lipo128
28.06.09,18:15
Ahojte, chcem sa spytat tych co stavali domček z tehiel Heluz ake maju s touto značkou skúsenosti. Prípadne ak uz niekto v takom domčeku býva dlhšie či sú spokojni s tepelno izolačnými vlastnosťami tejto tehly. Uvažujeme nad tehloou porotherm 44, no projektant mi radil ze tehla Heluz 30 mi da take "služby" ako porothermka 44-ka.Tak poradte prosim...Dakujem
220870
28.06.09,16:45
Určite Heluz.porotherm je asi najhoršie riešenie obvodových múrov.
lipo128
28.06.09,18:08
mozem vediet aj prečo????...dakujem
pivko
28.06.09,18:24
Určite Heluz.porotherm je asi najhoršie riešenie obvodových múrov.
Aj mňa by zaujímalo prečo??? Hornbach má teraz HELUZ v dobrej cene.
220870
28.06.09,18:54
Pr ... therm Sú rozpadávajúce sa tehly.predpokladám že ani v najlepšom prípade nezodpovedajú Sk a EU normám.Sa moc čudujem že ešte nedostali za ten bordel gigantickú pokutu.Ale v Sk banánistane je to asi v poriadku......skúste si na porade pohľadať príspevky ohľadne pr ..thermu.heluz je omnoho kvalitnejší materiál.
Odborne povedané ich tvárnice nezodpovedajú pevnosti v tlaku a rozpadávajú sa už na paletách.Alebo laicky... ak tú tvárnicu pustíte z výšky jedného metra na betónovú podlahu rozbije sa na x kúskov. napríklad Heluz a iný materiál predávaný na SK trhu na obvodové murivo nie.
pivko
24.11.09,18:21
Pr ... therm Sú rozpadávajúce sa tehly.predpokladám že ani v najlepšom prípade nezodpovedajú Sk a EU normám.Sa moc čudujem že ešte nedostali za ten bordel gigantickú pokutu.Ale v Sk banánistane je to asi v poriadku......skúste si na porade pohľadať príspevky ohľadne pr ..thermu.heluz je omnoho kvalitnejší materiál.
Odborne povedané ich tvárnice nezodpovedajú pevnosti v tlaku a rozpadávajú sa už na paletách.Alebo laicky... ak tú tvárnicu pustíte z výšky jedného metra na betónovú podlahu rozbije sa na x kúskov. napríklad Heluz a iný materiál predávaný na SK trhu na obvodové murivo nie.
Po preštudovaní porady som sa rozhodol pre stavbu obvodovych múrov tehla 38 + 15 EPS. Teraz sa rozdodujem aká tehla. Porotherm mám dopravu grátis, Heluz - doprava dosť drahá nakoľko staviam v KE, je tu ešte možnosť Britterm z Lučenca ,alebo Leier Petrovany čo je 25km od Košíc.
Čo by ste si vybral?
vladoziak
24.11.09,18:34
Ahojte, chcem sa spytat tych co stavali domček z tehiel Heluz ake maju s touto značkou skúsenosti. Prípadne ak uz niekto v takom domčeku býva dlhšie či sú spokojni s tepelno izolačnými vlastnosťami tejto tehly. Uvažujeme nad tehloou porotherm 44, no projektant mi radil ze tehla Heluz 30 mi da take "služby" ako porothermka 44-ka.Tak poradte prosim...Dakujem

Projektant Vam radi dobre pozrite sa na strukturu 44 a na strukturu 30,hlavne si vsimnite tvar vnutorneho rebrovania.
Stretol som sa so skusenostami pri porotherme,po zamurovani sa vplyvom vlhkosti s tehly vystrelovali male ciastocky a ostavali biele flaky.
Len 30 treba zateplit a 44 nie ale pri 44 staci zasekat kanalizaciu alebo vodu do tehly a jej tepel.odpor je v ......
Ja idem dat heluz 30 a jedine co sa royhodujem ci na lepidlo ale penu,pri tomto sposobe treba zalozit prvy rad perfektne vodorovne aby medzi tehlami neboli odskoky.
ciners
24.11.09,18:46
Po preštudovaní porady som sa rozhodol pre stavbu obvodovych múrov tehla 38 + 15 EPS.

Pivko neuraz sa, ale to si sa rozhodol dost na ho.....
38 je pre tych, co nechcu zateplovat. Ak chces zateplovat,tak 250ku+15cm polystyren.
pivko
24.11.09,19:00
Pivko neuraz sa, ale to si sa rozhodol dost na ho.....
38 je pre tych, co nechcu zateplovat. Ak chces zateplovat,tak 250ku+15cm polystyren.
No povodne som mal v pláne 30tehla + 15 EPS ,ale na základe príspevku 220870 a preštudovaní linku na HELUZ že pri 30 tehle je problem v rohoch nakoľko je treba veľa doplnkových tehál som sa rozhodol takto.A ešte ma sused ktorý teraz dokončil hrubú stavbu upozornil že ak chcem zabudované vonkajšie žalúzie do okien tak pri 30 mure budem mať problem s prekladom nad oknami nakoľko žalúzie musia byť zapustené a potom by bol preklad strašne úzky.
ciners
24.11.09,19:11
http://www.heluz.sk/pdf/prirucka09/listy/rolety.pdf
250stena+15cm polystyren=400mm, na to su aj ich preklady roletove
38+15polystyren pri vsetkom mojom vedomi s svedomi ti neoporucam, predrazene jak hovado a teplotechnicky tiez nic moc.
petmac
24.11.09,19:35
No povodne som mal v pláne 30tehla + 15 EPS ,ale na základe príspevku 220870 a preštudovaní linku na HELUZ že pri 30 tehle je problem v rohoch nakoľko je treba veľa doplnkových tehál som sa rozhodol takto.A ešte ma sused ktorý teraz dokončil hrubú stavbu upozornil že ak chcem zabudované vonkajšie žalúzie do okien tak pri 30 mure budem mať problem s prekladom nad oknami nakoľko žalúzie musia byť zapustené a potom by bol preklad strašne úzky.

Zaujimave, naprojektoval som vela rodinnych domov Heluz 300mm + Nobasil 100mm a domceky stoja a su v poriadku. Vo fy Heluz vam poradia. A co sa tyka vlastnosti ako propaguju Heluzaci vyrovna sa Porothermu 380mm. A ked uz planujete Porotherm 380mm murivo tak osporucam len pre vasu spokojnost zateplit Nobasilom hr. 50mm.
220870
24.11.09,19:39
Po preštudovaní porady som sa rozhodol pre stavbu obvodovych múrov tehla 38 + 15 EPS. Teraz sa rozdodujem aká tehla. Porotherm mám dopravu grátis, Heluz - doprava dosť drahá nakoľko staviam v KE, je tu ešte možnosť Britterm z Lučenca ,alebo Leier Petrovany čo je 25km od Košíc.
Čo by ste si vybral?
Pár poznámok k tehlám.
Britherm z Lučenca je lepší čo do pevnosti ako porotherm a nebýva tak popraskaný nesúdržný z výroby .Leier je tiež kvalitou o pár tried lepší ako porotherm.Heluz sa najlepšie reže,píli.Odpílite aj 2-cm kus.Čo je u Porothermu len nesplnený sen.
petmac
24.11.09,20:31
Pár poznámok k tehlám.
Britherm z Lučenca je lepší čo do pevnosti ako porotherm a nebýva tak popraskaný nesúdržný z výroby .Leier je tiež kvalitou o pár tried lepší ako porotherm.Heluz sa najlepšie reže,píli.Odpílite aj 2-cm kus.Čo je u Porothermu len nesplnený sen.

