ami2
28.06.09,13:20
Dobrý deň.
Chcem si otvoriť výdajňu zdravotníckych potrieb a dietetických potravín. Ide mi o to , aby som mohla preberať aj lekárske recepty. Viem, že v takom prípade musím mať uzatvorenú zmluvu s poisťovňami. Som diplomovaná detská sestra. Mám živnosť na maloobchod a veľkoobchod a sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu. Neviem sa však prepracovať k podmienkam uzatvárania zmlúv s poisťovňami. Na stránkach poisťovní som našla len podmienky pre lekárov, ambulancie, nemocnice. Nenašla som výdajne zdravotníckych pomôcok. Taktiež k dodávateľom zdravotníckych pomôcok. Pred časom som čítala, že moje vzdelanie na to postačuje. Ak je tu niekto, kto má skúsenosť, prosím vás o radu. Prípadne ak je niečo na čo nesmiem zabudnúť, pripomeňte mi.
ami2
29.06.09,12:21
Nakoniec som sama našla odpoveď. Ak niekto bude potrebovať nájde info tu. http://www.sukl.sk/buxus/docs/Inspekcia/Legislativa/Zakon_140_oktober_2006.pdf
Kazu
29.06.09,13:21
Šikuľka :), vidíš ja som na teba natrafila až dnes.
ami2
29.06.09,17:16
Akurát že som zistila ,že musím mať minimálne SZŠ odbor farm. laborant a ja mám dipl. detská sestra. A keďže sa žiadny potrebný odbor pre výdajňu nedá študovať diaľkovo, je to pre mňa bezpredmetné. Ešte sa skúsim uistiť na VUC. Možno prípadne nájdem niekoho ako zodpovednú osobu.....
Kazu
30.06.09,05:10
Akurát že som zistila ,že musím mať minimálne SZŠ odbor farm. laborant a ja mám dipl. detská sestra. A keďže sa žiadny potrebný odbor pre výdajňu nedá študovať diaľkovo, je to pre mňa bezpredmetné. Ešte sa skúsim uistiť na VUC. Možno prípadne nájdem niekoho ako zodpovednú osobu.....

Ak budeš mať zodpovednú osobu, musí byť u teba zamestnaná.