neviem.ako
27.06.09,20:15
Chcela by som vediet, ci je mozne citat e-knihy aj v mobile a ci na to jestvuje nejaky program, pripadne i to, kde by som ho stiahla. Mam nokiu xpress music. Dakujem.
izidor
27.06.09,21:30
Ahoj,
možné to je.

1. Akú presne máš Nokia (číslo)?
2. Čo rozumieš pod "eknihy"? Sú to nejaké pdf súbory?
neviem.ako
28.06.09,04:13
Ahoj. Nokia 5310. A hľadám v podstate program na pozeranie PDF. Stiahla som si Mobile PDF Reader, ale vacsie subory mi neotvori.
buchač
28.06.09,08:41
Ahoj. Nokia 5310. A hľadám v podstate program na pozeranie PDF. Stiahla som si Mobile PDF Reader, ale vacsie subory mi neotvori.


Pamäťové funkcie
Až 30 MB vnútornej užívateľskej pamäte (záleží od typu prístroja predávaného vo vašej krajine)

http://www.nokia.sk/produkty/telefony/nokia-5310-xpressmusic/technicka-specifikacia


30 MB je na väčšie súbory málo ...

Záleží aj od e-booku , sú publikácie , ktoré majú iba cca 20 strán A4 , ale pritom v pohode majú viac ako 30 MB ...
neviem.ako
28.06.09,11:50
takze bez sance?
buchač
28.06.09,16:05
takze bez sance?


Pamäťové funkcie
Až 30 MB vnútornej užívateľskej pamäte (záleží od typu prístroja predávaného vo vašej krajine)
Slot pre pamäťové karty microSD s kapacitou až 4 GB

Aj , aj , nečítal si všetko .....:rolleyes:
xxxpower2
28.06.09,17:22
No ja som volakedy citaval knihy ale na SE K510i..ale to bolo cosi strasne...teraz mam iPhone 3G a tam to je ine citanie:)
Ono to ma dost maly disúplay na citanie....teda ta nokia nie?
buchač
28.06.09,18:28
No ja som volakedy citaval knihy ale na SE K510i..ale to bolo cosi strasne...teraz mam iPhone 3G a tam to je ine citanie:)
Ono to ma dost maly disúplay na citanie....teda ta nokia nie?

Smerujem k inej káve :

SAMSUNG OMNIA ...:rolleyes::---:D
michalos
29.06.09,09:19
Samsung omnia uz na citanie celkom staci, aj ked lepsie sa mi citalo na iphone, lebo to ma vacsi display... Pri samsungu omni alebo iphone nie ste takmer obmedzeni velkostou prezeraneho suboru... Ja som do mojej omnie nakopiroval knihu co mala 320 MB a v pohode...
xxxpower2
01.07.09,10:21
Tak samsung dako nemusim...priatelka mam F480 TW a ee:(
Ja mam rad moj iPhone
buchač
01.07.09,13:53
Tak samsung dako nemusim...priatelka mam F480 TW a ee:(
Ja mam rad moj iPhone

Aj keď je to v jednej firme , hádam len nechceš porovnávať

toto
http://www.alibaba.com/product/us101564927-101628492-0/Samsung_F480_TV_Phone_Dual_SIM_Dual_Standby_Slide_ Qwerty.html
čo do parametrov ...

s týmto

http://www.fony.sk/index.php?podstranka=recenzie&cislo_clanku=972&cislo_kategorie=10

F480 TW-čko sa na tejto stránke ani nevyskytuje ....
http://www.fony.sk/index.php?podstranka=recenzie&cislo_kategorie=10