Ked su tehly Porotherm poskodene, treba ich jednoducho vyreklamovat. Stavebniny to prijmu, vlastna skusenost. Najkvalitnejsie su jasne Porotherm a Heluz. Ine neodporucam.
jmss
09.01.10,11:44
Podravujem. Chcem sa spýtať, či tehla Heluz je menej kvalitná ako Porotherm. Nejedná sa mi o tepelno izolačné vlastnosti, lebo to vyriešim zateplením ale o samotnú kvalitu tehly. (krehkosť, presnosť, lamavosť)
Ďalej ma zaujíma, aké najlepšie zľavy sa dajú dosiahnúť oproti cenníkovým cenám a či tie zľavnené ceny majú zahrnutú aj dopravu.
Tretia vec čo ma zaujíma je, že či je vhodné stavať bungalov buď s porothermom profi alebo heluz brusena s použitím peny.
Ďakujem
220870
09.01.10,11:59
Zopakujem x tý krát .Porotherm je ( v porovnaní s konkurenciou)doslova katastrofálna kvalita.Na penu v žiadnom prípade neodporúčam stavať.Pena tam za 40 rokov nemusí byť.Murivo predsa len potrebuje byť aj trochu pospájané nie naukladané na seba.Malta ,alebo lepidlo aj keď sú tie tehly brúsené predsa len trošičku vyrovnávajú rozdiely v(nerovnostiach) rozmeroch tehhál.
jmss
09.01.10,15:07
To 220870: Vážim si Vaše názory, ale na kvalitu Porothermu sa sťažujete ibaVy. Aj ked je to urcite podlozené praxou. Má ešte niekto iný negat. skusenosti z Porothermom?
220870
09.01.10,15:18
Nechcem ,aby to vyznelo nejak moc zle .Dom z w.... ešte asi nikomu nespadol a asi ani nespadne.Otázka znela čo je lepšie? Za posledné dva roky tu bolo viacero sťažovatelov na porotherm a jeho praskliny.
Len škoda že dotyčný odstránil fotografie .http://www.porada.sk/t116075-praskanie-tehal.html
Tú druhú tému nemôžem nájsť asi bola vložená pod zlý nadpis.
dodo_b
09.01.10,18:36
ja sa chystam HELUZ FAMILY 38 + perlit + EPS 12cm.
tep.odpor cca.7 (teoria) , rosny bod je urcite mimo tehly.
pivko
22.01.10,14:38
Može mi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi tehlou Heluz STI a tehlou Heluz plus ?ktorá je lepšia? A ešte ma zarazilo pri cenovej ponuke ,ktorú mám že tehla 11,5 na priečky je drahšia:mee: ako tehla 30 ,alebo 25
mendo933
22.01.10,15:33
ja sa chystam HELUZ FAMILY 38 + perlit + EPS 12cm.
tep.odpor cca.7 (teoria) , rosny bod je urcite mimo tehly.

pri takom zatepleni naco taka draha tehla? 30+15 usetris min 1000€. Ked trvas na 38 tak najlacnejsiu nie family ani STI
ked najdem jeden link, co narobil perlit asi by ta to preslo. Uz vies kolko bude stat perlit do prveho radu? Ja som nad tym tiez rozmyslal ale ta cena ma hned presvedcila ze tadial cesta nevedie. TM radsej eliminuj zateplenim sokla
mendo933
22.01.10,15:39
Može mi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi tehlou Heluz STI a tehlou Heluz plus ?ktorá je lepšia? A ešte ma zarazilo pri cenovej ponuke ,ktorú mám že tehla 11,5 na priečky je drahšia:mee: ako tehla 30 ,alebo 25

Heluz STI pevnost v tlaku 8MPa ma vyssi odpor ako plus ale je krehkejsia
Heluz plus pevnost v tlaku 10MPa klasicka tehla, najlacnejsia. Pri zateplovani by som uz takuto bral na obyc. maltu

stou 11,5 kou pozeraj cenu za m2 nie za kus, pero sa ti asi drahsia. 11,5 sa uklada pozdlzne, 24,30 priecne cize ich treba na m2 viac
jedine 11,5ku som si bral brusene uvidim ci som spravil dobre :)
alltracboy
22.01.10,16:09
niekde som cital, ze pevnost v tlaku tehly je pekny udaj, ale zalezi aj na pevnosti malty. Neviem ci sa to tyka aj brusenych
220870
22.01.10,16:25
Zbytočne si zaťažujete hlavy tlakmi ktorú tehla vydrží.To je problém projektanta a statika.Malta pokiaľ je taká ako má byť vydrží niekoľkonásobne viac.
pivko
22.01.10,16:33
Heluz STI pevnost v tlaku 8MPa ma vyssi odpor ako plus ale je krehkejsia
Heluz plus pevnost v tlaku 10MPa klasicka tehla, najlacnejsia. Pri zateplovani by som uz takuto bral na obyc. maltu

stou 11,5 kou pozeraj cenu za m2 nie za kus, pero sa ti asi drahsia. 11,5 sa uklada pozdlzne, 24,30 priecne cize ich treba na m2 viac
jedine 11,5ku som si bral brusene uvidim ci som spravil dobre :)
Prečo na maltu? ja mám v ponuke minimálny rozdiel medzi brúsenou a P+D a k brúsenej mi dajú aj lepidlo.;)
krvak
22.01.10,18:02
Na maltu by som kaslal. Isiel by som cez lepidlo, ale ked ides zateplovat, tak to je vlastne jedno.

Este by som zvazil ytong 30+15 EPS ci to nebude lacneisie. Predsa len do ytongu sa lepsie seka a drazkuje.

Alebo ma napadlo este jedno: Ytong 30 a na to 12 - 16 multipor :-) Nemas plesen a nic ti nesublimuje :-) Co sa tyka ceny neviem neviem....
mendo933
22.01.10,21:59
Prečo na maltu? ja mám v ponuke minimálny rozdiel medzi brúsenou a P+D a k brúsenej mi dajú aj lepidlo.;)
Zadarmo ti nikto nic neda treba si to prepocitat 38sti vs. 38 brusena sti. s celoplosnym lepidlom je v MOC rozdiel 10,6€/m2 na 150m2 to mas rozdiel 1590€ a to si stale na obvodovych muroch.
mendo933
22.01.10,22:00
Zbytočne si zaťažujete hlavy tlakmi ktorú tehla vydrží.To je problém projektanta a statika.Malta pokiaľ je taká ako má byť vydrží niekoľkonásobne viac.
tlakmi sa ani nikto nezatazoval, len pivko chcel vediet rozdiel medzi dvoma tehlami a tento parameter mali odlisny tak som tlak uviedol, pri RD je to aj tak jedno
pivko
23.01.10,04:29
Na maltu by som kaslal. Isiel by som cez lepidlo, ale ked ides zateplovat, tak to je vlastne jedno.

