Jana47
29.07.05,11:07
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, ak ma konateľ vo firme auto, ale ho odhlasil z podnikania / teda nie je zaplatená daň z mot. vozidiel/ a chce použivať toto služobne auto na sukromne učely. Ma zaplatiť 1 % z OC auta? Ale on tam nepobera žiadnu mzdu, čo v takomto pripade?Má uhradiť len to 1 %? A je tam nejaka podmienka s cestnou daňou, ak bude použivať služobne auto na sukromne učely?
bendži
29.07.05,09:27
Ako môže byť auto odhlásené z podnikania služobné? ... :confused:
Jana47
29.07.05,09:36
Nebola zaplatená daň z motorových vozidiel na rok 2005 a zaslalo sa oznámenie,že sa v tomto roku nebude používať na podnikanie.
schreiterka
29.07.05,11:52
ak to auto nie je vo firme, tak sa nebude zan platit cestna dan z firmy, cize nebude to danovy vydavok firmy. Ak to auto nie je vo firme, tak ani konatelovi sa nemoze strhavat zo mzdy, ktoru vlastne ani nema to 1%. Konatel si bude robit cestovne prikazy, pri ktorych ma narok na 6,20 Sk ako amortizacia sukromneho auta a narok na spotrebovany benzin. Vypocita sa to 6,2 x pocet km + priemerna spotreba x pocet km x cena benzinu bud podla blocku alebo na stranke Slovnaftu su ceny benzinu za kazdy den.
janka37
29.07.05,11:56
Slovnaft sa rozhodol od 15.6.2005 nezverejňoveť ceny PHM, takže asi už len podľa bločku. http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
accad
29.07.05,12:00
Janka, najprv upresní, či sa pýtaš na používanie:
- auta, ktoré zakúpila obchodná spoločnosť,v ktorej je dotyčná osoba konateľom, má ho v majetku, v minulosti platila zaň cestnú daň alebo
- ide o auto, ktoré zakúpil konateľ, ktorý je súčasne SZČO a účtuje o tom aute ako o majetku SZČO, v minulosti zaň zaplatil cestnú daň alebo
- ide o súkromné auto konateľa spoločnosti, ktoré obchodná spoločnosť používala na zabezpečenie príjmov a za to auto v minulosti zaplatila cestnú daň.