No , ale spojiť OMNIU s klávesnicou F 48O .., hm , to by bolo iné kafé ...;)
dalid
02.07.09,11:03
trochu podpichnem - zahodte mobili, kupte PDA-cka... Sparovanie s BT klavesnicou nie je problem, v podstate si tam viete natahat soft aky potrebujete, ci uz na pracu alebo zabavu, navigacny soft aky Vam vyhovuje (samozrejme pokial mate GPS modul, co ale uz maju skoro vsetky dnesne PDA-cka). K tym e-kniham, neviem aky na Nokiu ale skus pozriet Mobipocket reader... :) Vyborny programik, instaloval som ho ako jeden z prvych.. http://www.palmknihy.cz/ V sekcii Jak cist su aplikacie pre rozne zariadenie, Nokia tusim ide pod Symbianom. Viete to niekto potvrdit? V sekcii litaratura uz mozete potom stahovat co potrebujete. Prijemnu zabavu.
buchač
02.07.09,11:25
trochu podpichnem - zahodte mobili, kupte PDA-cka... Sparovanie s BT klavesnicou nie je problem, v podstate si tam viete natahat soft aky potrebujete, ci uz na pracu alebo zabavu, navigacny soft aky Vam vyhovuje (samozrejme pokial mate GPS modul, co ale uz maju skoro vsetky dnesne PDA-cka). K tym e-kniham, neviem aky na Nokiu ale skus pozriet Mobipocket reader... :) Vyborny programik, instaloval som ho ako jeden z prvych.. http://www.palmknihy.cz/ V sekcii Jak cist su aplikacie pre rozne zariadenie, Nokia tusim ide pod Symbianom. Viete to niekto potvrdit? V sekcii litaratura uz mozete potom stahovat co potrebujete. Prijemnu zabavu.

Nepodpichuj ....na to som tu ja ....:---:D:D:D

Aj o PDA som uvažoval ....

Akurát , že ja chcem niečo s takými parametrami , ako má práve OMNIA , aj keď na značke mi nejak nezáleží ...
Proste ponuka menu :
mobil
GPS
pripojenie na net
textové editory
......
dalid
03.07.09,06:45
uz je aj Omnia HD :) Pozeral si nieco od HTC? Nove - "2" kove generacie zlepsili kvalitu GPS, fotak je zial stale mierne podpriemerny a bez blesku..., ale vyhody by som videl inde. Ceny su podla toho co si veberies porovnatelne +/- s nedotovanou Omniou.

http://www.htc.com/www/product.aspx
stormcatcher
14.04.13,12:32
...trochu mimotemy

Nie som čitatelom e-kníh, ale chcem sa pozrieť ako to funguje. Tak som si stiahol do pc calibre. Nechcem knihy kupovať, ale som našiel knihy zadarmo, aspoň podla googla. No nech navštívim hociktorú z nich, ani z jednej sa nedá stiahnuť žiadna zadara.
Vie niekto o nejakej stránke z ktorej by sa dalo niečo stiahnúť zadara? Môže to byť hocičo, aj volovina.

Ešte jedna otázka - všimol som si, že niektoré knihy sú v pdf formáte. Keď niečo také stiahnem, potrebujem calibre, alebo ho otvorím ako normálne pdf súbor.

Ďakujem za odpovede.
buchač
14.04.13,12:44
...trochu mimotemy

Nie som čitatelom e-kníh, ale chcem sa pozrieť ako to funguje. Tak som si stiahol do pc calibre. Nechcem knihy kupovať, ale som našiel knihy zadarmo, aspoň podla googla. No nech navštívim hociktorú z nich, ani z jednej sa nedá stiahnuť žiadna zadara.
Vie niekto o nejakej stránke z ktorej by sa dalo niečo stiahnúť zadara? Môže to byť hocičo, aj volovina.

Ešte jedna otázka - všimol som si, že niektoré knihy sú v pdf formáte. Keď niečo také stiahnem, potrebujem calibre, alebo ho otvorím ako normálne pdf súbor.

Ďakujem za odpovede.

Ja mám len jednu knihu v mojom HTC ...
Manuál k autu ...vo formáte pdf - pohodička ...

Samozrejme , že mašinka musí mať podporu ...


Kníh je na nete neúrekom .......povedal by som , že do bludu ....
Len musíš vedieť , ako na to ....

Iba ešte doplním , že v mobile je to fest o ničom ...
Keď už , tak nejaký tablet ...predsa je tam väčšia uhlopriečka ...oči potom tak nebolia ...
stormcatcher
14.04.13,12:59
Ja mám len jednu knihu v mojom HTC ...
Manuál k autu ...vo formáte pdf - pohodička ...

Samozrejme , že mašinka musí mať podporu ...


Kníh je na nete neúrekom .......povedal by som , že do bludu ....
Len musíš vedieť , ako na to ....