Este by som zvazil ytong 30+15 EPS ci to nebude lacneisie. Predsa len do ytongu sa lepsie seka a drazkuje.

Alebo ma napadlo este jedno: Ytong 30 a na to 12 - 16 multipor :-) Nemas plesen a nic ti nesublimuje :-) Co sa tyka ceny neviem neviem....
Ja o Ytongu neuvažujem aj keď máš pravdu že sa lepšie seka a drážkuje. Tehla je Tehla.
pivko
23.01.10,04:33
Zadarmo ti nikto nic neda treba si to prepocitat 38sti vs. 38 brusena sti. s celoplosnym lepidlom je v MOC rozdiel 10,6€/m2 na 150m2 to mas rozdiel 1590€ a to si stale na obvodovych muroch.
Niekde na stránke Wienerbergeru/nemám teraz čas to pohľadať/ je porovnanie P+D a Profi. Skús naštudovať čo je výhodnejšie či sa zdržiavať s drahou maltou alebo priplatiť k tehle a k dvom paletám dostaneš vrece lepidla čo úplne postačuje ak to robí odborník/teraz dokončil kamarát hrubú stavbu zo 40ky a lepidla bolo dosť/ Tak že výhodnejšie je stavať z brúsených tehál;)
ciners
23.01.10,08:48
Co do pevnosti muriva v tlaku je urcite lepsia brusena tehla, ved vlastne kvoli tejto vlastnosti sa brusi. Uz som to tu niekde pisal, pevnost muriva nie je pevnost tehly a ani malty. Je to taky mix vlastnosti tehly,malty, kvality prace atd. Dost by ste sa cudovali,aky velky vplyv ma kvalita prace,väzba muriva na vyslednu pevnost muriva.
mendo933
23.01.10,14:15
Niekde na stránke Wienerbergeru/nemám teraz čas to pohľadať/ je porovnanie P+D a Profi. Skús naštudovať čo je výhodnejšie či sa zdržiavať s drahou maltou alebo priplatiť k tehle a k dvom paletám dostaneš vrece lepidla čo úplne postačuje ak to robí odborník/teraz dokončil kamarát hrubú stavbu zo 40ky a lepidla bolo dosť/ Tak že výhodnejšie je stavať z brúsených tehál;)
to ci je vyhodnejsie alebo nie urci pero a kalkulacka, ja som tiez takto ako ty rozmyslal ale pocital som si to az potom, ked uz bolo neskoro. Unimalt+piesok + voda cca. 330€
ako som vysie ratal brusena je o 1590€ drahsia na 150 m2!, dajme tomu ze daju este zlavu napr. 35% je to stale 1033€ - 330€ = 703€ vo vreckua to som ratal len obvodove mury!!! + nostne priecky, garaz atd. potom ten rozdiel je este vetsi. prieckovky som zobral brusene aj ja kvoli tomu ze si to zamiesam na placi a nemusim behat ked budem sam. Ak by som nechcel zateplovat tak ,ano brusenu, ale tam by som siel asi do ytongu aj ked aj ja sa riadim podobnym heslom ako ty :) Ak vies robit s exelom sprav si tabulku a nahadz rôzne kombinacie + vzorce aby ti to ratalo a az tam uvidis kolko ti aka kombinacia bude stat. Bohuzial takto som zacal rozmyslat az vtedy ked som mal tehlu + maltu doma :( treba si to poriadne premysliet a zbytocne sa nerozhadzovat lebo tie prave polozky len pridu

ps. na stranke wienerbergeru......ked sa budes drzat oho co je napisane na strankach vyrobcou tak si kupis tepelne cerpadlo a budes cakat ze sa ti za 10r. vrati investicia , takze by som to bral z rezervou a vsetko prepocital v realnom svete!
220870
23.01.10,14:55
U porothermu si treba odrátať z každej palety zopár rozpadnutých tehál.U toho prepočtu tak ako odporúča mendo 933 ešte treba prirátať pomocnú pracovnú silu čo bude zarábať a voziť maltu.Pri priemernom dome asi na tri dni.Pri brúsených tehlách najmä vtedy ak projektant dom nenaráta presne na tehly(tak aby sa tehly rezali čo najmenej)treba dvoch pomocníkov čo budú rezať na 3 dni.Prejaví sa to hlavne vtedy ak máte štíty.
pivko
23.01.10,16:45
to ci je vyhodnejsie alebo nie urci pero a kalkulacka, ja som tiez takto ako ty rozmyslal ale pocital som si to az potom, ked uz bolo neskoro. Unimalt+piesok + voda cca. 330€
ako som vysie ratal brusena je o 1590€ drahsia na 150 m2!, dajme tomu ze daju este zlavu napr. 35% je to stale 1033€ - 330€ = 703€ vo vreckua to som ratal len obvodove mury!!! + nostne priecky, garaz atd. potom ten rozdiel je este vetsi. prieckovky som zobral brusene aj ja kvoli tomu ze si to zamiesam na placi a nemusim behat ked budem sam. Ak by som nechcel zateplovat tak ,ano brusenu, ale tam by som siel asi do ytongu aj ked aj ja sa riadim podobnym heslom ako ty :) Ak vies robit s exelom sprav si tabulku a nahadz rôzne kombinacie + vzorce aby ti to ratalo a az tam uvidis kolko ti aka kombinacia bude stat. Bohuzial takto som zacal rozmyslat az vtedy ked som mal tehlu + maltu doma :( treba si to poriadne premysliet a zbytocne sa nerozhadzovat lebo tie prave polozky len pridu

