misuletka
28.06.09,16:03
prosim este o radu, co sa tyka hlavicku na bloku....pracujem na zivnost v jednom salone, kde platim najom, povedal mi niekto, ze na hlavicke nestacia len udaje o mne zo ZL ale tam musia byt aj udaje salonu, v ktorom pracujem? neviem ale ja nerobim za salon ale sama za seba tak neviem ci to nie je nejaky omyl...
ak s tym mate niekto skusenost tak by som bola velmi rada...
dakujem
misuletka
28.06.09,14:09
teda pardon za preklep...poradte
veronikasad
28.06.09,14:10
Máš prevádzku nahlásenú na živ. úrade ? Blok z ERP má obsahovať aj sídlo prevádzky.
misuletka
28.06.09,14:14
no tam v tom salone kde pracujem ma nahlasovala iba na danovy urad, na zivnostenskom som ja....to nie je moj priestor, ja tam iba platim najom....ale teda na bolku mam vsetky svoje udaje zo zivnosti a ze ci mam mat aj udaje salonu ako jeho sidlo, ico dic a pod. dik
veronikasad
28.06.09,14:16
no tam v tom salone kde pracujem ma nahlasovala iba na danovy urad, na zivnostenskom som ja....to nie je moj priestor, ja tam iba platim najom....ale teda na bolku mam vsetky svoje udaje zo zivnosti a ze ci mam mat aj udaje salonu ako jeho sidlo, ico dic a pod. dik
údaje salonu /IČO, DIČ/ určite nie, ale pod svojou adresou aj adr..na ktorej živnosť prevádzkuješ.
hanelie
28.06.09,14:24
hlavička ERP obsahuje tieto údaje:

obchodné meno
u FO - adresa trvalého pobytu
adresa prevádzky
IČO
DIČ
IČDPH
misuletka
28.06.09,14:45
oki, tak dik za radu...peknu nedelu este prajem
akina
29.06.09,11:38
hlavička ERP obsahuje tieto údaje:

obchodné meno
u FO - adresa trvalého pobytu
adresa prevádzky
IČO
DIČ
IČDPH
Na doklade z ERP sa neuvádza u FO adresa bydliska ale adresa miesta podnikania ( táto adresa je často totožná s adresou bydliska, záleží od podnikateľa, ako si to uvedie v ohlásení na ŽÚ ).
hanelie
29.06.09,11:47
dovolím si oponovať
miesto podnikania je totožné s adresou prevádzky / pokiaľ je takáto prevádzka zriadená
akina
29.06.09,11:54
dovolím si oponovať
miesto podnikania je totožné s adresou prevádzky / pokiaľ je takáto prevádzka zriadená
Adresa prevádzkarne nie je to isté ako adresa miesta podnikania, v prevádzkarni sa vykonáva živnosť, miesto podnikania je len adresa, ktorá je zapísaná v živnostenskom registri, ktorú si určuje podnikateľ sám.Samozrejmä, môžu byť aj prípady, keď sa ohlási prevádzkareň na tej istej adrese ako je adresa podnikania, v tomto prípade sa píše na doklad z ERP len jedna ( teda tá istá adresa ). Kedysi bola adresa miesta podnikania adresa, z ktorej sa riadila činnosť, dnes je to len adresa, ktorú si zvolí podnikateľ sám.
Muška
29.06.09,12:06
Na doklade z ERP sa neuvádza u FO adresa bydliska ale adresa miesta podnikania ( táto adresa je často totožná s adresou bydliska, záleží od podnikateľa, ako si to uvedie v ohlásení na ŽÚ ).
Ak je FO platiteľ DPH tak musí na doklade UVIESŤ aj adresu bydliska, nakoľko IČ pre DPH mu je pridelené práve na túto adresu.
hanelie
29.06.09,12:07
zdroj: zákon 289/2008 o ERP

1. identifikačnými údajmi o podnikateľovi, ak ide o fyzickú osobu, sú obchodné meno a adresa trvalého pobytu, miesto podnikania podnikateľa a predajné miesto, ak je odlišné od miesta podnikania, daňové identifikačné číslo, ak nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty, ak je platiteľom dane z pridanej hodnoty, odtlačok pečiatky, ak ju podnikateľ má vyhotovenú, a podpis podnikateľa,
akina
29.06.09,12:17
Adresa miesta podnikania a predajné miesto je to isté ako adresa miesta podnikania a adresa prevádzkarne. Tá adresa trvalého bydliska mi ušla, lebo napr. zákon o ochrane spotrebiteľa §16 hovorí niečo iné o povinných údajoch na doklade. Sorry, človek sa aj zmýli.