Iba ešte doplním , že v mobile je to fest o ničom ...
Keď už , tak nejaký tablet ...predsa je tam väčšia uhlopriečka ...oči potom tak nebolia ...
Ja som ho stiahol len do pc, inde ani nechcem. Nie som vášnivy čitateľ, len taká skúška.
Tak ako na to?
Náhodou som našiel niečo o exceli, možno to, určite nie knihy.
buchač
14.04.13,14:44
Ja som ho stiahol len do pc, inde ani nechcem. Nie som vášnivy čitateľ, len taká skúška.
Tak ako na to?
Náhodou som našiel niečo o exceli, možno to, určite nie knihy.

...skúšaj , koľko sa Ti len páči ...:rolleyes:

Vzorka zadarmo ;)

http://jakubvik.blog.idnes.cz/c/283447/E-knihy-zdarma-Kde-stahovat-elektronicke-knihy-zdarma.html
arizona
14.04.13,15:26
...trochu mimotemy

Nie som čitatelom e-kníh, ale chcem sa pozrieť ako to funguje. Tak som si stiahol do pc calibre. Nechcem knihy kupovať, ale som našiel knihy zadarmo, aspoň podla googla. No nech navštívim hociktorú z nich, ani z jednej sa nedá stiahnuť žiadna zadara.
Vie niekto o nejakej stránke z ktorej by sa dalo niečo stiahnúť zadara? Môže to byť hocičo, aj volovina.

Ešte jedna otázka - všimol som si, že niektoré knihy sú v pdf formáte. Keď niečo také stiahnem, potrebujem calibre, alebo ho otvorím ako normálne pdf súbor.

Ďakujem za odpovede.
Na citanie eknih v PDF v mobile sa mi osvedcil program Office Suite a na ostatne formaty Moon+Reader.
Oba su zdarma.
​Doteraz som nemusela nic prehanat cez Calibre,bud jeden ,alebo druhy program bez problemov precita.
pavol36
14.04.13,16:04
Ak je ten telefón s Androidom - odporúčam na čítanie kníh program "Coolreader". Je aj v slovenskom jazyku, má množstvo detailných možností nastavenia a podporuje množstvo formátov - epub, pdb, prc, doc, docx, txt, rtf a iné. Má aj jednu veľmi dobrú funkciu - stmievanie obrazovky, t.j. ak sa číta v absolútnej tme, podsvietenie mobilu (tabletu) ide veľmi značne znížiť tak, že to neťahá oči.

Na čítanie pdf to nie je. Mne sa osvedčilo nainštalovanie viacerých (2-3) programov na čítanie kníh, ktoré pokryjú čo sa formátov týka všetko.


A kníh je na nete na mraky. A určite by som ich nehľadal na google. Ak si občas z rôznych fór sťahuješ pre vlastnú potrebu na jedno pozretie ripy filmov, tak vieš, kde máš hľadať...
stormcatcher
14.04.13,17:28
...trochu

Nie som čitatelom e-kníh, ale chcem sa pozrieť ako to funguje. Tak som si stiahol do pc calibre. Nechcem knihy kupovať, ale som našiel knihy zadarmo, aspoň podla googla. No nech navštívim hociktorú z nich, ani z jednej sa nedá stiahnuť žiadna zadara.
Vie niekto o nejakej stránke z ktorej by sa dalo niečo stiahnúť zadara? Môže to byť hocičo, aj volovina.

Ešte jedna otázka - všimol som si, že niektoré knihy sú v pdf formáte. Keď niečo také stiahnem, potrebujem calibre, alebo ho otvorím ako normálne pdf súbor.

Ďakujem za odpovede.

...toto je môj prvý príspevok


Na citanie eknih v PDF v mobile sa mi osvedcil program Office Suite a na ostatne formaty Moon+Reader.
Oba su zdarma.
​Doteraz som nemusela nic prehanat cez Calibre,bud jeden ,alebo druhy program bez problemov precita.




Ak je ten telefón s Androidom - odporúčam na čítanie kníh program "Coolreader". Je aj v slovenskom jazyku, má množstvo detailných možností nastavenia a podporuje množstvo formátov - epub, pdb, prc, doc, docx, txt, rtf a iné. Má aj jednu veľmi dobrú funkciu - stmievanie obrazovky, t.j. ak sa číta v absolútnej tme, podsvietenie mobilu (tabletu) ide veľmi značne znížiť tak, že to neťahá oči.

Na čítanie pdf to nie je. Mne sa osvedčilo nainštalovanie viacerých (2-3) programov na čítanie kníh, ktoré pokryjú čo sa formátov týka všetko.