ps. na stranke wienerbergeru......ked sa budes drzat oho co je napisane na strankach vyrobcou tak si kupis tepelne cerpadlo a budes cakat ze sa ti za 10r. vrati investicia , takze by som to bral z rezervou a vsetko prepocital v realnom svete!
A to akože pre 703 EUR -21 baby mam platiť roboša čo bude robiť maltu?a toje úspora?
703 EUR je pri sume ktorú investujem do domu pre mňa nehra rolu a ešte ako tu napísal ciners tak múr z brusenej je pevnejší ako múr na maltu.;) PS:ja idem stavať z tehly 30 len koli tomu aby som zvačšil izby o zopár cm nie koli financiam aby som ušetril.Keby som mal bezproblemový pozemok a nemusel stavať kurnik - milenium 228 od Prodomu, tak by som postavil iný dom z Heluz family 44 a nezateploval.
mendo933
23.01.10,18:06
Sprav ako chces, ja to platit ani stavat nebudem len som ti chcel otvorit oci ked si vravel ze je tam maly rozdiel, co v skutocnosti nieje. Sak 1000 eciek hore dole. Priklad z 38ky som daval preto lebo si o takej tehle nedavno pisal a jasnovidec niesom.
co sa tyka malty ci k miesacke ci k nadobe a miesat vrtackou rucne tak isto niekoho potrebujes ani ta predrazena malta sa sama nenamiesa.
PS. tvrdost malty z unimalt je vetsia ako samotna tehla
ciners
23.01.10,18:26
Ja by som v tomto Pivka podporil. Ani nie v zmysle, ze 700eur nie je peniaz ale v tom zmysle ako to asi chape on....na hrubej stavbe sa moc neda usetrit, nech by clovek usetril trebars aj 3000eur, ked v porovnani z dokoncovackami a vybavenim domu to zial setrenie nie je. A lacna dlazba sa vzdy da vymenit,ale opravovat popukane steny a podobne veci,to su zase naklady a pracna praca pri udrzbach.
pivko
23.01.10,18:37
Zaujimave, naprojektoval som vela rodinnych domov Heluz 300mm + Nobasil 100mm a domceky stoja a su v poriadku. Vo fy Heluz vam poradia. A co sa tyka vlastnosti ako propaguju Heluzaci vyrovna sa Porothermu 380mm. A ked uz planujete Porotherm 380mm murivo tak osporucam len pre vasu spokojnost zateplit Nobasilom hr. 50mm.
Tak už len taká maličkosť aká bola ta tehla 30? STI ,alebo stači Heluz plus? :confused:
alltracboy
23.01.10,21:43
no ja keby som chcel stavat tehla+malta tak ta malta je v projekte tepelnoizolacna. A ta mozno az taka lacna nieje. ja by som isiel do brusenej tehly tiez.. zachvilu zacnem zistovat ceny tak uvidim.
pivko
24.01.10,04:34
no ja keby som chcel stavat tehla+malta tak ta malta je v projekte tepelnoizolacna. A ta mozno az taka lacna nieje. ja by som isiel do brusenej tehly tiez.. zachvilu zacnem zistovat ceny tak uvidim.
Na leier P+D mám zatiaľ takúto najvýhodnejšiu:
Dal som vam taketo ceny( lepsie ako mam na internete): Leiertherm 30NF - 0,92 eur s DPH, Leiertherm 25 NF - 1,10 eur s DPH, Leiertherm 11,5 NF - 0,87. Ak by ste sa rozhodli pre tehlu Leiertherm 38NF tak cena by bola 1,10 eur s DPH. Doprava vychadza 70 eur /kamion ( vzdialenost z Petrovan 2 x 35 km). Budete potrebovat 2 kamiony.
A na Heluz:
Heluz STI 30 1,28 eur s DPH
Heluz 25 STI 1,09 eur s DPH
Heluz 11,5 brúsená 1.33 eur s DPH
DOPRAVA ZADARMO.
Tak že u mňa jednoznačne vyhráva HELUZ
Ešte si dám urobiť ponuku na Heluz plus nakoľko mienim zateplovať tak že tá STI by bola asi zbytočne.;)
krvak
24.01.10,04:39
Heluz sa mi zda kvalitneisia. Plus bude tak o 15 - 20 % lacneisia.
pivko
24.01.10,12:23
Postačuje na nosné priečky tehla Heluz 24 brúsená ktorá ma P10 ,alebo musí byť tá čo má P15 brúsená,plus? / tá je oveľa drahšia/
220870
24.01.10,13:02
Stačí to čo napíše,navrhne projektant.Treba sa držať toho čo je na projekte.
ciners
24.01.10,13:03
P10 staci - mam pivkov projekt, aby to nevyznelo, ze viem,hoci som nevidel :)
krvak
24.01.10,13:41
24 cm neje uz malo? ako zasekas odpad? Ci to budes tahat po stene?
pivko
24.01.10,14:02
24 cm neje uz malo? ako zasekas odpad? Ci to budes tahat po stene?
Však v projekte mam 25 múr, tak že ten 1cm asi nebude problém.Ty robíš nosné priečky aké hrubé?
ciners
24.01.10,14:22
Však v projekte mam 25 múr, tak že ten 1cm asi nebude problém.Ty robíš nosné priečky aké hrubé?

V projekte sa kotuje aj s omietkou, to nie je hrubka tehly, to su len take koordinacne rozmery :)
tekno
26.01.10,16:40
Na leier P+D mám zatiaľ takúto najvýhodnejšiu:
Dal som vam taketo ceny( lepsie ako mam na internete): Leiertherm 30NF - 0,92 eur s DPH, Leiertherm 25 NF - 1,10 eur s DPH, Leiertherm 11,5 NF - 0,87. Ak by ste sa rozhodli pre tehlu Leiertherm 38NF tak cena by bola 1,10 eur s DPH. Doprava vychadza 70 eur /kamion ( vzdialenost z Petrovan 2 x 35 km). Budete potrebovat 2 kamiony.
A na Heluz:
Heluz STI 30 1,28 eur s DPH
Heluz 25 STI 1,09 eur s DPH
Heluz 11,5 brúsená 1.33 eur s DPH
DOPRAVA ZADARMO.
Tak že u mňa jednoznačne vyhráva HELUZ
Ešte si dám urobiť ponuku na Heluz plus nakoľko mienim zateplovať tak že tá STI by bola asi zbytočne.;)

to je dobra cena
kde ti dali taku cenu?
pivko
26.01.10,16:54
to je dobra cena
kde ti dali taku cenu?
Ten LEIER platí a ten Heluz sa asi musel v Hornbachu pomýlit a dal cenu bez lepidla a malty.:mee:nebol som tam ešte sa na to opýtať.
Admin, bolo by dobre zriadiť tému s názvom aktuálne akcie na stavebný materiál a umiestniť ju hore na stránke stavba tam ako sú témy
Chyby ktorých by som sa už pri stavaní vyvaroval (http://www.porada.sk/t77335-chyby-ktorych-by-som-sa-uz-pri-stavani-vyvaroval.html)
Osvedčené veci, postupy, nápady a materiály pri stavbe (http://www.porada.sk/t80846-osvedcene-veci-postupy-napady-a-materialy-pri-stavbe.html)
každý by tam mohol informovať kde a aká akcia prebieha,alebo aká zľava sa dá na konkrétny materiál vybaviť.
URČITE BY TO KAŽDÝ UVÍTAL;)
Taky15
26.01.10,17:20
Mne dali cenu:
Heluz Family 38 s celoplošným lepidlom - tepelny odpor 4,66 - 2,33EUR s Dph - Doprava zdarma
Erricco
06.05.10,06:51
Mno podla toho čo sem píšete, tak na Vás stavebniny celkom dobre ryžujú :rolleyes:

Ja spolupracujem s Heluzom a Wienerbergerom už nejaký čas a čo sa týka ceny, tak určite minimálne v regionoch LM, PP, SL a SNV vám viem urobiť o "dosť" lepšie ceny na oba produkty.
U mňa však jednoznačne vedie Heluz, jednak pomerom kvalita/cena, skvelým riešením tehál, roletových prekladov, komínov a pod. a v neposlednom rade BEZKONKURENČNÝMI tepelnoizolačnými vlastnosťami !!!
Nie je to reklama, na tomto fóre tiež ľudia dosť pomohli v iných veciach mne ;)

A čo sa týka kvality/ceny je to momentálne následovné :

Heluz
Wienerberger
dlho nič ....
Briterm
Leier
pod srač ... značkove tehly :)
Janyke
06.05.10,09:11
NO tak skus len tak pre porovnanie dat ceny tehal u teba. Je tu vela stavebnikov, ktori by mozno vzali od teba nejaky ten kamion matrosu :) Vidim ze pises v podstate o vychode Slovenska, tak v okoli PO je najlacnejsi Leier, preto by ma zaujimali ceny ktore mas ty, lebo je urcite lepsie vziat Heluz alebo Wien ako Leier.
pivko
06.05.10,09:54
Mno podla toho čo sem píšete, tak na Vás stavebniny celkom dobre ryžujú :rolleyes:

Ja spolupracujem s Heluzom a Wienerbergerom už nejaký čas a čo sa týka ceny, tak určite minimálne v regionoch LM, PP, SL a SNV vám viem urobiť o "dosť" lepšie ceny na oba produkty.
U mňa však jednoznačne vedie Heluz, jednak pomerom kvalita/cena, skvelým riešením tehál, roletových prekladov, komínov a pod. a v neposlednom rade BEZKONKURENČNÝMI tepelnoizolačnými vlastnosťami !!!
Nie je to reklama, na tomto fóre tiež ľudia dosť pomohli v iných veciach mne ;)

A čo sa týka kvality/ceny je to momentálne následovné :

Heluz
Wienerberger
dlho nič ....
Briterm
Leier
pod srač ... značkove tehly :)
Heluz je na východe z týchto najrahší nakoľko sme V.dopravné pásmo a nehovorím o servise aký som si dohodol v stavebninách že ak od nich nakúpim tehlu Porotherm/36% zľava koľko dáš ty?/ tak všetky tehly čo mi zvýšia odkúpia naspať za tú istú cenu ,alebo ak budem mať málo tak mi ďalšie predajú za tú istú cenu ako bola pri kamionovom odbere. Toto u Heluzu mať nikdy nebudeš.
Erricco
06.05.10,10:16
Ak si si pozorne prečital môj prípevok, tak si si iste všimol že dobrú cenu ti viem urobiť v okresoch LM až SNV, teda dalej na východ už nie ...
Samozrejme viem, že Leier je u vás lacnejší, mám na východe kolegov.
Otázka však stále znie či chceš staviať lacno, alebo kvalitne ...

Pre mňa je rozhodujúce kde sa tovar bude viezť ... ak je to niekde v uvedenom okrese tak ti viem dať cenu napr. na HELUZ FAMILY 44 brusenu ... 2,15 Eur / ks a lepšiu ...

to Pivko : nechcem ťa nas..ať, ale na brusene tehly od Wienerbergera ti viem dať 40 % a tie isté podmienky .... dokonca aj u Heluzu :)
pivko
06.05.10,10:37
Ak si si pozorne prečital môj prípevok, tak si si iste všimol že dobrú cenu ti viem urobiť v okresoch LM až SNV, teda dalej na východ už nie ...
Samozrejme viem, že Leier je u vás lacnejší, mám na východe kolegov.
Otázka však stále znie či chceš staviať lacno, alebo kvalitne ...

Pre mňa je rozhodujúce kde sa tovar bude viezť ... ak je to niekde v uvedenom okrese tak ti viem dať cenu napr. na HELUZ FAMILY 44 brusenu ... 2,15 Eur / ks a lepšiu ...

to Pivko : nechcem ťa nas..ať, ale na brusene tehly od Wienerbergera ti viem dať 40 % a tie isté podmienky .... dokonca aj u Heluzu :)
Ja staviam 38 P+D;)
Erricco
06.05.10,10:56
hmmmm každý podla svojej chuti, ja by som z 38 nestaval vôbec, ani P+D, PLUS, či FAMILY .
Ked robím zákazníkovi ponuku, snažím sa vždy ísť do 44 FAMILY (HELUZ),má pokoj navždy a nemusí na to lepiť ten hnus (EPS, alebo mineralne dosky) ktorý sa aj tak časom rozpadne ;)
Počiatočná investícia sa tým mierne navýši no z dlhodobeho hladiska je to neskutočné +
Erricco
06.05.10,11:28
Ak si si pozorne prečital môj prípevok, tak si si iste všimol že dobrú cenu ti viem urobiť v okresoch LM až SNV, teda dalej na východ už nie ...
Samozrejme viem, že Leier je u vás lacnejší, mám na východe kolegov.
Otázka však stále znie či chceš staviať lacno, alebo kvalitne ...

Pre mňa je rozhodujúce kde sa tovar bude viezť ... ak je to niekde v uvedenom okrese tak ti viem dať cenu napr. na HELUZ FAMILY 44 brusenu ... 2,15 Eur / ks a lepšiu ...
fosa
20.05.10,05:04
Nazdar,

ja sa chystam ist do Heluz Family 44. Cenu mam zatial pod 2 Eur kus. Staviam v okr. Senec (asi to bude tou dopravou).

Len uvazujem ako vyriesit 1. rad - perlit a EPS - ked navlhnu a pride mraz je to v ...., videl som na vlastne oci vybuchane tehly - nenavratne poskodenie.

Ono to zrejme navlhne aj ked sa stavba zakryva - aj ta tehla predsa len aj po zabudovani nie je vodotesna. Tak neviem - dat tam perlit laebo EPS a potom sa strachvat ci a kedy mi to praskne....

Rozmyslal som o termomalte pod prvy rad je to sice len 1-3 cm podla nerovnosti dosky ale lepsie ako nic. Len zasa sa obavam pevnosti.

Tiez pripada do uvahy vylozit tehly o 5-7 cm a zateplit to aj so zakladom klasickymy EPS doskamy.

Prosim viete niekto poradit?
day
20.05.10,06:08
Erico myslis, ze R pri Heluz 44Family je pravdivy udaj? Preco nie 38?
alltracboy
20.05.10,12:57
Nazdar,

Len uvazujem ako vyriesit 1. rad - perlit a EPS - ked navlhnu a pride mraz je to v ...., videl som na vlastne oci vybuchane tehly - nenavratne poskodenie.

