gerda
28.06.09,20:33
Dobrý večer, o ŠKD sa hovorí málo,ale vie mi niekto povedať ako je to s funkciou vedúcej vychovávateľky , prebieha konkurz,alebo ju menuje, poverí riaditeľ? Ďakujem
mjarka
28.06.09,21:51
Vedúca vychovávateľka patrí medzi ostatných vedúcoch zamestnancov školy. Obsadzovanie týchto funkcií upravuje § 4 ods. 6 zák. 596/2003 o štátnej správe v školstve a školskej samospráve....
"Výberové konanie na vymenovanie ostatných vedúcich zamestnancov školy alebo školského zariadenia sa uskutočňuje podľa osobitného predpisu. " Týmto osobitným predpisom je Zákon č. 552/2003 Z. z., presne § 5 zák. 552/2003: "Miesto vedúceho zamestnanca, ktorý vykonáva funkciu štatutárneho orgánu u zamestnávateľa uvedeného v § 1 ods. 2, a miesto ďalšieho vedúceho zamestnanca, u ktorého to určí pracovný poriadok, sa obsadzuje na základe výsledku výberového konania; to neplatí ak osobitný predpis12) ustanovuje voľbu alebo vymenovanie vedúceho zamestnanca kolektívnym orgánom.
Teda ak máte v pracpvnom poriadku určené, že miesto vedúcej vychovávateľky sa obsadzuje na základne výberového konania, musí zamestnávateľ vyhlásiť na toto miesto výberové konanie. Ak to v pracovnom poriadku určené nie je, výberové konanie nebudete robiť.
mia0
09.11.09,18:30
Dobrý večer, o ŠKD sa hovorí málo,ale vie mi niekto povedať ako je to s funkciou vedúcej vychovávateľky , prebieha konkurz,alebo ju menuje, poverí riaditeľ? Ďakujem
...a za akých podmienok sa menuje vedúca vychovávateľka? Niekde som počula, že od počtu detí v šk. zariadení 51....kde to nájdem presne?
555555
16.07.18,04:20