A kníh je na nete na mraky. A určite by som ich nehľadal na google. Ak si občas z rôznych fór sťahuješ pre vlastnú potrebu na jedno pozretie ripy filmov, tak vieš, kde máš hľadať...
ďakujem, ale ja to mám len v pc, a chcem to len vyskúšať. Nejaké linky mi už poradili, kde sa dá stiahnúť zadara, ale treba kompletnú regidtráciu, čo je mne proti srsti. Kôli jednej knihe sa nebudem registrovať.
Už som sa pýtal ale ešte raz. Niektoré sú v pdf formáte. Musím mať k tomu calibre, alebo sa to dá otvoriť ako pdf súbor, jedná sa len do pc.

ďakujem
buchač
14.04.13,17:36
...toto je môj prvý príspevok

ďakujem, ale ja to mám len v pc, a chcem to len vyskúšať. Nejaké linky mi už poradili, kde sa dá stiahnúť zadara, ale treba kompletnú regidtráciu, čo je mne proti srsti. Kôli jednej knihe sa nebudem registrovať.
Už som sa pýtal ale ešte raz. Niektoré sú v pdf formáte. Musím mať k tomu calibre, alebo sa to dá otvoriť ako pdf súbor, jedná sa len do pc.

ďakujem

ZADARMO !!!
Bez registrácie !

http://www.ulozto.sk/hledej/?q=e%20book%20pdf

Do PC stiahneš v pohode ....
Ale máš v PC Adobe stiahnutý ???
stormcatcher
14.04.13,17:58
ZADARMO !!!
Bez registrácie !

http://www.ulozto.sk/hledej/?q=e book pdf

Do PC stiahneš v pohode ....
Ale máš v PC Adobe stiahnutý ???

...ďakujem, skúsim.
...samozrejme, veď to už je nutnosť.
dalid
15.04.13,10:08
Na citanie eknih v PDF v mobile sa mi osvedcil program Office Suite a na ostatne formaty Moon+Reader.
Oba su zdarma.


Myslím že Moon+Reader vo verzii Pro vie aj .pdf
Ale na Slovensku nie je zvykom platiť za kvalitné aplikácie.. ;) Ale .pdf zasa otvorí každý kancelársky balík pre mobil, ktorý si človek tak či tak skôr alebo neskôr inštaluje do mobilu.
magda26
07.05.13,17:52
Ak je ten telefón s Androidom - odporúčam na čítanie kníh program "Coolreader". Je aj v slovenskom jazyku, má množstvo detailných možností nastavenia a podporuje množstvo formátov - epub, pdb, prc, doc, docx, txt, rtf a iné. Má aj jednu veľmi dobrú funkciu - stmievanie obrazovky, t.j. ak sa číta v absolútnej tme, podsvietenie mobilu (tabletu) ide veľmi značne znížiť tak, že to neťahá oči.

Na čítanie pdf to nie je. Mne sa osvedčilo nainštalovanie viacerých (2-3) programov na čítanie kníh, ktoré pokryjú čo sa formátov týka všetko.


A kníh je na nete na mraky. A určite by som ich nehľadal na google. Ak si občas z rôznych fór sťahuješ pre vlastnú potrebu na jedno pozretie ripy filmov, tak vieš, kde máš hľadať...

A ako si viem dat do telefónu?
arizona
07.05.13,17:58
Ak je ten telefón s Androidom - odporúčam na čítanie kníh program "Coolreader". Je aj v slovenskom jazyku, má množstvo detailných možností nastavenia a podporuje množstvo formátov - epub, pdb, prc, doc, docx, txt, rtf a iné. Má aj jednu veľmi dobrú funkciu - stmievanie obrazovky, t.j. ak sa číta v absolútnej tme, podsvietenie mobilu (tabletu) ide veľmi značne znížiť tak, že to neťahá oči.

Na čítanie pdf to nie je. Mne sa osvedčilo nainštalovanie viacerých (2-3) programov na čítanie kníh, ktoré pokryjú čo sa formátov týka všetko.


A kníh je na nete na mraky. A určite by som ich nehľadal na google. Ak si občas z rôznych fór sťahuješ pre vlastnú potrebu na jedno pozretie ripy filmov, tak vieš, kde máš hľadať...

A ako si viem dat do telefónu?
Stiahnes si napr. v obchod play