Ono to zrejme navlhne aj ked sa stavba zakryva - aj ta tehla predsa len aj po zabudovani nie je vodotesna. Tak neviem - dat tam perlit laebo EPS a potom sa strachvat ci a kedy mi to praskne....

podla mna to vylamalo preto ze tam natiekla voda-tie dutiny boli plne vody. Neverim ze navlhnutim by to tak popraskalo. Do zimy daleko, ked tam aj bude nejak voda alebo vlhkost ta to dovtedy bude davno pod strechou.
220870
20.05.10,16:27
podla mna to vylamalo preto ze tam natiekla voda-tie dutiny boli plne vody. Neverim ze navlhnutim by to tak popraskalo. Do zimy daleko, ked tam aj bude nejak voda alebo vlhkost ta to dovtedy bude davno pod strechou.
By ste sa divili.Perlit je ako špongia.Pritom zlepší R-ko len rádovo o tisíciny.Tepelnoizolačná malta má dostatočnú nosnosť,nemusíte sa báť toho že by to neudržala.
Erricco
24.05.10,12:38
Práve z dôvodu popraskania tehál pri zamrznutí ( skoro v 100% prípadoch z dôvodu nedodržania pracovného postupu ) začal HELUZ dávať k tehlám drvený polystyren, nie perlit. Údajne to má pomôcť tomu aby sa taketo prípady aj pri nedodržaní postupu neopakovali.

Údaj R pri 44 je samozrejme pravdivý, za daných podmienok.
v reále bude podľa mňa o trochu iný, ale takje to u každého výrobcu :)
44 má oproti 38 okrem iných aj tú výhodu, že určite už na ňu nebude potrebné lepiť žiadnu izoláciu, teda žiadne daľšie náklady, žiadne problémy s polystyrenom ( mineralnou vlnou ) v budúcnosti a parametrami bude splnať normu i o niekoľko desiatok rokov .
220870
24.05.10,15:48
Polystyrén v kombinácii s lepidlom je hlúposť,takmer nerealizovateľné.
pivko
25.05.10,17:21
Práve z dôvodu popraskania tehál pri zamrznutí ( skoro v 100% prípadoch z dôvodu nedodržania pracovného postupu ) začal HELUZ dávať k tehlám drvený polystyren, nie perlit. Údajne to má pomôcť tomu aby sa taketo prípady aj pri nedodržaní postupu neopakovali.

Údaj R pri 44 je samozrejme pravdivý, za daných podmienok.
v reále bude podľa mňa o trochu iný, ale takje to u každého výrobcu :)
44 má oproti 38 okrem iných aj tú výhodu, že určite už na ňu nebude potrebné lepiť žiadnu izoláciu, teda žiadne daľšie náklady, žiadne problémy s polystyrenom ( mineralnou vlnou ) v budúcnosti a parametrami bude splnať normu i o niekoľko desiatok rokov .
Bla Bla Bla, v kuse tu doporučuješ Heluz 44 čo je asi najdrahšia tehla na Sk trhu a máš z nej asi najvačšiu províziu. Neviem ako sa može rozpadnúť kamenná vlna Nobasil FKD keď je z kameňa a ja som mal Porotherm 38 za 1,40 EUR + keď to zateplím 120 nobasil tak budem mať určite vyšší R ako pri Tvojom Heluze.Ešte doporuč na ten Heluz tep.izolačnú maltu + omietku a bude m2 múru 2x taký drahý ako moj.Tak to robia v stavebninách všade ,len aby zarobili.
220870
25.05.10,18:18
Vata sa rozpadne keď zvlhne.Vata má veľkú nevýhodu môže nsávať vzdušnú vlhkosť,tým sa jej tepelnoizolačné vlastnosti strácajú .Pivko postavil si dom z tehly Porotherm nič proti určite nespadne ,ale Heluz je kvalitou materiálu,hliny a technológiami ktoré používa niekde úplne inde ako wienerberger zo svojimi tehlami zo Zlatých Moraviec.Prešiel som školeniami u všetkých výrobcov murovacích materiálov,pravidelne to držím v rukách,viem o čom píšem.Nebudem to rozvádzať, ale tehla od wienerbergeru vyrábaná v Poľsku alebo v Rakúsku je kvalitou porovnateľná s Heluz ale nie tá zo Zlatých Moraviec.Či je to SETA ,HELUZ ,PEZINOK ,Ipeľské tehelne atd,wienerberger je kvalitou na konci tohto rebríčka,možno cenou a marketingom nie.Možno si len mal šťastie a natrafil si na pár vydarených paliet.A buď si istý ,že omnoho lepšie vychádzam s dealermi z Wienerbergeru ako s tými trtkami z Heluz-u.
Erricco
26.05.10,08:29
heh, Pivko ... najdrahšia je FAMILY 50, ale tu bežne dávajú, len extrémisti ktorí nechcú aby im unikol čo i len teplý prd :)

Pracujem so spústou stavebných materiálov a viem o čom píšem.
Každému dodávateľovi sa stane, že je na palete pár tehál zničených, väčšinou za to môžu "pretekári" na kamione, alebo skladník ktorý sa ponáhľa na obed, no u Wie je to pravidlom :)

Pokial viem, tak HELUZ má 3 výrobné závody, teda i kvylita môže byť rozdielná.

Vata sa časom rozpadne, tak ako skoro všetko :)
Aj o polystyrene bežali spočiatku chýry aký je užastny,odolný,bla, bla a kde je teraz ? či biely, či sivý alebo čirikastý :D
pivko
26.05.10,11:28
heh, Pivko ... najdrahšia je FAMILY 50, ale tu bežne dávajú, len extrémisti ktorí nechcú aby im unikol čo i len teplý prd :)

Pracujem so spústou stavebných materiálov a viem o čom píšem.
Každému dodávateľovi sa stane, že je na palete pár tehál zničených, väčšinou za to môžu "pretekári" na kamione, alebo skladník ktorý sa ponáhľa na obed, no u Wie je to pravidlom :)

Pokial viem, tak HELUZ má 3 výrobné závody, teda i kvylita môže byť rozdielná.

