj keď aj 10 druhov. Na druhej strane dlhé rozmýšľanie nad stravou bolo riskantné, z dôvodu okamžitých náletov rusky hovoriacich hostí, ktorých bol plný hotel. Boli v úplnej prevahe nad ostatnými a ich priebojnosť bola neprehliadnuteľná aj pri "pretekoch" o obsadenie lehátok. Boli bezkonkurenční. Hotel bol kategorizovaný ako 4*.

Nákupy odporúčam, pripravte si slovnú zásobu hlavne v ruštine, ak patríte ku generácii, ktorá sa ju ešte učila. Niekde sa dalo aj s angličtinou. Ale rozhodne prevládala ruština.

A ešte si overte služby delegáta. Toho nášho sme videli pri prílete a odlete. Jednému páru sa stratil kufor pri prílete a dostali ho naspäť pri odchode z hotela. Nikto im nedal vedieť, že kufor je na recepcii, hoci nahlásili všetky potrebné kontakty a údaje.

Čo sa týka ubytovania a stravy, počuli sme o rovnakých problémoch aj v iných hoteloch.
ludmilla
29.06.09,13:38
Skúsenosť ukončená predvčerom.

Veľké chvály ... ale podľa môjho názoru porovnateľnosť s inými destináciami.



Janka možno by bolo lepšie napísať názov hotela a cestovku, myslím si, že by nemalo ísť o reklamu, ale recenziu na hotel či už negatívnu alebo pozitívnu. My sme boli v Alanyi v hoteli Aspendos je konkrétne v Avsallari - Incekum je 3-oj hviezdový a bolo to v r. 1995, bola to naozaj úžasná dovolenka a minulý rok sme boli v Side - Iberotel Serra Palace 5* okrem toho, že okolo niet žiadnych nákupných ulíc a rušného života sa mu nedá vytknúť vôbec nič. Dokonca mal detskom klube slovensko hovoriacu animátorku. Jedlo bolo veľmi pestré a obmieňané a hlavne stále dopĺňané.
Žabinka
30.06.09,06:50
Ja som bola v Turecku len raz -prvý a posledný. Bolo to na začiatku sezóny (začiatok júna), možno preto, ale bola tam neskutočná špina. V mori plávali rôzne "veci" z kanalizácie, kúpala som sa len prvý deň, čo som bola unavená z cesty, a nevnímala som okolo seba, ďalšie dni len hotelový bazén, ten sa aspoň tváril čisto. Strava- pol hotela malo črevnú chrípku, nedalo sa spoľahnúť ani na balené potraviny, napr. skoro každé balené masielko bolo plesnivé. Synovi som kontrolovala všetko, čo dal do úst. Vďaka bohu za McDonalda. Prežila som nejako tých 8 dní, keby som tam mala byť 2 týždne, tak neviem.
Pre mňa jednoznačne platí - Turecko a ani žiadna arabská krajina- nikdy viac!!!
Aby som nebola úplne nespravodlivá, na miestnych obyvateľov nemôžem povedať nič zlé. Boli veľmi ochotní, priateľskí, radi sa rozprávali. Turizmus natoľko pokročil, že sa dalo dohovoriť aj po česky, keďže veľa ich študovalo v Čechách. Rozprávala som sa aj s učiteľom na dôchodku, ktorý navštívil Prahu, Bratislavu aj Budapešť, myslím, že tam aj strávil dlhšiu dobu, a chvíľami som mala pocit, že má lepšie vedomosti z histórie Bratislavy, ako ja. Jeden miestny občan, ktorý mi ponúkal kožuchy, zlato, no nepochodil, mi nakoniec ponúkal aj manželstvo :D.
Čo sa týka delegátov, taktiež sme ich viac nevideli, ako videli, až po viacerých sťažnostiach sa začali pohybovať pri nás častejšie. Mali na starosti viacero hotelov a samozrejme sa zdržiavali častejšie v luxusnejších.
No nič nemení na veci, že sa už v budúcnosti budem orientovať na civilizovanejšie oblasti.
DanielaSL
30.06.09,07:00
Čo je civilizovanejšie? Ja som bola vlani na Malorke...a keď porovnám s Tureckom....tak Malorka nikdy viac.... personál hotela odmeraný, pláž špinavá, strava prispôsobená nemcom - samé vyprážané dobroty, podchladená jedáleň, a nápoje tak studené..že som ľutovala tie rodiny s deťmi... Ráno pri odchode sme museli odovzdať izby, odstrihli nám náramky...a už sme si ani v bare pri recepcii nemohli zadarmo načerpať pohár čistej vody. Ešte , že sme odlietali do KE na obed....ľutovala som tentokrát tých, čo leteli do BA. Takéto sa nám veru v Turecku nestalo....Toto je civilizovanejšie?
Žabinka
30.06.09,07:43
Civilizovanejšie -mala som na mysli európske, aj keď súhlasím, že ani to nemusí byť záruka kvality. Viď Taliansko, občas má tiež problémy s hygienou. Čistota a hygiena je to, čo mne prekáža asi najviac.
SVK
30.06.09,08:13
Z mojich skusenosti, Turecko je teraz dost vychytene a tak je drahsie.

Takze aktualne minus:
- nizsie zlavy oproti inym krajinam (Grecko, Egypt a pod.)

Plus:
+ pomer cena kvalita zostava velmi dobry (pri 4 a 5* hoteloch)
+ pocasie je na 95% zarucene dobre (v porovnani s CRO, ITA a pod.)

Kultura: vsetky krajiny juznejsie Rakuska su charakteristicke nie idealnym pristupom k povinnostiam, odklad na zajtra je standard, klient je fajn ked je zabava, ked vyzaduje poriadok, ide o otravneho klienta ;-)

Velmi zalezi od vedenia konkretneho hotela a ako vedie personal. To ale tazko zistite pred navstevou, pretoze aj hotel s dobrym menom moze po zmene prevadzkovatela zmenit personal a vsetko je inac.
elaurie
30.06.09,10:00
Tiež skúsim pridať svoje skúsenosti (Alanya, hotel 3*).
plusy:
- vynikajúce more
- fajn pláž
- antické pamiatky v Turecku, Pamukkale
- s čistotou hotela alebo pláže neboli žiadne problémy
minusy:
- strava - každý deň to isté (tak ako písala Janka Acsová) a aby som pravdu povedala, nie všetko bolo vhodné na konzumáciu v takom teplom počasí... (napr. majonézové šaláty a to neboli v nejakých chladených boxoch...)
- zažívacie problémy (hnačky,príp. vracanie) - všetci Slováci v hotely mali problém - preto by som neodporúčala ako dovolenku s deťmi, ak si však vyberiete Turecko, treba sa určite zásobiť liekmi ako smekta, živočíšne uhlie a pod. (mimochodom ja si takúto "lekárničku" beriem na akúkoľvek dovolenku, nechápala som, že rodiny s deťmi tieto lieky nemali, ešte že sme ja aj mama mali dosť zásob, mohli sme pomôcť)
- nie je to vhodná dovolenka pre ženy, ktoré si chcú oddýchnuť bez svojich mužov (teda pokiaľ vyhľadávanie mužskej spoločnosti nie je dovolenkovým cieľom), nikdy predtým ma chlapi nebalili v prítomnosti mojej matky :-)
Margaréta35
29.07.09,09:55
My sme boli v Aydinbei King Palace prvý krát a bolo úžasne.odporúčam:)