Vata sa časom rozpadne, tak ako skoro všetko :)
Aj o polystyrene bežali spočiatku chýry aký je užastny,odolný,bla, bla a kde je teraz ? či biely, či sivý alebo čirikastý :D
Ja som tu celú zimu dumal či Heluz .Leier alebo Porotherm,, nakoniec vyhral Porotherm ,lebo ako som už písal mal som super cenu v stavebninách 400m od stavby a dnes som im tam odviezol všetky tehly ktoré mi zostali a vycálovali mi na ruku Euráče/taká bola dohoda/ Heluz by som neviem kde v KE odviezol,asi na L IX , postavili by si spoluobčania z neho nejaký prístrešok. A čo sa týka kvality Porothermu tak som mal možno šťastie ako píše 220870/ alebo to bolo tým že tehli mali na obale dátum výroby 03/2008 / ale zo všetkých tehál na celý dom bolo na paletách poškodených 5ks a murári murovali v teniskách lebo sa im žiadna nerozpadla v rukách;)a s tou vatou nemáš pravdu,ak je kvalitne urobené zateplenie.
220870
26.05.10,13:00
Presne ak je to kvaline urobené.To je tá drobnosť.V podhorských oblastiach, kde je častá hmla a dážď ,vlhko ,slabo vetrané kotliny ,môže byť vata problém.Ale inak tiež uprednostňujem vatu pred polystyrénom.
alltracboy
27.05.10,12:19
dnes ma zasa zneistili v obchode. Vraj brusene tehly su len taky modny vystrelok a ze tie steny budu praskat lebo tam niesu dilatacne spary. Ze by som predsa len objednal na klasicku teploizolacnu maltu? Nieco podobne vravel aj zamestnanec PK tehelni.
220870
27.05.10,16:20
dnes ma zasa zneistili v obchode. Vraj brusene tehly su len taky modny vystrelok a ze tie steny budu praskat lebo tam niesu dilatacne spary. Ze by som predsa len objednal na klasicku teploizolacnu maltu? Nieco podobne vravel aj zamestnanec PK tehelni.
Ja si to tiež myslím ,ale zatiaľ nemám dôkazy,tak si to myslím len pre seba a potichu.:cool:
alltracboy
27.05.10,18:27
nenasiel som o tom ani zmienku. Ani jeden pripad, ani naznak.. snad si nedovolia predavat nieco kde by hrozili take poruchy. najhorsie je, ze sa uz musim rozhodnut.
jmss
27.05.10,18:43
Dilataciu nema ani YTONG a mury nepraskaju. Či?
pivko
27.05.10,18:45
nenasiel som o tom ani zmienku. Ani jeden pripad, ani naznak.. snad si nedovolia predavat nieco kde by hrozili take poruchy. najhorsie je, ze sa uz musim rozhodnut.
To si musíme počkať na také 7mičkové zemetrasenie ,čo kľudne može mať epicentrum niekde v Tatrách a potom sa ukáže čo tie zlepované chalúpky vydržia. A tá novinka na tú penu dryfix, tak tá podľa mňa spadne určite prvá.
220870
27.05.10,18:52
Dilataciu nema ani YTONG a mury nepraskaju. Či?
Každý materiál má udaný rozmer dĺžku po ktorej musí následovať prerušenie celistvého múru dilatačnou špárou.Na dynamický tlak napríklad to zemetrasenie ,je lepší Ytong ako pálená tehlovina.Takže ak sa bojíte zemetrasenia tak radšej z Ytong-u ,alebo ešte lepšie z dreva.
day
28.05.10,11:55
kazdy chvali svoje, stavebniny aj stavebnik, spis kolko co stoji, material, praca, funkcnost, tep. odpor k tomu financne moznosti, dohoda so stavebninami, (ne)vratia peniaze za poskodene tehly/porobeton, murari ake maju skusenosti a podla toho sa rozhodni. (diskutovat o zemetraseniach, inych pohromach - > ked nieco pride, tak nic nepomoze)
bobo01
28.05.10,16:47
Ja som použil Heluz 380 STI a na to hodím ešte 100 mm zateplenia (pravdepodobne Nobasil FKD S, alebo EPS F Grafit). Rád by som sa dostal s tepelným odporom na úroveň nízkoenergetického domu s určitou tepelnou zorvačnosťou.
Ja osobne môžem Heluz iba doporučiť. Doviezli ich v poriadku, takmer žiadne neboli rozbité. Mám aj roletové preklady a je to v pohode. Akurát riešime ako do nich prepašujeme exteriérové žaluzie.
220870
28.05.10,17:08
Nízkoenergetický dom nieje len o zateplení stien určitou hrúbkou.Je to o celkovej konštrukcii domu a vychytaní tepelných mostov.Aj na starých domoch sa dajú znížiť tepelné straty na minimum ale s ohľadom na konštrukcie starých domov sa to na 100% nebude dať.
petosc
28.05.10,19:55
Ja som použil Heluz 380 STI a na to hodím ešte 100 mm zateplenia (pravdepodobne Nobasil FKD S, alebo EPS F Grafit). Rád by som sa dostal s tepelným odporom na úroveň nízkoenergetického domu s určitou tepelnou zorvačnosťou.
Ja osobne môžem Heluz iba doporučiť. Doviezli ich v poriadku, takmer žiadne neboli rozbité. Mám aj roletové preklady a je to v pohode. Akurát riešime ako do nich prepašujeme exteriérové žaluzie.
suhlasím s 220870, zateplenie nieje úplne to best, aby si získal ener. usporný dom. Určite si nedaj nejaké lacné okna, však cez okná mas najväčší unik tepla, všetci riešia tepelný odpor tehal,ale odkial najviac uniká teplo? okná, dvere....., aspon to je môj laický názor/možno to tak neni, to je moj názor/
alltracboy
29.05.10,04:47
rieste radsej to praskanie murov :D inak zrejme sa nic take nedeje, lebo kedze vsetko ide zo zahranicia a aj brusene tehly slovaci a cesi opajcovali, uz by boli nejake ohlasy.
pivko
30.05.10,16:49
suhlasím s 220870, zateplenie nieje úplne to best, aby si získal ener. usporný dom. Určite si nedaj nejaké lacné okna, však cez okná mas najväčší unik tepla, všetci riešia tepelný odpor tehal,ale odkial najviac uniká teplo? okná, dvere....., aspon to je môj laický názor/možno to tak neni, to je moj názor/
mimotemy Tak podľa mňa je najvačší únik tepla cez strechu a okná či dvojsklo ,alebo trojsko , či 5,6,7 komorové tam je minimálny rozdiel v úspore:mee: a vetrať treba tak či tak;) Tak že radšej poriadne a kvalitne zatepliť strechu;)
alltracboy
31.05.10,13:43
ako sa heluzom riesi nenosny preklad na priecky? 140mm konkretne
martin p
31.05.10,15:26
heluz je kryva tehla az to boli takze neviem o akom lepidle hovoris?.JE pravda ze porotherm je krehka tehla,ale ked snej vymurujes mur je to pevne?super
vladoziak
01.06.10,05:57
ako sa heluzom riesi nenosny preklad na priecky? 140mm konkretne
2 - 3 roxory polozit na mur a mas preklad alebo ocelovy profil L,nazabudnut to zapustit do tehly aby to bolo do stratena
Mirkaska
01.06.10,16:48
Každý materiál má udaný rozmer dĺžku po ktorej musí následovať prerušenie celistvého múru dilatačnou špárou.

ahoj. môžeš k tomuto napísať niečo podrobnejšie?
alltracboy
01.06.10,17:13
dilatacnu sparu beriem, ale ta malta ma pomaly taku pevnost v tlaku ako tehla. spodok sa zaklada na min 1cm hrubu maltu.. asi to staci na dilataciu
220870
01.06.10,18:31
ahoj. môžeš k tomuto napísať niečo podrobnejšie?
Dilatovanie stien, múrov ,stavbárskych konštrukcií je predpokladám téma na dva semestre.Nedá sa mi to napísať na dva riadky.Napíšte čo vás konkrétne zaujíma ak budem vedieť odpoviem.
alltracboy
04.06.10,06:40
uz mi doslo preco firmy a zivnostnici nechcu brat zakazky ked ma objednavatel vlastny material. Oni musia roky brat tovar aby dostali nejaku zlavu ktoru potom hodia do cennikov. Za pracu brali svoju marzu a zo zliav si zobrali dajme tomu 30-40% a obe strany moli happy, lebo normalny clovek bezne nekupil material o 20% lacnejsie. Teraz ked stavebniny davaju zlavy na heluz 45% beznemu cloveku a firmam 50% a tym padom sa nemozu nabalit, tak radsej Vas poslu kade lahsie ze sa im to neoplati robit a hladaju nejakeho cloveka ktory nema prehlad.
220870
04.06.10,17:03
uz mi doslo preco firmy a zivnostnici nechcu brat zakazky ked ma objednavatel vlastny material. Oni musia roky brat tovar aby dostali nejaku zlavu ktoru potom hodia do cennikov. Za pracu brali svoju marzu a zo zliav si zobrali dajme tomu 30-40% a obe strany moli happy, lebo normalny clovek bezne nekupil material o 20% lacnejsie. Teraz ked stavebniny davaju zlavy na heluz 45% beznemu cloveku a firmam 50% a tym padom sa nemozu nabalit, tak radsej Vas poslu kade lahsie ze sa im to neoplati robit a hladaju nejakeho cloveka ktory nema prehlad.
Na základných materiálovych položkách ako je obvodové murivo ,polystyrén,cement ,vápno piesok ,firma nezarobí ani trt.Tam sú tak potačené marže na minimum ,že ak je to malý bungalow , tak náklady sú takmer totožné zo ziskom.
alltracboy
04.06.10,19:00
chces povedat ze ak mi firma nahodi na heluz zlavu 20% a oni zoberu 30 tak nic nezarobia?
radek666
16.08.10,19:22
mám otázku ohladne tehál heluz. cez víkend mi postavili hrubú stavbu prízemia z Heluz tehál. teraz prší a prší tak sa chcem spýtať či tie tehly možu zmokať alebo sa to musí pozakrývať. či netreba sa nad tým vzrušovat a voda sa vysuší. Neviem si ani predstavit ako by som tie obvodové múry zakryl. ked príde poriadna búrka tak to odfúkne igelity aj s tehlami na zataženie a ešte to niekoho na ulici prizabije. ako ste to riešili alebo ste to nezakrývali???
alltracboy
16.08.10,20:10
neboj este ti to x krat zmokne. nic sa nestane.. pokial nemrzne
Janyke
17.08.10,08:35
Ja by som zakryl aspoň vrchný rad tehál. Zmokne ti to síce ešte niekoľkokrát ale ak sa ti do medzier dostane voda, tehla nasiakne zvnútra a potom to schne oveľa dlhšie. Použi obalové fólie z tehál pritlač ich po celej ploche doskami a zaťaž tehlami alebo kamením, až také víchrice u nás nie sú aby ti tie fólie vzalo.
sarkanb
20.10.10,09:18
vie my niekto povedat resp.ponuknut ceny na heluz family 38, alebo heluz 38, alebo termobrik TD380 PD...prosim cenu aj s lepidlom...dakujem objem 100 m3, resp.260m2
alltracboy
20.10.10,10:24
123dopyt.sk
Rado MAxx
31.03.12,16:52
Chcem sa opytat, nakolko sme kratko pred stavbou a zvazujeme stavbu prave z HELUZu. Mali ste tu niekto problemy s kontinualitou dovozu tehal? Vravili mi totiz v jednych stavebninach v CA, ze maju s tym problem. A to taky, ze prvy kamion pride v poriadku ale ostatne, dalsie, ze to uz je horsie. Nechce sa mi tomu ale moc verit a vidim v tom viac menej nepriamu reklamu tej ci onej ale inej znacke tehal. Mate niekto takuto skusenost? Ako Vam prichadzali dodavky tehal?
dasoft
31.03.12,17:32
Pozeram ze na HELUZ su tu zvacsa pozitivne reakcie.. No ja mam jednu negativnu - vid http://www.porada.sk/t142273-kvalita-tehly.html#post1433986 - reklamacia mi bola napokon uznana, odpocitali mi 6 paliet tehly Family 44 + pozarucne lepidlo a dodali vsetko nove. Aj tie boli v strede popukane ale uz trochu menej. Zatial este neviem na 100% povedat ci som sa rozhodol pre HELUZ spravne alebo nie, to uvidim po takych 20 rokoch byvania. Tehla je to dobra, asi som mal iba smolu na dodavku (videl som aj nadherne nepopukane 44ky). Ak sa rozhodnete pre busenu HELUZ, pozor aj na sposob murovania a presnost! Co sa tyka kontinuity dodavok - ja som to bral od stavebnin Ropspol v NM a tehlu mi dodali vzdy vtedy kedy som potreboval, mali jej dost na sklade, z dodavkami som ziadny problem nemal a samozrejme cena bola o dost lepsia ako priamo zo stranky HELUZu ci z interentovych stavebnin.
Rado MAxx
01.04.12,07:16
My ideme davat 30STI a 15 cisel polystyrenu. A som presvedceny o tom ze dodavky zo strany HELUZu su asi v poriadku a problem, ak teda nejaky je, bude asi najskor na strane Stavebnin. Najradsej by som vsetku tehlu zlozil u seba na stavbe, len kvoli malu miesta to nieje mozne.
220870
01.04.12,07:26
My ideme davat 30STI a 15 cisel polystyrenu. A som presvedceny o tom ze dodavky zo strany HELUZu su asi v poriadku a problem, ak teda nejaky je, bude asi najskor na strane Stavebnin. Najradsej by som vsetku tehlu zlozil u seba na stavbe, len kvoli malu miesta to nieje mozne.
Toto musíte riešiť zo stavebninami nie na internetovom fóre.
Rado MAxx
01.04.12,08:29
samozrejme...
palo660
24.04.17,16:54
Moja skusenost z Heluz.Osobne staviam domy v nemecku len z brusenych tehal a na slovensku v Humennom som sa rozhodol tiez postavit svoj dom heluz ma komplet program a celkom dobru cenu,kvalitu.staviam z 36,5 kedze je to format asi na murovanie naj.ziadne specialne rohy a pod celoplosne lepidlo ziaden kominovy efekt a termo izolacna malta co je dost problem kupit aspon u nas v stavebninach.Tehly ako take super kvalita DOVOZ katastrofa celkovo objednavka 3 kamiony prvy dosiel mal na sebe obvodove a 5paliet obvodovych nechapem preco nevedeli vysvetlit po tizdni dosiel posledny ktori mal 4palety 11,4 a na ten spravny ktori mal mat obvodove zvysne murivo co je 13paliet preklady som cakal 10dni.Inac kvalita super aj ked logistika je na .... zasa by som bral heluz.co som cital vysie urcite chranit pred dazdom po praci pozakrivat do tehal nema co naprsat je to ako pohar vody ktoru tazdo dostat von.Polystyren ako zateplenie osobne neodporucam radsej min vlnu ta aspon funguje vlkost a pod je sice dhrahsia ale nieje to predsa investicia na par rokou.